Žena jako inspirace: Nati Abascal
Ilustrační foto: pinterest.com

Žena jako inspirace: Nati Abascal

15. 1. 2019

Ve svém rodném Španělsku je jednou z nejznámějších žen a pravidelně se objevuje na předních příčkách nejlépe oblékaných žen světa. Nejzajímavější však na ní je, že i ve svých pětasedmdesáti letech stále určuje, co budou nosit dívky i zralé ženy.

Pracuje totiž jako poradkyně pro věhlasné značky i řetězce s běžně dostupnou módou.

Je dobré tuto dámu znát nejen proto, že chodí zajímavě oblečená. Pozoruhodná je především proto, že přestože překročila sedmdesátku, stále má ve světě módy velké slovo. Je to důkaz, že nyní není třeba posuzovat módu z pohledu věku.

Nati nosí oblečení, které si stejně dobře mohou vzít osmnáctileté slečny jako osmdesátileté dámy. Ano, je velmi štíhlá, proto jí sedí věci, které si ženy kypřejších tvarů mnohdy nemohou na dovolit. V tom je její výhoda. Zároveň ale dokázala zestárnout s grácií a její outfity jsou vždy nadčasové, elegantní a zároveň běžně nositelné.

Zabývá se módou od počátku šedesátých let, tehdy jí návrhář Elio Berhanyer dal příležitost a požádal ji, aby pro jeho firmu navrhla nějaké modely. Díky tomu se seznámila s dalšími návrháři a pronikla až k tak zvučným jménům jako byl Oscar de la Renta či Valentino. Spolupracovala s malířem Salvatorem Dalím, dostala menší role ve filmech, nechala se v mládí i fotografovat pro časopis Playboy.

Zkrátka, ve Španělsku je to, čemu se říká celebrita. Pro lidi, kterým její jméno nic neříká, však může být zajímavý především její styl oblékání a to, že přestože se dostala do věku, kdy už některé ženy na zájem o módu rezignují, stále vypadá skvěle a obdivují ji i mladé Španělky, které by mohly být jejími vnučkami.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Várošová
Souhasím se všemi přísěvky.
Dana Puchalská
Paní je jednoznačně krásná a pán fotograf odvedl skvělou práci i skvělou retuš. Modely jsou opravdu zajímavé.
Věra Ježková
Na můj vkus moc barev. Líbí se mi jen úvodní fotka a č. 4 a 6. Paní je hezká, ale takhle prostě běžná pětasedmdesátka nevypadá.
Danka Rotyková
Souhlas, taky se mi líbí oblečení. Taková celebrita se určitě udržuje jak se dá, ale bez retušování by ty fotografie byly trochu jiné ☺
Zuzana Pivcová
Oblečení je pěkné. Pouze mám jako vždy výhrady k vyretušované tváři. Ale takovéhle celebrity asi normální fotky nemají. :-D