Pohodlné boty? Co třeba baleríny?
Ilustrační foto: pinterest.com

Pohodlné boty? Co třeba baleríny?

22. 2. 2019

Mají stejně hodně příznivkyň jako odpůrkyň. Pro někoho to jsou pohodlné boty pro každou příležitost, pro někoho jsou příliš nízké, mají tenké podrážky a tudíž se v nich nechodí dobře. Řeč je o botách zvaných baleríny. Faktem však je, že jde o nadčasový kousek, který se nosil v 50. letech minulého století stejně jako se nosí dnes.

Jednou z žen, která je proslavila, byla herečka Audrey Hebpurnová. Široká sukně a baleríny, to byl styl, který v 50. letech nosila ve slavném filmu Prázdniny v Římě a který podle ní kopírovaly ženy po celém světě. Některé starší dámy pamatují, že si kdysi doma barvily obyčejné spartakiádní cvičky, takzvané jarmilky a našívaly na ně mašličky, aby tak tehdy nedostatkové baleríny získaly. Název těchto bot pochází od balerín, které nosí tanečnice, ale liší se tím, že většinou nemají stužky, kterými se zavazují kolem kotníku. Jde vlastně o botky podobné obyčejným cvičkám. Vyrábějí se z nejrůznějších materiálů, od kožených, přes ty z napodobenin kůže, až po látkové či plastové. V posledních letech se opět staly módním trendem. To však není důvod proč by měly být v centru pozornosti zralých žen, které velmi často mají problém najít pohodlnou a zároveň elegantní botu, ať už z důvodů otékajících či silných nohou či jiných zdravotních problémů. Baleríny jsou pohodlné, dovedou jednoduchému outfitu dodat šmrnc a dají se nosit na jakoukoli příležitost.

Některým ženám vadí, že mnohé mají velmi tenké podrážky a jsou bez podpatku, takže se v nich při určitých zdravotních obtížích chodí nepohodlně. Nicméně nyní je už balerín tolik typů, že se dají vybrat i takové, které mají podrážky pevné a trošku zvýšené.

Podstatné je, že se vyrábějí ve spoustě vzorů a barev. Takové výrazné červené či žluté nebo třeba kytičkované baleríny k modrým džínům a bílé košili vytvoří outfit, který sluší dvacetiletým dívkám stejně jako sedmdesátiletým dámám.

Do obchodů se právě dostávají jarní kolekce, takže je ideální čas, věnovat nějakým takovým veselým botkám trochu pozornosti. Možná to může být řešení pro dámy, které s přibývajícími léty podléhají pocitu, že najít pohodlné a pěkné boty je téměř nemožné.

Hodnocení:
(4.6 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hanka Rezková
Osobně mám baleríny ráda a to mám nohu číslo 39. Osobně vyhledávám hlavně ty, které mají hodně ohebnou podrážku. Pro vlastní děti také volím obuv, která jim neničí nohu. Právě proto jsem začala kupovat boty tady https://www.littleshoes.cz/. Osobně pro sebe koupím boty za pár korun, ale na dětech opravdu neřeším.
Alena Várošová
V našem věku už žena preferuje pohodlnou obuv.Baleríny si mohou dovolit ženy s úzkou nohou a vyšší vyšší postavy.Sama sice dvoje taky mám,ale raději sáhnu po pohodlné obuvi.Baleríny s č.3 jsou šílené.Jinak na obrázku vše vypadá jinak,jak ve skutečnosti.
Elena Valeriánová
Já nosím baleríny ráda, samozřejmě ne do přírody a na dlouhé chození po městě. Změnila jsem na ně názor asi před třemi lety. Koupila jsem si je v Lidlu za směšných 129 Kč. A překvapily mě. Určitě bych si z nabízených dokázala vybrat. V létě se vyhýbám botaskám.
Alena Tollarová
Tak zrovna baleríny za pohodlné boty nepokládám a už vůbec ne za botky pro delší nošení.
Hana Rypáčková
Pamatuji se na své první belerínky v 18 letech, byly červené a s gumičkou kolem nožky. Vypadaly jako cvičky...Mám své poslední, zelenkavé s useklou špičkou ve sklepě, ale už je nenosím, jen někdy je vytáhnu na obejití domu se psem....Asi z nostalgie, že he rovnou nevyhodím...Pohodlné boty preferuji a nešetřím na nich... Vnučky je samozřejmě nosí a jak jim sluší....V tom je výhoda babiček, těší nás móda na potomcích...
Eva Mužíková
Balerínky ne, ale v létě zničím nejméně dvoje takové ty spartakiádní bílé ťapky s gumou přes nárt. Nové vezmu i do města, opotřebované dotahám při práci na zahradě. Také nemají podpatek, ale nevadí mi to.
Jana Slavíková
Baleríny jedině na krátkou vzdálenost, na celodenní chůzi nebo delší výlet ne. V létě hlavně pantofle, ale vždycky na malém klínku.
Věra Halátová
Baleríny a "pohodlné boty"? Pro ženy i60? Pokud v nich budu chodit doma po koberci, ano. Do města na městskou dlažbu jsou nevhodné, na sport jsou nevhodné, na turistiku také. Není to ani společenská obuv. Jedině snad na tancování rock-and-roll.
Dagmar Bartušková
Baleríny ani kdyby byly ze zlata! Doporučuje se optimální podpatek 3 - 4 cm, jinak si zničíte nohy. Ano, v Praze je třeba na dlažbu pořádné podrážky. A baleríny, ty sluší štíhlé linii s úzkou nohou. Jinak je to EE.
Jana Šenbergerová
Na balerínach se mi líbí, že v nich cítím, po čem chodím. Je to parádní akupresura. Nejsou určeny k celodennímu nošení, na dlouhé výlety už vůbec ne. Dají se nosit ke kalhotám i sukním. Vnímám je jako "osvěžení" mezi botami. Jinak dávám přednost také aspoň trochu zvýšenému podpatku. Z nabídky bych si vybrala a brzy to udělám.
Věra Ježková
Baleríny jsou jediné botky, které můžu v létě nosit k šatům. V jednom internetovém obchodě je mají i v mé něžné 43. Páskové boty mě dřou.
Dana Puchalská
Baleríny jsou krásné, ale.... Na celodenní chůzi ne. Jedny mám, ale musím v nich nosit měkké gelové vložky,to jsou už pohodlné. Mně by se líbily č. 8 a 9.
Dana Puchalská
Baleríny jsou krásné, ale.... Na celodenní chůzi ne. Jedny mám, ale musím v nich nosit měkké gelové vložky,to jsou už pohodlné. Mně by se líbily č. 8 a 9.
Jarmila Komberec Jakubcová
Být mi o 50 let méně, asi bych baleríny nosila. Dnes dávám přednost kvalitní obuvi na nižším podpatku. Většinou si obuv kupuji ve Zdravotních potřebách.Jinak baleríny nosí moje vnučka.
Naděžda Špásová
Baleríny nejsou moje oblíbená obuv. V takových botách mě bolí nohy i záda.
Blanka Bílá
Líbí se mi, ale zatím u mne v botníku nejsou.Vysoké podpatky, jehly, u mne skončily u prvního mateřství, od té doby jen klínek, v dnešní době dávám přednost těm botičkám, co mají vše pohodlné a hlavně se nesmekají, ty letní se hodí ke všemu, hodně ty sportovní.U našeho věku se vše možné, ale já už nerada riskuji, pokud podrážka jezdí i na písku, za mne má mínus.
Danka Rotyková
Kdybych měla nosit balerínky teď jako seniorka, asi bych raději chodila bosa. Jsou na pohled hezké, ale absolutně nic pohodlného. Maximálně jako přezutí na pár hodin do kanceláře s koberci, to si dovedu představit. A to nemám žádné závažné problémy s chůzí. Myslím si, že tento článek moc žen na "íčku" nepotěší....
Zdenka Soukupová
Baleríny se mi nikdy nelíbily, už proto, že jsou hezké tak do č. 37, max 38. Já potřebuji větší a to už jsou pak takové nehezké neforemné lodě. Radši mám kvalitní kožené boty na středně vysokém podpatku.
Marie Doušová
Balerínky jsem nikdy neměla ráda a nikdy jsem je nenosila. Ale věřím , že hlavně vysoké ženy je rády nosí.
Věra Lišková
Nechci si na své nohy stěžovat, ještě mi slouží dobře, ale nic uzoučkého již pro ně není. Potřebují pohodlí širší boty, třeba v teniskách si v létě lebedí.
ivana kosťunová
Moje poslední baleriny , od kterých jsem si slibovala pohodlnou chůzi, byly pravým opakem. Tenká podrážka, kde jsem cítila každý kamínek, malíčky otlačené, , připadala jsem si v nich jako ošklivá sestra Popelky, která se touží nasoukat do jejího střevíčku. S radostí je přenechám svým vnučkám, kterým opravdu sluší. Já dám přednost, pevným vypracovaným lodičkám z kůže :)), a na sport Botaskám :))
Zdenka Hillová
Mám troje baleríny ráda je nosím jsou pohodlné vybrala bych si 4 obrázek jsou moc hezké na 9 obrázku mám podobné jsou OK :))
Jitka Hašková
Myslím, že je to to nejhorší, co bych si mohla koupit. V Praze potřebuji silné podrážky, každý kamínek je cítit na chodidlech od té doby, co se dláždí chodníky malými kostkami, které jsou ostré. Za mého dětství se také dláždilo kostičkami, ale ty měly jednu ploch hladkou a tou se dávaly nahoru.Všechny boty, které nosím, jsou trekové, i sandály.