IMG-20170904-01233.jpg
Autor fotky: Foto: autorka
zpět

Salzburské Alpy


30. 9. 2017

300 km za hraničním přechodem Dolní Dvořiště (svižným tempem tři hodiny – ale dodržovat předpisy!!!) leží jedna z krásných alpských krajin plná jezer, vyhlídek a malebných městeček. Nám cestu ještě zpříjemnil výběr termínu. Škola právě začala. Silnice volné, turistická centra vyprázdněná, ubytovací kapacity k dispozici v libovolném množství.

Vybrali jsme si městečko Maria Alm. Malebné. Všude „kousek“. Zell am Zee i Kitzbϋhel co by kamenem dohodil. Nad námi kopce, skály, vrcholy, lesy, zelené stráně. Na vrcholech atrakce, na stráních pasoucí se dobytek. V lesích houby (pozor, sbírat od 7:00 do 19:00 hodin a to pouze 2 kg na osobu!), na skalách feráty. Pomalu odplouvající mraky nám odkrývaly vysokohorské (zasněžené) štíty a zelenavé kopce, na které lze vyjet lanovkou nebo vyjít pěšky. Dolů potom můžete sjet potrubní poštou (viz foto). Pozor, na sebe ale něco klouzavého, jinak se v rouře zaseknete a postrčí vás až další klouzající se turista.

U horských chat je vše připraveno pro turisty a jejich miláčky. Dřevěné atrakce pro malé návštěvníky a misky na vodu pro domácí mazlíčky. Všude čisto a milo. Ceny nezávratné, přijatelné. Dá se říci, že srovnatelné s našimi horskými středisky, kde často tak čisto a milo není.

Doufám, že pozvánkou pro vás mohou být i přiložené fotografie.

Ze Salzburských Alp vás zdraví:

Počet zobrazení: 97