DSCF6783.JPG
Autor fotky: M. Richterová
zpět

Vzduch 32, voda 24

 

Jaká krása. Sousedky vyrážejí v lehkém sportovním oděvu s batůžky na zádech a s veselým psíčkem na vodítku vstříc ranní procházce a já vyrážím s přismahnutými rameny a odřenými prsty na zahrádku. To mám z rukavic, ze kterých mi už prsty lezou. Dnes tolik nesleduji teplotu vzduchu, ale s přibývajícím teplem spíš teplotu vody v bazéně. Mám po ruce i klobouk proti polednímu úpalu, celý den je pořád co dělat až do tmy.

Vysadili jsme rajčata, všech padesát sazenic. Sazenice i vše ostatní jsem zamulčovala posekanou trávou. Kosi okamžitě přilétli a vyhledávají žížaly. Sedli jsme si, ať mají klid a pozorujeme je. Přiletěl i krásný konipas, poskakuje a hledá krmení. Vzápětí k němu přilétl vrabec a asi to má být nějaká hra, vrabec napodobuje konipase, poskakuje za ním a dělá přesně to, co konipas.

Sprchlo. Jdu se podívat, zda vyrážejí brambory. A jsou tam. Sadba značky Tesco z pytlíku scvrklých a zapomenutých ve spíži, ale zato pořádně naklíčených, zvítězila nad certifikovanou sadbou raných a poloraných. Ty ještě spí poklidným spánkem. Vedle vyráží cibulka.

Přibylo jahodových květů i bílých okvětních plátků na zemi. Ubývá květů na stromech. Chvála letošnímu jaru, meruňky nepomrzly. Dlouhé chladno mělo svůj význam. Stromy nespěchaly do květu jako loni, kdy pak všechny omrzlé květy spadly. Stojím pod stromem a pozoruji ten zázrak, kdy z květu se stává plod. :-)

 

 

 

 

 

12.5. 2021, foto k článku - Příslib úrody

 

 

 

 

Počet zobrazení: 9