Společný koníček Zlaty Adamovské a Petra Štěpánka: Cestování
To není Aljaška, ale Lázně Bělohrad loni v lednu. FOTO: autorka

Společný koníček Zlaty Adamovské a Petra Štěpánka: Cestování

6. 8. 2018

Léto se láme, ale dovolená je vedle tropických veder pořád tématem číslo jedna. A cestování, které k dovolené nerozlučně patří, je oblíbenou činností jednoho slavného hereckého páru…

Jejich jména jsou naší veřejnosti notoricky známá a jejich tváře se objevují na titulních stranách časopisů napříč celým spektrem. Boj s bulvárem dávno vzdali a zkreslené informace o sobě už berou s nadhledem. Stejné zájmy, smysl pro humor, ale i potřeba obyčejné lidské slušnosti a vzájemné pokory zažehly jiskru, která zapálila oheň v novém rodinném krbu. O ten už pět let oba pečují. Nejen vzorně vyskládanými poleny, ale i kladivem, pilou či zahradním traktůrkem. A když už to musí být, tak i vařečkou… Ale začneme pěkně popořádku.

Mými hosty byli čerství novomanželé
Nejdřív jsem je v pořadu Nezatloukat aneb My dva a čas zpovídala s odstupem času každého zvlášť. V červnu 2013 jsem pak měla tu čest být jedním z hostů na jejich dobře utajené svatbě a oni pak na oplátku přijali mé pozvání do rozhlasu k úplně prvnímu manželskému interview… Do vysílání přijeli rovnou ze svatební cesty. Exotickou Panamu plánovali už půl roku dopředu, takže cesta to byla účelová. A prozaicky tehdy začalo i vysílání…Petr si totiž právě na ono sobotní dopoledne domluvil termín kopání studny na chalupě. Ale jako správný novomanžel vyhověl přání své ženy a spokojil se s kontrolou výkopu po telefonu. „Hned po vysílání tam jedeme,“ upozornil na začátku rozhovoru. Vzápětí však s gustem doplňoval čerstvé vzpomínky na cestu do Panamy. „Když jsme v hotelu řekli, že máme „honeymoon“, budili jsme trochu pozdvižení, “ vyprávěla Zlatka. „Ovšem krásné pozdvižení! Zařídili nám svatební apartmá a chovali se k nám opravdu jako k novomanželům…“ upřesnil Petr.

„Ale nemyslete si, že ten pobyt byla nějaká romantika! My jsme oba akční, chtěli jsme zkusit i adrenalin, tak jsme sjížděli řeku na raftu, ze kterého jsem při chvilce nepozornosti vypadla a zapřísahala jsem se, že už nikdy nic takhle nebezpečného nepodniknu. Jenže druhý den už jsme lítali v korunách stromů na lanech  tzv. Tree Trek nebo-li Zipline“ , hrdě popisovala netradiční líbánky Zlatka.  „No a vidět Panamský průplav je prostě zážitek…. 

Žádosti o ruku přihlížely žirafy
Zlatka se taky ujala odpovědi na zásadní otázku, proč se rozhodli ve zralém věku a po oboustranných bohatých zkušenostech k tak zásadnímu kroku, jakým sňatek bezesporu je. Zvlášť v dnešní době. „No přece, protože jsme chtěli udělat hezké odpoledne pro všechny přátele! Ale vážně – chtěli jsme dokázat, že to myslíme doopravdy. Tradiční obřad znamená, že se o sebe chceme starat v dobrém i zlém. I ve stáří. Jsou zkrátka lidé, kteří si přejí udělat pro svůj vztah víc než jen žít na hromádce,“ hájila společné rozhodnutí. „Pomohli jsme si vzájemně v těžkých chvilkách a přátelství přerostlo v lásku. Vyrazili jsme spolu do světa, a když jsme pak měli kolem sebe nádhernou kulisu safari v Keni, požádal mě Petr o ruku. To ovšem byla velká romantika…“ zasnila se Zlatka.  „Petr požádal o svolení i moje děti a moji mámu,“ dodala. „Jít proti Zlatčině rodině, to bych nemohl. A jsem šťastný, že jsme se přijali všichni vzájemně,“ přiznal Petr. Však svoji švagrovou, která byla za svědka na jejich svatbě, hereckou kolegyni Janu Štěpánkovou si Zlata Adamovská nemůže vynachválit. Hrála s ní v Divadle na Vinohradech ještě v době, kdy neměla o budoucí příbuzenské vazbě ani tušení. V představení Na útěku v Divadle Ungelt už z nich byly švagrové…  

Ke štěstí jim stačí cestovní pasy a vrtačka
Společná cesta životem předznamenává i velkého společného koníčka – cestování.  Zážitky a nová poznání považují oba umělci ve svém věku za nejlepší investici. Už spolu poznali kus světa, ale při svém pracovním vytížení hledají společné volné termíny obtížně. Pokud jim to čas a zdraví dovolí, plánují cestovat tak dlouho, jak jen to bude možné. A když nebude, slavný herecký pár se rozhodně nebude nudit ani doma. Do hobbymarketů pro domácí kutily jezdí rádi oba. „Koupil bych tam všechno,“ přiznává s netajenou vášní Petr. A Zlatka je svojí chlapskou zručností vyhlášená.  „O vrtačku už se nehádáme, dávám přednost své ženě,“ odpověděl Petr Štěpánek s úsměvem na dotaz jednoho z posluchačů.  

Recept z kalendáře
K cestování patří samozřejmě lokální gastronomie, což je další společný koníček manželského páru. Ochutnávání místních specialit a degustace dobrých vín oba milují. „Vaření není zrovna moje hobby, ale jsem gurmán a tak ho nechávám na profesionálech. Jsem šťastná, že Petr netrvá na tom, abych doma vyvářela guláše, a já zas ocením, když mi nabrousí nože,“ přiznala na rovinu Zlatka. Ale i v kuchyni to zvládá perfektně. V Kanadě si sama ulovila šestikilového lososa, ze kterého připravila k obědu sashimi a k večeři steaky. „Holt jsme predátoři a s tím nic neuděláme,“ okomentovala s razancí sobě vlastní Zlatka přiloženou fotografii. Do kalendáře Dámského klubu 2005 mi však dala recept na sladký dezert…   

Hruškový dort Zlaty Adamovské
Skvělá herečka s nezaměnitelným hlasem veřejně přiznává, že vaření nepatří k jejím vášním. Přesto mě její sladký hruškový recept zcela okouzlil. Zlatka zručně vyválí balíček listového těsta na velký plát. Vyloží jím dortovou formu tak, aby okraje hodně přečnívaly. Oloupané a pokrájené hrušky povaří s cukrem, skořicí a vanilkou. Nechá okapat a navrství na těsto. Bohatě posype sekanými vlašskými ořechy. Uvaří hustý krém ze sladké smetany, hladké mouky, cukru a žloutků (přidala jsem i pár kapek rumu!!) a vyklopí na hrušky. Okraje těsta  pevně spojí a upeče v troubě. Dort se lépe krájí prochladlý. Na talířku ho pak krásně nazdobí čepice šlehačky, případně dochutí přeliv z horkých brusinek…

Dobrou chuť a krásný zbytek letošního žhavého léta vám přeje

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marta Bäuml
Už dávno při koukání na seriál,v němž oba účikovali, jsem si v duchu říkala, jak by se k sobě hodili-zde taky platí to, "Že všechno zlé je k něčemu dobré" /a tím myslím Zlatčin rozvod s Johnem/!
Jana Slavíková
Pravidelně je potkávám na Praque Food Festivalu.
Alena Vávrová
Sympatický pár!
Dana Puchalská
Moc pěkný příklad rozumných lidí,kteří žijí tak jak se jim líbí. Držím jim palce.
Marie Doušová
Ať jim to dlouho vydrží a prožijí ještě hodně společných zážitků.
Jana Šenbergerová
Ráda jsem si početla o obou. Ať je jim spolu i nadále krásně.
Zuzana Pivcová
Jako dvojice se mi zamlouvají, i když Petra jsem v mládí narozdíl od jeho bratra Martina moc ráda neměla. A zralá Zlata se mi také zamlouvá víc než třeba kdysi v Sanitce. Je z ní teď taková rázná "baba". Díky za pěkné přiblížení.