O blogu

keyboard-690066_1280.jpg
Vlastník blogu: ivana kosťunová

To se tak prostě přihodí. Člověk se narodí, chodí do školy, později do práce, vdá nebo ožení se, má děti, najednou se to všecno opět zatřese, zamíchá, a přichází další bilanční období. Dětem je čtyřicet a více, mají své děti, které bezmezně milujete, promíjíte jim všechno, za co jste své děti peskovali, dokonce vám to připadá roztomilé, na Vánoce pečete cukroví, protože to se od babiček očekává, a cifra na narozeninovém dortu je docela malebně vypadajíci číslo 65. Dle staistiky, kterou vymysleli zřejmě ti, kteří mají rádi vše utříděné a zaškatulkované, stal se z vás senior.

A proč ne? Byla jsem mimino, batole, dítě, puberťák, teenager, člověk středního věku ( proč také nemá střední věk své jednoslovné označení?), nyní tedy senior.

Pomalu zvolňuji životní tempo, likviduji účetní živnost - s věkem to nemá nic společného, prostě už mě to nebaví- a chci dát svému životu nový směr. Budu se více věnovat, domácnosti. Půjdu do zástěry, pantoflí, začnu péct domácí pečivo, vařit zdravě a hospodárně, leštit kliky dočista do čista, stane se ze mne hospodyňka. A chalupu je potřeba konečně už opravit. Budu malovat, natírat, renovovat, vyrábět dekorativní prostředky na výzdobu. Pak se tam přestěhujeme, pořídíme si slepice, králíky a kozu. A budeme žít zdravě na zdravém venkově. Vyrábět kozí sýry, nakládat přebytečná vejce. Nedávno jsem objevila recept na ručně dělaný papír. Taky to zkusím.

" Díváš se taky občas do občanky? "  Varují moudří senioři. Nedívám, ale přesto jsem se nad tím zamyslela. Dívat se do občanky není u mne nutné. Jak se jmenuji, vím, své rodné číslo znám zpaměti. Může se mi nelíbit, ale je moje. Znamená jenom to, že je mi 65 roků. Teoreticky dle statistik zde na tomto světě mohu být ještě dvacet let. Nebo taky ne. Ale kvůli tomu, že by teoreticky mohla nastat i druhá možnost, mám těch dvacet let, které mi taky teoreticky zbývají, prožít v přípravách na nenávratný konec ?

Děkuji, přátelé, že jste mě upozornili na mé nepatřičné chování, jezděte si i dál k moři, do lázní a na welness pobyty se seniorskou slevou, já na to nemám čas. Mám toho ještě hodně na práci.

Prozatím se těším, až na mém narozeninovém dortu bude číslo 68. Jaromír Jágr tou dobou bude určitě ještě hrát a celý rok jezdit na ledě s dresem, na kterém bude číslice mého věku.  

A taky doufám, že i nadále budu spravovat tento "blog urputné seniorky", který jsem právě založila, a tímto článkem jej uvádím v činnost.

Ať se mu daří !!