Moje energie: Nabíjení nebo vybíjení?
Foto: archiv autorky

Moje energie: Nabíjení nebo vybíjení?

9. 3. 2019

Já, jako většina mnohobuněčných živočichů, získávám volné elektrony při chemickém štěpení cukrů. Ty mi umožňují život. Elektrony, navázané na nezbytný kyslík dýcháním, opustí mé tělo. A tak se obvod uzavře. Já se nemohu připojit k síti a nabít se energií. Ovšem některé bakterie to umí (Geobacter). Dochází u nich k mezidruhovému přenosu elektřiny, ze svých těl vytvářejí dlouhé kabely na přenos elektronů.

Ale něco mám s technikou společné. Potřebuji se čas od času restartovat, naprosto vybít veškerou energii. A pak se dostaví ten pocit štěstí a opět se nabíjím na 100%.

Únavu nemám jen jarní díky zahradě, kde je stále co dělat, práce nikdy nekončí. A mám psa. Jídlo nijak zvlášt neřeším, mám ráda maso, zeleninu i ovoce. Nemám ráda sladké. Neabstinuji.

A co mě nejvíc nabíjí? Objetí a úsměv, zájem o mou osobu, pocit, že jsem milovaná a že mohu prospět druhým. Nabíjí mě, když změním prostředí a odjedu na několik dní. Potřebuji mít nebe nad hlavou, být v přírodě, slunce, vodu, vzduch.. Být mezi pohodovými lidmi, na koncertě, v divadle, být součástí společnosti. Prožitky se svými blízkými, rodinou a přáteli. Čtení zajímavé knihy, když se od ní nemohu odtrhnout. Něco nového se naučit.

Jak dobíjím baterky? Nejprve je musím pořádně vybít. Žádná zbytková energie.Takže nejčipernější jsem po cvičení, bruslení, lyžování, turistice a po výletě. Jsem nadupaná. Zážitky z pohybu mě naplňují radostí a štěstím. Cítím se unavená, ale tak nějak zdravě, mám chuť k jídlu a na pivo. Pak lehce a blaženě usínám. Druhý den jsem čilá a hodně toho zastanu. Třetí jsem často bolavá, dám si lehký oraz a vymýšlím, co zase podniknu. Uvidím, jak to ještě dlouho vydržím.

https://images.labroots.com/content_article_profile_image_cefa6edfdb88666dce5361a6d7bdd7e0a6025125_7362.jpg

 

 

 Partneři soutěže:

710x100-4.png

 DIG_680x140_stat.jpg

 

Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Faldynová
Gratuluji! A taky přeji ještě hodně energie do dalších aktivit!
Soňa Prachfeldová
Hanko,věřím Ti všechno, co jsi napsala přeji Ti neustálou energii a vitalitu a trochu přitom na sebe dávej pozor , jsi obdivuhodné děvče.
Eva Mužíková
Hani, tak nevím, jestli jsem po přečtení Tvého článku nabitá, či vybitá....Jsi nezmar, obdivuji Tě, fandím Ti, občas se o Tebe i bojím. Znám Tě osobně dlouhá léta, vážím si našeho přátelství, napsala jsi své vyznání opravdu od srdíčka, děkuji Ti. I já mám ráda pocit, že je o moji osobu zájem, že jsem potřebná. V tom jsme si podobné.
Anna Potůčková
Tak tolik energie asi mít už nikdy nebudu, ale věřím, že v přírodě se baterky dobíjí nejlépe
Hana Práglová
Při pohledu na fotografii jsem koukala jak divá. Při přečtení příspěvku,musím s tebou plně souhlasit. Je v tom vše.
Dana Puchalská
Já bych toho měla brzo plné brejle, kdybych žila tím tempem jako Hanka. Každý jsme prostě jiný. Ona je neuvěřitelná. Přemýšlím už hodně dlouho, kde se v ní ta energie bere. Já totiž žádný kabel co by měla u sebe na dobíjení pořád nevidím.
Zuzana Pivcová
Hani, i navzdory tomu, jak se Ti život nedávno změnil, jsi velmi vitální a myslím, že i optimistická. Obdivuji Tě.
Jitka Hašková
Bezva návod.
Dagmar Bartušková
Anio, Hano, to jsi Ty. Ale - jak píše dole Ála T., trochu uber, ať můžeš ještě hodně let naplno fungovat.
Marie Seitlová
Hani, ano takovou tě znám. A to je dobře a přeji ti, aby jsi měla stále tolik aktivit a tím se dobíjela.
Věra Ježková
Hani, bezva. Každý jsme jiný a to je dobře. Já když jsem nucena fungovat na doraz, restartuju se velmi obtížně.
Alena Tollarová
Hanko, ty jsi takový rychlík, že ti stačí málokdo. Vzpomínám,jak jsme spolu vystupovaly na kostelní věž v tom vedru v Plzni. Nestačila jsem ti ... ať ti ta jízda dlouho vydrží. Ale občas je potřeba zpomalit, ba i posečkat.
Zdenka Soukupová
Krásný článek. Pokusím se něco si z něj zapamatovat. Hlavně to, jak se nabíjet. Tam mám ještě trochu rezervy.
Elena Valeriánová
Hani, znáš pojem tryskomyš a ty jsi taková tryskobabča, plná pozitivní energie. Ať ti to dlouho vydrží. Na dálku posílám pac!
Blanka Macháčková
Hanko, zaujalo mě, že tě mj.nabíjí zájem o tvoji osobu. Myslím, že většinu z nás, ale málo kdo to přizná. A když k tomu ještě někdo přidá pochvalu, mám energie na rozdávání. Tvůj článek stojí za velkou pochvalu.
Olga Štolbová
Hanko, věřím ti to do poslední větičky. Jsem na tom hodně podobně, jen na to pivko nemám s kým chodit a sama do hospůdky, to přece jen není ono. ♥
Libuše Křapová
Hanči, souhlas :-) Jenom malinká oprava, ty nejedeš na nabité baterie, ty jsi baterie sama a nabíjíš i ostatní :-)
Naděžda Špásová
Hanko, u tebe má člověk dojem, že jsi nabitá permanentně, protože ty jsi ráno na jednom místě, v poledne o iks km dál a večer o dalších iks km jinde. O hospodách nemluvě. Prostě jsi na vrtuli. Já bych na takovou turistiku fakt neměla.