Nevybroušené diamanty - Lenka (Lo)  Hrůzová
Použitá fotografie : Celebwiki.cz

Nevybroušené diamanty - Lenka (Lo) Hrůzová

18. 3. 2018

Pěveckou soutěž Hlas CS v roce 2014 Vyhrála Lenka Hrůzová

Když jsem slyšela poprvé její projev, zavřela jsem na chvíli oči - a vybavila se mi Marta Kubišová. Lenka si totiž pro své soutěžní vystoupení

vybrala píseň z repertoáru Golden kids.

https://youtu.be/ cywNUTtULrg

Když jsem se začala blíže o tuto začínající zpěvačku zajímat, našla jsem toto video. 

https://youtu.be/a8j6wkuMmXg

Tím jsem si vysvětlila, proč další soutěžní skladba s výborným textem Hany Zagorové vyzněla v jejím podání tak působivě. Když zpívá, že je na kaši, tak jí to opravdu věřím. 

https://youtu.be/5tMf6IS5tos

V tomto duetu s Pepou Vojtkem předvedla trochu jiný žánr a vůbec se vedle ostříleného rockera neztratila.

https://youtu.be/ ll9GTGnTpJU

Po svém vítězství vystoupila jako předskokan  Kabátů při jejich koncertě Na Vypichu a poté se vydala vlastní cestou. Můžete ji slyšet na různých festivalech, akcích okresního formátu, a podobně. Podle posledních zpráv připravuje se svojí kapelou Logarytmy vlastní tvorbu a vlastní program.

Toto je její vystoupení z roku 2016. Jaká to nádhera !

https://youtu.be/FNa3cZ36PmE

Veřejně právní rozhlas ovšem její existenci dosud ještě nezaznamen al. 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Výjimečný hlas opravdu připomínající Martu Kubišovou. Moic se mi prezentované písnicky v jejím podání moc líbily. Snad ji objeví i rozhlas a televize/ ?/.
ivana kosťunová
Děkuji, Věro, opravdu se někdy necháme zmást zevnějškem k nepříznivému hodnocení.
Věra Ježková
Ivano, máš pravdu. Sice mě ta její výzdoba odpuzuje stejně jako Libora, ale stačí kliknout na video – a nádhera.
ivana kosťunová
Ne, proč ? Ale kdybys ten poslech přece jenom zkusil, byl bys možná překvapen.
Libor Farský
Tak si představ, Ivanko, že kvůli těm bodlům v jejím obličeji mám k ní tak silný odpor, že ji ani zpívat nechci slyšet. Jsem divnej?
ivana kosťunová
ráda
Lidmila Nejedlá
Ivo, mrkla jsem na to a máš pravdu. Hned je to sympatičtější děvče. A ta písnička se mi v jejím podání líbí. Můžeš mi tykat, jako já tobě??
ivana kosťunová
Lidmilo, když se podíváte pečlivěji, na jejím vystoupení - skladba "jaká to nádhera" už je bez pirsingu ...
Lidmila Nejedlá
Moc mě to nezasáhlo. Hlas by se určitě vyškolil, je drsný a hodí se k P. Vojtkovi, ale pirsing by také přibyl a to mě odpuzuje. Drsnosti a hrubosti je všude dost.
Dana Puchalská
Ale Olmerová byla vždy super. Paní zpěvačka. Jen ten její konec, ale to je jiná kapitola. Ráda si její písně poslechnu a běhá mi při tom mráz po zádech a tají se mi dech.
Zuzana Pivcová
Líbí se mi i v rockové poloze. Rozhodně víc než některé zpěvačky s různými rockovými kapelami, které se nutí do drsného chraplavého hlasu.
ivana kosťunová
Zdeno, mladí nadějní zpěváci většinou končí v muzikálech. Postavit si kapelu, pokoušet se o vlastní tvorbu je ve zdejších poměrech téměř nemožné. Ti zavedení své pozice nepustí, vždyť je to byznys. Takže kvalitní mladé zpěváky můžete slyšet jen na festivalech.
ivana kosťunová
Zuzko , popravdě slečna je spíše rockerka - jenom já jsem s ohledem na potencionální posluchače vybrala skladby, se kterými vyhrála soutěž, a ve kterých více vynikne její projev. A co Olmerová ? - nepodobá se svým projevem také trochu té ?
Zdenka Jírová
Má opravdu krásný hlas. To, že její písně nezaznamenal ani rozhlas ani TV, je u nás asi zvyk. Bala již řada soutěží - a kde jsou vítězové? Stále jsou jen omílány skladby stejných interpretů. " Něco shnilého je asi ve státě našem."
Zuzana Pivcová
Opět musím konstatovat, že neznám. A to jsem v mládí v 60. letech znala všechny písničky a dodnes si pamatuji většinu textů. U zpěvaček mám ráda hlubší hlasy, tedy alty, tahle ho má. Ano, zaznívá trochu jako Kubišová nebo Špinarová v nižších polohách, ale nekopíruje. Inu, do muzikálu se pánům zatím asi nějak nehodila. A to je vlastně dobře. Díky, Ivano, za další osvětu. :-D
Dana Puchalská
Parádní hlas. Snad ta její chvíle přijde a budou jí i hrát.