penize.jpg
zpět

Náš svět – roušky a další Danajské dary

Danajský dar, to je takový dar, který způsobuje obdarovanému spíše potíže než užitek a spokojenost. Označení danajský dar přímo souvisí se známým příběhem o Trojském koni z řecké mytologie. Proč řecká mytologie dnes ve 21. století. Mohl bych jednoduše odpovědět – všechno už tu jednou bylo.

Ano, Česká pošta dnes již postupně roznáší roušky pro důchodce. Je to od státu, je to od vlády. Takže já si teď nebudu muset kupovat po dobu koronaviru roušky. Aha, vy mě opravujte, tento dáreček mně tak vydrží čtyři dny nebo snad i týden? Jen týden? Tak proč vláda kolem toho dělá takový humbuk. Nebo nás důchodce považuje za spodinu, po které hodí takový balíček, a řekne - to vám stačí? Jako žebrákovi na Karlově mostě. Důchodkyně se mezi prvními chytily v březnu tohoto roku příležitosti a začaly šít roušky – pro všechny. Pro celou republiku. A teď po nás někde hodí tento mrzký dar? Vláda poště zaplatí za roznášku údajně 15 mil. Kč – to je dobrý kšeft.

Vláda dále chystá nám důchodcům dát jakousi odměnu nebo vyrovnání za koronavir a to 5 tis. Kč a to jednorázově. I toto nemá logiku. Kdyby se těch pět tisíc korun rozdělilo po 12 měsících, mohla vláda zvednout důchod jednorázově všem po cca 400 Kč/ měs. A nechat již toto zvýšení. Většina z nás by si to považovala. Ano, jsou tady u nás důchodců komplikace zdravotní, zdražily se potraviny, zdražuje se kolem nás kde co, tak by to mělo logiku. Novoroční zvýšení ponechat, a to je asi těch 800 Kč/měs. My všichni v tom vidíme pravidelnost, logiku, perspektivu, že má o nás dlouhodobě někdo zájem.

Když tyto dvě porovnám s tím, že se chystá vláda zrušit super hrubou mzdu pro zaměstnance, tato dvě nahoře popsaná opatření mě jako důchodce tak trochu urážejí. Vláda má velkou díru do rozpočtu, slibuje další podpory jako je „Kurzarbeit“, hoteliérům, autobusákům, slevy různého typu, atd. Díra do rozpočtu roste a roste. A co konec stravenek? Uráží proto, že důchod průměrný je v ČR asi 14 400 Kč/měs. Průměrná mzda v ČR je asi 34 300 Kč/měs. Vidíte ten velký rozdíl?

A já osobně vnuky nemám. Takže moji vnuci za mě ty dluhy platit nebudou. Ale vnuci vás ostatních ano. I toto je ode mě velmi vulgární, že jsem to napsal. Ale mně to tak přijde, že i toto je jakýsi skrytý pohled vlády. Vládu moc nezajímá, kdo to bude platit….

Opozice vykřikuje, chyťte zloděje! A sama dělá co – nic. Pan Kalousek se soudí s panem premiérem, pan Fiala se před několika roky naučil několik vět o opozici a ODS a to opakuje pořád do kola, pan Okamura za celé volební období si nenašel místo, tu polohu politickou, kam patří. Lidovci, no to je mlácení prázdné slámy. Piráti křičí, a jejich hlas v rozbouřeném moři parlamentu zcela zaniká.

Pan Vystrčil a spol. jen opět prokázali, že Senát nepotřebujeme. Pan Klaus ml. zazářil a pohasl.

KSČM umí veslovat, umí proplouvat peřejemi a to bez ztráty kytičky – karafiátu. Dosahuje toho, co potřebuje, i když jim voličů ubývá.

Měli bychom se před volbami skutečně zamyslet, co a jak. Např.: Hvězdou hejtmanů se asi stala v posledním roce paní hejtmanka středočeská. V Plzni hejtman odstoupil. Jediný komunistický hejtman si vede asi dobře. Brněnský hejtman je nemastný a neslaný. Nikde ho není takřka vidět ani slyšet, je tak trošku jako paní Colombová. Pardubický hejtman je zase všude, ale i tady se dá říct, všeho moc škodí. A tak bych mohl pokračovat. Budeme mít z čeho vybírat? Určitě ano. A měli bychom si uvědomit skutečně, koho volíme, zda nějakou Vaňkovou, nebo nějakého Hříbečka, nebo syna otce svého p. Novotného. A mladí, ti asi opět nebudou moc volit, oni budou zase potom nadávat. Proč? Sám Pán Bůh ví.

 

A tak za pár týdnů jdeme k volbám. Myslím, že čím více nás půjde volit, tím více budou volby objektivní.

 

Počet zobrazení: 10