Barvení vlasů v pohodlí domova
Ilustrační foto: ingimage.com

Barvení vlasů v pohodlí domova

2. 8. 2018

Potřebujete zakrýt šediny, oživit odstín vlasy vyšisovaný od sluníčka nebo jste se rozhodla pro úplně nový odstín vlasů? Pak můžete zamířit do salonu a nechat vše na odborníkovi nebo si dopřát barvu doma. Je to rychlé a hlavně o dost levnější.

Jestliže ale chcete vypadat stejně krásně jako modelka na obalu barvy, je třeba držet se daného návodu a několika dobrých rad a tipů, které právě přinášíme. V poslední době jsou už na trhu k dispozici kvalitní barvy obsahující látky, které o vlasy během barvení intenzivně pečují, takže se nemusíte bát poškození.

Jenže pozor! Jakkoli je dnes barvení vlasů běžnou záležitostí, nehodí se pro každého. Aplikaci barvy nelze doporučit, pokud jste přecitlivělí na složky barev, trpíte ekzémem či astmatem (v takových případech se určitě poraďte s lékářem) nebo máte silně poškozené vlasy.

Ještě než začnete:

· Několik dnů před barvením se snažte nepoužívat kondicionéry a vlasové kúry. Ty totiž uzavírají povrch vlasu, barva do něj hůře proniká a výsledek barvení by nemusel být tak intenzivní.
· Barvení vlasů si naplánujte tak, abyste měla sama na sebe alespoň dvě hodiny času a klidu. Ideální je situace, kdy budete třeba sama doma, a do koupelny se za vámi nebudou dobývat ostatní členové rodiny.
· Vlasy před barvením permanentní barvou nemyjte, je třeba, aby na pokožce zůstal ochranný film. Ten brání podráždění pokožky.
· Pokožku kolem čela, uší a na krku namažte krémem (zejména pokud nanášíme tmavou barvu), vyhnete se tam nepříjemným flekům.
· Připravte si celý obsah balení barvy, sklenici nebo misku k přípravě směsi, starý ručník k ochraně oblečení, hřeben nebo štětec na vlasy k nanášení barvy, hřeben s řídkými zuby, nůžky, hodinky nebo kuchyňský budík.
· Těsně před barvením si udělejte test kožní snášenlivosti, který najdete v každém návodu. Ten si nezapomeňte přečíst!

A co s odrosty?
Než se nadějete, vlasy začnou odrůstat a brzy se začne u hlavy objevovat váš původní barevný odstín nebo šediny. Není potřeba barvit pokaždé celou délku vlasů, zaměřte se jen na odrosty. Použijte však vždy nové balení barvy, pokud máte namíchanou směs, nesnažte se ji někde v ledničce uchovat na příště. Můžete si zkusit oddělit část komponentů pro barvení pro další použití, pokud nebudou smíchané. Výrobci to však nedoporučují, protože pak nemohou zaručit barevný výsledek. Velice praktické je použití sprejů na zakrytí odrostů. Nabízí je například značka Syoss, a to hned v několika odstínech a za příznivou cenu.

Barvu si hýčkejte
Abyste prodloužili životnost barvy a zachovali lesk, používejte vlasovou kosmetiku určenou speciálně pro barvené vlasy: šampony, kúry, stylingové produkty. Chybu neuděláte, když vyzkoušíte například přípravky řady Gliss Kur Ultimate Color, která nabízí kromě šamponu a balzámu i výživnou regenerační masku. Pokud vám vlasy po několika týdnech vyblednou, můžete barvu oživit pomocí přelivů, které obnoví svěží odstín i lesk do té doby, než si vlasy znovu obarvíte permanentní barvou.

Na co si dát doma pozor
Doma bychom nikdy neměli barvit vlasy velmi dlouhé, poškozené, odbarvené, melírované nebo barvené složitou kombinovanou technikou. Rozhodně nelze pro domácí barvení doporučit změnu barevných odstínů o více než 5 stupňů nebo barvení tmavých vlasů na blond. Barvení takových vlasů je vždy lépe svěřit do rukou odborníka.      

   

Eva Šarfová pro portál i60

 

 

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Doušová
Vlasy si nebarvím, jen občas si na ně nanesu barevný šampón.Moc dlouho nevydrží ,ale dávám si odstín ,který není vůbec nápadný.Jinak si nechávám své šediny.
Jana Šenbergerová
Doma? Už nikdy! Ušetřené peníze mi nestojí za ty nervy. No a když se odborníkům něco nepovede, mohou být v klidu, protože jejich dílo budu nosit na hlavě já, ne oni. Právě minule jsem se jim hodně nepovedla. :-( :-)
ivana kosťunová
nic převratného, většina z nás určitě zná..
Dana Puchalská
Jednou jsem chtěla být rychle z původního tizianu platinová blondýna. Bylo mi asi 23 let. A výsledek byl sladce růžové neštěstí. Kadeřník málem omdlel jako špalek. Dalo mu to zabrat. Ale výsledek byl ten, že mi ostříhal dlouhé vlasy na krátké. A barvu jsem měla pak hezkou světle hnědou. Takže jsem se rozhodla že takové experimenty už dělat nikdy nebudu.
Jana Kollinová
Po několika hokus pokusech, kdy barva vlasů byla zcela jiná než na přebalu a vlasy byly jako z chemlonu jsem experimentů zanechala a svěřila se odborníkům. Zaměnila jsem svoji dlouholetou kadeřnici za šikovného kadeřníka a jsem spokojená jak se střihem tak s barvou. Mám nekvalitní vlasy, které vyžadují kvalitní vyživující vlasové přípravky. Profesionální péče je viditelná na první pohled.
Mirek Hahn
Do barvení vlasů se nepletu. Ale musím napsat, že se mi moc líbí titulní fotka. Džínová košile a bílé triko je klasika, to snad sluší každé ženě.
Jarmila Komberec Jakubcová
Barvení vlasů ponechávám na své kadeřnici. Jednak je má s barvením zkušenosti, nic si v bytě nezamažu a odcházím upravená.
Dagmar Bartušková
Nic nového pod sluncem. U každé barvy je dokonalý návod. Vlasy si celý život odbarvuji sama, ale občas je svěřím do rukou kadeřnice.