Íčkaři opět v Magazínu DNES
Jedno ze setkání čtenářů magazínu i60

Íčkaři opět v Magazínu DNES

30. 1. 2018

Jaké je současné postavení seniorů ve společnosti? Jak vycházíte s mladými lidmi? Jaké máte sny a plány? Jak by se mělo říkat lidem vyššího věku? Co je pro vás urážlivé? Na takové otázky odpovídali někteří z čtenářů a tvůrců i60 v materiálu o životě současných seniorů, který vyjde ve čtvrtek 1. února v Magazínu DNES, příloze deníku MF DNES.

„Pokaždé, když píšu témata týkající se stárnutí, hledám inspiraci u lidí, kteří se sdružují na portálu i60, protože se mi několikrát osvědčilo, že jde o dámy a pány chytré, zábavné, tedy hlavně takové, kteří k tomu, že jim přibývají roky, přistupují tak nějak normálně, řekla bych. To se mi na nich líbí a  mnozí jsou pro mě přímo vzorem, když se tam tak někdy jejich příspěvky probírám. Líbí se mi, že cestují, že mají spoustu zájmů a nápadů. Líbí se mi i to, že se mezi sebou v diskusích na tomto portálu někdy dámy dovedou hašteřit kvůli maličkostem jako malé holky a že některá hodnocení článků jsou poměrně brutální. Prostě, mám pocit, že je s nimi zábava, že se nebojí dát najevo své názory, a tak jsem ráda, že opět byli někteří z nich ochotni sdělit, co si myslí, v článku, ve kterém jsem se vážné téma pokusila pojmout trošku provokativně,“ říká redaktorka MF DNES Scarlett Wilková.

V článku hovoří také zakladatel portálu i60 Jan Raška, jsou tam zahrnuta různá zajímavá čísla týkající se lidí ve věku, který se nazývá seniorský. Jenže, co to vlastně je seniorský věk? Jak tuto životní etapu nazývat? A jde vůbec o nějakou etapu, když je každý člověk úplně jiný? To vše se pokouší shrnout Magazín DNES, který vychází ve čtvrtek 1. února.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(4.9 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Článek se mi líbil, už jsem to psala na chatu. Fotky íčkařů jsem ale postrádala také. Měly tam být, a ne ty fotky nicneříkající.
Zdenka Jírová
Název senior nebo důchodce uznávám jako úřední označení, když toto označení vyjadřuje nějaký zákon nebo úřední popis. Oslovením " babička" mi smí říkat jen moje vnučka a můj vnuk. Pro dcery jsem stále jejich máma. Ani s manželem jsme si neříkali mamko a taťko, vždy jen jménem. Také nemám ráda, když nemocniční personál oslovuje starší lidi babi nebo dědo. Mají přece svá občanská jména.
Dagmar Bartušková
Celkově mne článek nezaujal. Kde jsou fota našich íčkařů?! Palec dolů...
Jiřina Votavová
V článku "Válka generací" jsem si přečetla plno rozumných a pravdivých názorů. Výraz senior ani důchodce mi nevadí. Babi mi zatím nikdo neřekl, ale ať mi tak ani neříká! Chodím pěšky do 4. patra, vyjdu na Sněžku nebo jiný kopec. To mě pak skutečnost, že jsem již seniorka, já říkám rentiérka, jen potěší. ☺
Naděžda Špásová
Mám předplatné. Kouknu, až odpoledne přijdu z práce. :-)
Marie Foltýnová
Zítra hned ráno si koupím Magazín Dnes.
Helenka Červenka
Jsem taky zvědavá :-) Budu tam i já.
Dagmar Bartušková
Na článek jsem zvědavá, těším se, že si ho přečtu v kavárně u kávičky.
Jana Šenbergerová
Magazín nemusím shánět, měli bychom ho mít ve schránce. Těším se.
Alena Tollarová
Tak to jsem zvědavá.
Hana Čadová
Již několik let tento denník nekupuji, ale 1.2. udělám výjimku! Doufám, že seženu a nebudu muset nikde shánět!
Olga Štolbová
MFD zakoupím, jsem docela zvědavá co nového se o nás dozvím.
Věra Ježková
Prima. Těším se. Čtvrteční MFD si kupuji pravidelně. :-)