Žena jako inspirace: Linda Rodin a její Winky
Ilustrační foto: pinterest.com

Žena jako inspirace: Linda Rodin a její Winky

11. 9. 2018

Je jednou z dam, které nyní ve světě udávají styl a inspirují ženy vyššího věku. Ráda se obléká v second handech, přitom pracovala jako stylistka pro velmi bohaté ženy. Blíží se jí sedmdesátka, ale právě v tomto období je na vrcholu.

Je přesně ten typ, který u někoho vzbuzuje nelibost, zatímco jiní lidé ji obdivují. Trochu provokuje svým vzhledem, ale každopádně je dobré ji znát. Proč? Protože je jasnou ukázkou trendu, o kterém se nyní stále mluví. A sice toho, že po šedesátce si žije lépe, než v době, kdy jí bylo třicet či čtyřicet. Linda si dokázala vybudovat image, pozici, prestiž a teď si to užívá.

Seniorský věk, který dříve u mnoha žen vzbuzoval strach, je v jejím podání zábava a krása. A i když je to třeba trochu pozlátko a Linda dobře ví, že skutečný život je často těžký, nedá se jí upřít, že její veselost je téměř nakažlivá. Bývala prodavačkou v knihkupectví, editorkou a stylistkou v módním časopise.

Móda vždy byla jejím koníčkem. Živila se jí, ale nikdy v módním světě nebyla celebritou. Spíše řadovou zaměstnankyní, dá se říct. V kuchyni svého bytu se bavila tím, že míchala z různých ingrediencí kosmetiku a sama ji používala. Před asi deseti lety se jí podařilo připravit kosmetickou řadu na základě italských olejů, kterou dala vyzkoušet různým známým ženám, herečkám, modelkám, se kterými se při práci setkávala. A jim se zalíbila. Vznikla kosmetická značka Rodin, Linda si založila svůj blog, účet na instagramu a už se její život rozjel.

„Připadalo mi těžké stárnout v době, které vládne kult mládí, ale už vím, že stárnutí je takové, jaké si ho člověk udělá. Jsou samozřejmě věci, které neovlivníme, například nemoci a ztráty blízkých, ale o to víc je třeba žít a nebát se,“ říká.

Vybočuje z řady tím, že si zásadně nebarví vlasy. Její modely jsou poněkud extravagantní. A fotí se zásadně se svým pudlíkem jménem Winky. Takže dříve by se možná řeklo, že jde o poněkud pomatenou paní vyššího věku, která se shlédla ve svém čoklíkovi. Jenže nyní je vše jinak.

Linda je známou ženou, která je zvána na společenské akce, vycházejí s ní rozhovory a stala se ikonou žen, které chtějí stárnout vesele. A samozřejmě všech, kteří mají rádi pudlíky. Tak tady jsou, Linda a Winky, trošku bláznivá, ale sympatická dvojka.

Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Připadá mi jako loutka . která se zobrazuje v přemrštěných tvarech včetně oblečení. Doufám, že toho pudlíka opravdu miluje i mimo molo a dopřeje mu se volně proběhnout.
Jana Kollinová
Dáma se pohybuje ve světě špičkové módy a tam také její vizáž a životní styl patří. Průměrná česká seniorka je na "kilometry" vzdálena podobným extravagancím a ani na to nemá peníze. V některých modelech bych se ale dovedla představit.
Marie Doušová
Vždy jsem měla vlastní vkus a to mi zůstalo. Ráda se podívám na něco jiného ,ale rudé rty mě vždy odpuzovaly .Některé modely na foto jdou ,ale přesto pejsek jako dekorace se mi nelíbí.
Zuzana Pivcová
Mně vadí u těchto dam, které by pro nás měly být inspirací, ty věčné obrovské brýle, protože zakrývají pohled. I když bývá tvář vyhlazená, unavené oči totiž většinou prozradí skutečný věk. Styl oblečení se mi celkem líbí.
Josef Borecký
Řekl bych, že má sedesátku dávno za sebou. :) slušně ulitlá no v něčem nevypadá špatně.
Martina Lichnovská
Patřím k těm, u kterých modelka vzbuzuje nelibost. Vypadá hrozně nezdravě a takové že ně nebude slušet nic. Nevylepší to ani šaty od Diora.
Hana Rypáčková
Taky je mi protivné, že zřejmě zakousla králíka...Chudák Winky, jestli ho jen má jako doplněk oblečení...
Věra Ježková
Nikdy jsem neměla potřebu vypadat jako někdo jiný. Ráda se podívám, ale k inspiraci nedojde. Rudé rty jsou děs. Při vší lásce k pejskům považuji pudlíkovou image za podivnou.
Naděžda Špásová
Máme dva pejsky, jeden je hnědý a druhý je béžový. Fakt nevím, kterému bych se chtěla podobat. Tahle paní je asi trochu mišuge, nijak mě neuchvátila. Pudla je mi spíš líto, i když ho pravděpodobně víc než miluje.
Jana Šenbergerová
Vycházím z toho, že jsme blázniví různě. Já úplně jinak. Trendy, image, prestiž v mé představě bláznovství nemají místo. Nikdy bych nechtěla být jako někdo jiný, což velká většina lidí chce. Škoda, zapomněli, že největší cenu má vždy jen originál.
Marcela Pivcová
Mohu za sebe napsat, že se mi většina modelů líbí a že bych si je klidně na sebe oblékla. Myslím, že věk i kilogramy máme hodně podobné. Ale souhlasím s Liborem, že ta rtěnka je opravdu příšerná, navíc já bych si nenechala šedivé nebo bílé vlasy.
Libor Farský
Téměř na všech fotografiích příšerně zmalované rty mě přímo odpuzují! Jako u puberťačky...
Danka Rotyková
Pudíci se mi moc nelíbí, ale tahle dáma je rozhodně zajímavá a pěkná.