clafoutis-424020-340.jpg
Autor fotky: Foto: autorka
zpět

Letní mlsání a grilování


20. 6. 2019

Vážení íčkaři,
nastal vytoužený čas zralých jahod, malin, třešní a jistě i jiného ovoce, které lze využít do různých moučníků.
Kromě toho, v tento čas začíná grilovací sezona na zahrádce, na chatě, chaloupce. Je to ten božský čas, kdy večeře venku po celodenní námaze na zahrádce, třeba jen u obyčejného stolu s kanafasovým ubrusem, kde stojí vychlazená dvanáctka či dvojka vína a voní grilovaný či upečený pokrm, patří právem k našemu životu. Právě na takové večery pak v zimě, kdy za okny sněží a mráz kreslí kvítka na skla oken, rádi všichni vzpomínáme.
Proto si vás dovoluji oslovit, podělte se s nějakou mňamkou ať už na gril, nebo z trouby, či třeba jen studenou i bezmasou. Je mnoho dobrých a hlavně chutných receptů mezi staršími lidmi, které jsou lety prověřené a dědí se po generace. Tím bychom je mohli rozšířit i mezi další seniory a nejen mezi ně. Proč přeci neochutnat odpoledne ke kávě nějakou tu sladkou dobrůtku od paní z Krkonoš a večer zase recept na pečené, v marinádě naložené masíčko zaslané od pána či paní ze Znojma.
Lidé by měli sdílet věci, které i jiné mohou obohatit. A to třeba i jen receptem na chutné jídlo…
A když někoho vyzývám, tak musím jít příkladem.
 
Rychlá bublanina k odpolední kávičce
Výběr ovoce: jahody, třešně, borůvky, rybíz.
Ingredience: 1x šlehačka 33%, 3 ks vajec, 25 dkg cukru krupice, 1x vanilkový cukr, 30dkg polohrubé mouky, 1x prášek do pečiva.
Postup: celá vejce, cukr krupice a vanilkový cukr ušleháme do pěny, přidáme polovinu mouky, do níž jsme zamíchali prášek do pečiva, a přidáme polovinu šlehačky. Až se rozmíchá, přidáme druhou půlku mouky a druhou půlku šlehačky. Šleháme 5 minut na nejvyšší stupeň. Pak vylijeme těsto na vymaštěný a moukou vysypaný plech, poklademe ovocem a dáme péci – 25-35 minut dle výkonu trouby./ místo vysypávání pekáče vystelu pekáč pečicím papírem, nebo použiji keramickou mísu/

Tak se prosím nenechte pobízet a přidejte do rubriky Gastronomie nějaký ten recept.

Mějte všichni krásné léto, plné slunce, které vystřídá blahodárný déšť a vzduch musí pročistit i sem tam letní bouřky.
Ať u vás vládne zdraví, pohoda a spokojenost...

 

Počet zobrazení: 100