Styl pro každý věk existuje
Ilustrační foto: pinterest.com

Styl pro každý věk existuje

31. 1. 2019

Jak to, že některá žena vypadá vždy dobře oblečená a přitom obsah jejího šatníku není velký? Nenakupuje takzvané módní trendy, ale nosí styl, který je řadu let stejný. Takový totiž existuje. Experti na módu mu často říkají basic, to znamená základní. Žena, který takový styl vyznává, má zpravidla vyhráno.

Jde obvykle o ženy, které v podstatě nosí léta totéž. Přesto jsou zajímavější než ty, které každou sezónu nakoupí hromadu šatů a halenek. Vyznavačky jednoduchého stylu pochopily, že méně je více. Zpravidla tedy mají několik kvalitních kalhot, například jedny černé, jedny světlé a jedny džíny. Nosí košile, zpravidla bílé, černé, světle modré. Mají kvalitní saka. A jednoduchá trička, často bílá. A svetry, jednobarevné, v tlumených barvách. Vše pak doplňují šátky, šálami, zajímavými doplňky. Než aby si koupily výrazně barevnou halenku, raději si koupí další bílou košili, pokud objeví nějakou mimořádně kvalitní za velmi výhodnou cenu.

Takový jednoduchý styl vyznávají mnohé dvacetileté dívky stejně jako sedmdesátileté dámy. Právě v tom je jeho výhoda. Funguje napříč generacemi a napříč různými módními obdobími. Jeho vyznavačkám je v podstatě jedno, že toto jaro zaplaví obchody vše ve žluté barvě a že tuto zimu módní řetězce zahltilo oblečení s leopardím potiskem.

Je jim to fuk, protože si raději ve slevě koupily další tmavě modré sako, v podstatě totožné s tím, které nosily minulých deset let, jen si prostě pořídily nové, neošoupané, kvalitnější. Je jim jedno, že to nikdo nepozná, že jim nikdo neříká: Jé, ty máš nové šaty. Jsou sebevědomé, sebejisté a svým oblečením to dávají najevo.

Tak tady je malá inspirace, že takový jednoduchý styl sluší ženám všeho věku.

Hodnocení:
(5 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ladislava Mikendova
Celý život jsem si oblečení šila.Je to dodnes moje užitečné hoby,které mě stále baví.A nikdy jsem se nezařazovala do módních trendů,ale nosila to,co se mi líbilo a dobře se nosilo. Mám odjakživa skladebný šatník.Miluji černou,šedou a tyrkysovou. Jsou skvěle kombinovatelné .Samozřejmě nezavrhuji ostatní barvy,ale tyhle jsou základ mého šatníku.A odjakživa jsem zastávala názor,že ušít z nové látky není žádný problém,ale mě odjakživa bavilo přešívat. Jeden komplet,který jsem si výjimečně koupila hotový, jsem přešívala 3x,teď už má definitivní podobu .A vždycky se líbil. Prostě móda mě stále baví.
Jana Županová
Moc pěkné. Z paní styl přímo vyzařuje.
Helena Fabiánková
Nádhera,vkusné,jednoduché,pohodlné...ono je také důležité udržet si nějakou váhu :-)
Soňa Prachfeldová
Líbí se mi , vybrala bych si
Marcela Pivcová
Mám smůlu, nic nového na sebe zrovna nepotřebuji - z tohohle oblečení bych si totiž určitě vybrala (a ne jen jedno).
Marie Doušová
Jednoduchý ,pěkný styl,moc se mi líbí.
Danka Rotyková
Moc pěkné, zvláště na vyšších postavách.
Jana Kollinová
Modely se mi líbí, určitě bych si vybrala. Dívám se, dívám a přemýšlím jak se zbavit kil navíc. Inspirující článek. :-)
Věra Ježková
Líbí, vybrala bych si. Ale u mě nejde o věk – stejný styl mám celý život. Nikdy jsem neměla ráda přílišnou barevnost, mašličky, fiží a cingrlátka, vyčuhující a prosvítající něco někde.
Dana Puchalská
Je to nadčasová móda. A líbí se mi.
Jitka Hašková
Hezké, ale nic z toho se mi nehodí.
olga skopanova
Ano hezké, elegantní, ale trochu nudné.