Dyť jsme spolu ani nebyli ty trubko. Rozchody přes esemesky frčí
Foto: pixabay.com

Dyť jsme spolu ani nebyli ty trubko. Rozchody přes esemesky frčí

6. 2. 2019

Rozejít se s někým bylo vždycky velmi složité. Mladá generace to ale vzala hopem, řeší to nejčastěji pomocí esemesek. A to zaujalo herečku Ester Geislerovou a návrhářku Josefinu Bakošovou. Vzkazy posbíraly a vydávají je knížně. Jak se tedy mladí rozcházejí?

Víš, já bych už na tebe zapomněl ale zbyl mi po tobě ten opar. /
Bud si na sebe zvykneme ted a nebo nikdy !!!!!!! Vyber si! /
Já Ti nelžu, ta pravda se vyvíjí. /
Dyt jsme spolu ani nebyli ty trubko /
Nerozumím tvým pocitům bez smajlíků. /
Nechejme to teďka vyhnít a pak se uvidí :D /
Jsou určité věci, přes které vlak nejede a ani přes tebe. /
Já nevím proč mě už nechceš, já jsem krásnej chlap, mě chce každá! /
Víš, hodně holek udělalo tu chybu, že mi daly šanci. Ty jsi první holka co udělá chybu, že mi tu šanci nedá.

Omluvte chyby, tohle jsou totiž reálné SMS, kterým někdo někomu dal "kopačky", anebo se je snažil zvrátit. Přes telefon, facebook nebo whatsup. Sesbírali je Ester Geislerová a Josefina Bakošová, které před časem zveřejnily několik mrazivých a zároveň cynický úsměv vzbuzujících vět, kterými se jistý muž rozešel s jejich kamarádkou. Toto malé gesto spustilo lavinu; během následujících týdnů jim lidé začali posílat své rozchodové věty. Netrvalo dlouho a vznikla kniha Terapie sdílením, jež zaznamenala tak velký úspěch, že její pokračovaní bylo jen otázkou času. Proto nyní vychází druhý díl:: Terapie sdílením vol. 2: Valentýnská edice!

„Příspěvky nám chodí v řádu desítek denně. My je ukládáme, třídíme a vybíráme ty, které reprezentující unikátní vztahové okamžiky," říkají autorky.
Tentokrát nejen o trpkém rozcházení, ale také o vztazích jako takových – někdy úsměvných a někdy až krutě smutných.
K smskám, chatům a mailům s rozchodovými větami přibyly i záznamy běžné vztahové komunikace, dialogy, monology, oslovení, vtípky, škádlení a zvolání. Romantické, bizarní, absurdní, poetické, humorné a úmorné, ubohé i srabácké. 

Hodnocení:
(4.8 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Ano jsou to vskutku vztahové šachy jak píše Zuzana. Nevím, ale přijde mi to už trochu přes "čáru". Ovšem někdy mi to přijde jako podivná hra pro okolí a divné pozérství.
Zuzana Pivcová
Když tu čtu ty výroky, tak přemýšlím, jestli to je občas jen určitá póza, nebo jestli dnes už opravdu neexistuje nějaký citový vztah, jen sexuální vztah. Před nějakým časem jsem vyslechla v autobuse hovor dvou mladých, kteří spolu asi takhle nějak chodili, ale probírali, kdo z nich předtím s kým a jak, stylem: No, já chodila s X, to tys ještě chodil s Y. A chodila tys s Z? No, chodila, ale on pak začal chodit s Ž. No, s tou jsem chodil taky, ale tys chodila s Q......Takže, bez přehánění, ty šachy se dotýkaly tak poloviny třídy. A těm dvěma to navzájem vůbec nevadilo.