mvr.JPG
zpět

Malé - velké řízečky


23. 6. 2019

Ohlasy na moji kulinářskou výzvu mě pobavily. Věrko J., recept znám jen s ředkvičkama, a tak jsem ráda zkusila i kedluby, protože byly po ruce. Díky za recept, byla to moc dobrá, lehká večeře s kouskem bagety a dvojkou vínečka. Alenka T. zase využila jahody k upečení koláče s drobenkou. Recept bude na víkend. Miluji různé koláče s drobenkou, jen se hodně musím hlídat s ohledem na cukr. Souhlasím s dalšími, že pro sebe bych taky určitě nepekla. Mám ráda, když někomu chutná, a mám i výhodu, že můj manžel je dobrý a vděčný strávník, rovněž i jako můj syn.
Tak třeba pro Věrku J., ale zajisté i pro další něco opět od masa a bez grilu. I když třeba se do toho pustíte, až povolí trochu ta vedra nebo zrovna bude bouřka s deštěm.
Jsem zvědavá, jak nás tato vedra dlouho budou soužit, jen tiše doufám, že to nebude jako vloni. Z toho mám depku, hodně špatně se mi dýchá.Tak budeme doufat, jiného nám nezbývá....

 

                                                                                  Malé - velké řízečky


Ingredience a postup

Kuřecí prsní řízky – počet se řídí počtem strávníků

kolik řízků, tolik vajec
kolik řízků, tolik PL hladké mouky
kolik řízků, tolik PL mléka
Nivy použijeme dle uvážení, raději víc, pokud dáte třeba Eidam, přidejte ke směsi trochu grilovacího koření

Vejce, mléko, mouku a Nivu smícháme dohromady na středně husté těstíčko. Přidáme nakrájené kuřecí řízky, krájíme na tenko a necháme asi hodinu vše odpočinout v lednici. Potom řízečky klademe na rozpálenou pánev s olejem a usmažíme po obou stranách.
Přílohy – bramborová kaše, brambory či hranolky. Přidávám ještě oblohu – rajčata, okurky, nebo tatarku, kečup, salát rajčatový, okurkový – no prostě, kdo co má rád.
Jinak řízečky jsou moc dobré studené na obloženou mísu k večernímu posezení s vínečkem
Ze dvou velkých kuřecích prsou jich bylo 15 kousků, díky těstíčku nabydou.

Přeji dobrou chuť a případné krásné večerní posezení s dvojkou vínečka a hvězdnou oblohou nad hlavou.....

 

foto: Ing. Jiří Novák

 

 

Počet zobrazení: 38