Mužská móda, kterou ženy nesnášejí
Ilustrační foto: ingimage.com

Mužská móda, kterou ženy nesnášejí

25. 2. 2019

Trička s obrázky, výrazné barvy, oblečení obepínající tělo… Toto obvykle ženy zmiňují, když přijde na debatu o tom, jaké oblečení se jim na mužích nelíbí. Paradoxně jde často o to, o němž si pánové myslí, že je to dělá mladší, mužnější, atraktivnější.

Říká se, že muži o sebe dbají méně než ženy. U mladších ročníků ta věta ztrácí smysl. Mladí muži jsou nyní totiž velmi často sladění, kupují si drahé oblečení, voní a vlásky mají pečlivě udržované, nagelované, načesané. U starších ročníků je téma oblékání poněkud rizikové. Zralí muži jsou totiž v tomto směru značně pozoruhodná a různorodá skupina. Obsahuje mnoho typů. Od těch, kteří zastávají názor, že nakupování oblečení je ta nejzbytečnější věc, přes ty, kteří dokáží využít současných možností a vypadají dobře a přitom mužně, až po ty, kteří si myslí, že když nosí červené tričko s vtipným žlutým nápisem, působí mladistvě, a tudíž si s nimi ráda zaflirtuje každá dvacetiletá slečna.

Každopádně mužské oblékání a přístup k vzhledu, tedy k tomu, jak působí na své okolí, je velmi vděčným tématem žen. A zejména, pokud jde o zralé dámy, ukazuje se, že mnohé z toho, co nyní vidí kolem sebe, prostě pochopit nedokáží. Nemohou. Ono to totiž pochopit nejde.

Vyštíhlená trička. Výraz vyštíhlené se nyní používá u pánského oblečení velmi často, jde o módní trend. Jedná se o střih, který se používá u triček, svetrů, košil i kabátů a jeho smyslem je vytvořit muži lepší postavu, to znamená zvýraznit široká ramena a štíhlý pas. Tedy to, co mnoho zralých mužů nemá. Výsledkem je, že muž vypadá, jako by byl oblečený v něčem o dvě čísla menším. Pokud jde o muže, který nemá perfektně vypracovanou postavu s plochým břichem, tedy jde o muže normálního, ne hezounka, který tráví většinu volného času v posilovně, je výsledkem pravý opak toho, čehož má býti dosaženo. Je zvýrazněno břicho, muž vypadá tak nějak pokroucený, zkrátka, jako chlapeček, který už vyrostl z trička, ale jeho maminka řekla, že na lítačku je to ještě dobré. Normální klasické, trošku volnější tričko, ze kterého nevylézá žádný faldík, natož pivní bříško, připadá ženám rozhodně vkusnější.

Barvy a nápisy. Mnoho zralých mužů podlehlo dojmu, že jaro a léto je třeba strávit v pestrých tričkách. Košile se pro ně staly symbolem čehosi zastaralého, co nosí jen nemožní dědci. Odmítají vzít na vědomí fakt, že v parných dnech je lehká plátěná košile značně příjemnější, než laciné tričko z umělého materiálu. Tričko je pro ně symbolem mládí, a aby toho mládí bylo co nejvíce, vybírají si zásadně trička barevná a s různými nápisy a obrázky. Tak jistě, muž ve světle modrém tričku s decentním nápisem a v džínách vypadá dobře, ať je mu dvacet nebo sedmdesát. Jenže na ulicích se dají vidět borci, z jejichž stavu pokožky, porostu hlavy a velikosti břicha je poměrně jasně znát, že jsou na světě už více než pět desítek let, nicméně mají trička žlutá, červená, oranžová, hráškově zelená. A na nich obrázky pivních krýglů, autíček či Homera Simpsona. Ne, o těchto mužích opravdu ženy neříkají, že vypadají dobře, mladistvě, přitažlivě.

Krátké kalhoty. Velké a nikdy nekončící téma. Jakmile se oteplí, naskytnou se pohledy na mužské nohy chlupaté, žilnaté, pokroucené, s exémy, s jizvami. Pánové je hrdě vystaví, protože v poslední době podlehli dojmu, že v módě je nosit krátké kalhoty. Tedy bermudy. S kapsami, s nápisy, ba dokonce s obrázky či motivy palem. Ano, stírají se rozdíly, co bylo vyrobeno původně na pláž jako plavky a co je  běžným úborem, ve kterém muži jezdí v městské hromadné dopravě, chodí do práce, do restaurací. Debatu na toto téma není radno s muži začínat, za své krátké kalhoty jsou schopni bojovat do posledního dechu. Nejčastější argument: Je nám horko, vy ženy taky v létě nenosíte kalhoty, máte sukně. No pravda, jenže drtivá většina žen, kterým je kolem padesáti či více, v létě nenosí minisukně či kraťásky do města, nýbrž sukně delší, volné, splývavé, vzdušné. A přesně takové dříve muži nosili v létě kalhoty. Pokud má totiž muž dobře padnoucí světlé lehké kalhoty, vypadá v létě vždy lépe, než ten, který si vyrazil v něčem, o čem těžko říct, zda jde o koupací úbor či pestrou sukénku. 

Laciné oblečení. Mnoho mužů si myslí, že je úplně jedno, jestli si koupí oblečení kvalitní, poněkud vyšší cenové kategorie, nebo to u stánků na tržnici. Odmítají si nechat vysvětlit, že například na kalhotách či zimní bundě se prostě pozná, jestli je z laciného materiálu, a tudíž za ni majitel dal dvě stovky nebo dva tisíce. Čím je muž starší a má méně dokonalou postavu, tím více je na něm vidět, odkud jeho oblečení pochází. Pomačkané laciné tričko, ze kterého lezou nitě, na patnáctiletém klukovi působí legračně, ale na šedesátiletém muži smutně. Stačí mít pár kvalitních kousků oblečení, které jde dobře sladit a vydrží několik let. Ve výsledku tak muž ušetří, než když si kupuje lacinou novou bundu každé dva roky.

Je to jedno. Tak to je přístup, který dovede vyvolat hysterický záchvat i v té nejmírumilovnější ženě. Pánové, opravdu nikdy neříkejte svým partnerkám, které se vám snaží nějaké oblečení vybrat, koupit, zlákat vás k návštěvě prodejny s pánským oblečením, že je to jedno. Dáváte jí tím najevo, že ona je vám jedno. Pokud se žena zajímá o to, jak jste oblečený, a chce, abyste vypadali dobře, znamená to, že jí na vás záleží, ba že vás dokonce třeba miluje. Pokud jí říkáte, že je to jedno, vysíláte tím jasný signál, že vám na ní nezáleží ani trochu. Že si nezaslouží mít muže, na kterého je hrdá, který se jí líbí. Věta, že je něco jedno, prostě do vztahu nepatří, byť se týká třeba jen oblečení, které vám připadá naprosto nepodstatné.

Zralé ženy velmi často říkají, že jim muži jejich věku, zkrátka, ti dříve narození, připadají dost nároční. Že si při seznamování kladou podmínky, aby žena byla mladší, upravená, štíhlá. Že dovedou velmi jasně dát najevo, co se jim na ženách líbí a co ne, že dovedou být nemilosrdní, když na ulici vidí nějakou obézní, nehezkou, neupravenou paní. A že by neuškodilo, kdyby byli tak kritičtí i k sobě. Každopádně, když přijde řeč na téma mužská móda a styl, pánové by měli vědět, že ženy dovedou být také velmi kruté. Vlastně by se možná divili.

Hodnocení:
(4.6 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Marková
Včera jsem viděla staršího pána, který měl na sobě bundu , šortky, křiklavě modré ponožky v černých mokasínech. A ještě nesmím zapomenout bundu měl rozepnutou a nešel přehlédnout jeho obrovský pupek. Nechápu, proč si alespoň nevzal dlouhé kalhoty. Tady chybí soudnost.
Jana Županová
Jak bylo řečeno- stačí tak málo. Trochu se snažit a muž může působit úplně jinak. Bohužel je to ale většině z nich asi úplně fuk.
Alena Várošová
Vše už tady bylo psáno, se všemi souhlasím..Domnívám se,že mnoho mužů v našem věku o sebe nedbá a je jim jedno co na sebe natáhnou.Pán na obrázku mi připadá oplzle, slizce.Ale skutečnost může být jiná.kdo ví?
Zdenka Soukupová
A když se k tomu popisovanému oblečení přidá culík v gumičce z prořídlých mastných šedivých vlasů, ta je to na zastřelení.
Dana Puchalská
Že se ještě vracím k módě. Nejhorší jsou ovšem t e p l á k y.
Zdenka Jírová
Pán na obrázku by mne asi také "nenadchl", ale znám horší.Přesně je popisuje paní Judita. Byl jsem dvakrát vdaná, ale žádný můj muž něco podobného by si nikdy neoblékl. To jsem raději žehlila plno košil než aby nosili vytahané trička.
judita lišková
Snad nejvíce mne u mužů odpuzují letní plátěné kalhoty - kapsáče - do půli lýtek. Taky havajské košile, barevná trika. Mě se vždy líbili muži starých dob= padnoucí oblek, kabát a klobouk. Mnoho dnešních mužů jsou atrapy. Mám naštěstí muž vysokého, stále štíhlého, který si potrpí na klasiku. Sice oblek nenosí, zato má kvalitní džíny, saka, jednobarevné hladké pulovry, jednobarevná trička s límečkem , košile,dobré polobotky či obyčejné klasické tenisky na léto. Nikdy by si neobul pantofle či sandály...dokonce s ponožkami. Už vůbec by se neoblékl jako muž na snímku - rozhalená košile a nevábná chlupatá hruď a příšerný vlasový střih doslova odpuzuje.
Jitka Hašková
Pro mě je seladon na fotce hrůza.
Margita Melegova
S dovolenim si prisadim, nejvic mne urazi jak na muzich tak zenach tricka s napisem, obrazky nebo logem znackove firmy, copak jsme chodici neplacene reklamy.
Eva Mužíková
Při svých cestách si ráda prohlížím jak jsou lidé oblečení. Líbí se mi mladí muži v látkových kabátech se šálou, starší pánové ve sportovních delších bundách a sportovní obuvi. Pestrobarevná trička, plandavé kraťasy a ponožky v sandálech nemám ráda na žádné věkové kategorii mužů.
Věra Halátová
Ten, zřejmě muž, na té fotografii, to je co? To je představitel "mužské módy"? Toho jste vyhrabali kde?
Mirek Hahn
A ten seladon na titulní fotce je jako "in" nebo "out" ? :-)
Blanka Bílá
Moc hezké téma, ale týká se i žen.Můj tatínek měl vždy tři obleky, jeden na tzv.lepší, ty dva střídal na cestu do práce, kde se vždy převlékl.Svého muže jsem tak nějak oblékala já, když jsem si ho vzala, moc toho neměl.U nich se nakupovalo jen to nejnutnější a nejlevnější, tchánova diktatura.Mladší generace sklouzla k mikynám, ale zase se vrací i svetry a košile.Náš soused si pořídil mladší manželku, sice zhubnul, ale neonově křiklavé oblečení na sedmdesátníkovi je opravdu směšné, ale když ho v tom podporují, co dodat.
Dana Puchalská
Je pravdou to, že když o sebe muž nedbá, je mu sebelepší a značkové oblečení "houby" platné. Stačí se projet v létě veřejnou dopravou a nebo s takovým fešákem sdílet frontu dejme tomu na úřadě.
Jarmila Komberec Jakubcová
Manžel byl konzervativní člověk, nosil zásadně kvalitní košile a oblek. Výjimečně trička a kraťasy - ale to jen u moře či na zahradě.Na návštěvy nosil kravaty či motýlka. Velmi dbal na čistotu a kvalitu bot.Nemohla jsem si na něj nikdy stěžovat.
Jitka Hašková
Pro mě je důležité, aby byl muž umytý, měl čisté oblečení, byl učesaný, měl čisté boty. Pokud není barvoslepý, tak by měl mít oblečení i barevně sladěné.
Karel Boháček
Je to i charisma, postavě a chování. Někdo se může postavit na hlavu a nic s ním neuděláte, prostě na to není typ.
Danka Rotyková
Někdy mi připadá, jako by "někteří" muži mé generace všechno vzdali. A oblečení na 1. místě. Za mladou a pěkně upravenou ženou se ale ohlédnou rádi. Že by je péče o sebe tak unavovala?
Zuzana Pivcová
Uznávám. Taková "křiklavá" móda sluší i starším mužům, ale musí se k ní hodit celkově typem.