DSCF6936-2-.JPG
Autor fotky: M. Richterová
zpět

Usínání

 

 

Celý den přeháňky. Několikátý den mezi deštěm jsme uklízeli navezené dřevo. Konečně je ho vyrovnaná pořádná zásoba. Čekám, až zase přestane pršet. Zbývá vyhrabat na louce kůru a zbylé třísky, aby se tráva narovnala a mohla pěkně růst po tom dešti.

Vyšel na to čas až na večer, začíná se smrákat. Mraky se honí, asi zase sprchne, ale hrabu. Mám hotové tři hromádky. Uvědomuji si, že mi to trvalo hodně dlouho, neboť jsem se každou chvíli zastavila a zaposlouchala do večerního koncertu. Ptactvo zpívá celý den, ale večer - to je zvláštní dialog ze všech vrcholků stromů. Poslouchám tu pěveckou štafetu.

Šero je čím dál hustší, valí se mlha. Z horní louky slyším zaštěkat srnce. Jdu se podívat, co ho rozčílilo, vždyť první srnky už dávno odešly. Srnec se klidně pase a postupuje světlým obzorem. Ptáci zkouší umlkat, ale nejde jim to. Vždy se nějaký vytrvalec ozve a opět se přidají další. Přichází soumrak. Ozývají se poslední úryvky ptačího zpěvu. Srnec se ztratil v tmavé louce a zpěv pomalu utichá. Vypadá to, že příroda už si dala dobrou noc.

Mlha se valí ze stráně a v ní se najednou objevil čilý netopýr. Jaképak spaní, teď je ten nejlepší čas, jako by říkaly jeho osmičky, které neúnavně krouží ve vzduchu stále dokola.

Za mraky vyšel měsíc a na protějším kopci už se svítí. Bylo by dobré dát usušit boty. Skončil den a končí i měsíc květen na horách.

 

 

 

28.5. 2021, foto je v Galerii - Usínání

 

Počet zobrazení: 19