Fotoreportáž: Červený Hrádek v Jirkově
Foto autorka

Fotoreportáž: Červený Hrádek v Jirkově

28. 4. 2019

Součástí našeho velikonočního pobytu s kamarády byla i návštěva nějakého hradu nebo zámku v okolí Bezručova údolí a volba padla na nedaleký Červený Hrádek v Jirkově. Jak jsem slíbila, předkládám vám další nabídku na hezký výlet.

Červený Hrádek je raně barokní zámek, který byl postaven stavebníkem  Janem Adamem Hrzánem z Harasova v r. 1669 – 1675. Majiteli zámku byli Lichtenštejnové, Rottenhanové, Hohenlohe–Langenburgové. Jako v mnoha památkách, bylo na zámku za komunismu všechno možné. V roce 1996 získalo zámek do vlastnictví město Jirkov a po rozsáhlé rekonstrukci byl v roce 2006 zpřístupněn veřejnosti. Kromě exkluzivního hotelu s nabídkou wellness centra, svatebních apartmánů, restaurace, zde sídlí Kulturní, vzdělávací a informační zařízení. Veřejnosti je zpřístupněn prohlídkový okruh a technické muzeum v bývalé jízdárně. Objekt je chráněnou kulturní památkou. Veškeré informace jsou dostupné na internetu.

Z časových důvodů jsme nestihli projít celý park s oborou. Možná někdy využijete této pozvánky a procházku si vychutnáte se vším, co zámek nabízí. Přeji všem pohodové poznávání naší krásné země.

Hodnocení:
(4.7 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Ptáček
Kdysi dávno zde byla i LDN. Ano, byla a skončilo tam několik mých příbuzných, ale kolem roku 1980.
Elena Valeriánová
No řekněte, není to paráda, kam my se s tím naším íčkem všude podíváme a klidně můžeme sedět doma v obýváku. Ale nezapomínejme, že je dobré občas do výletu zapojit i nohy a nebo rovnou celého člověka. Naďo, díky. Líbí se mi a oceňuji rozmanitost fotek.
Blanka Macháčková
Místo, které neznám. Děkuji za moc hezké fotografie a opět rozšíření mých obzorů.
Jiřina Votavová
Zámek jsme navštívili několikrát. Kdysi dávno zde byla i LDN. Červený Hrádek se jmenuje i vesnice, kde se zámek nachází, a je to část města Jirkov.
Eva Mužíková
Krásné záběry Nadičko, nejen ty zámecké, ale i ty z parku.
Alena Tollarová
Díky, Naďo, za dobrý tip na výlet. Zámeček vypadá moc hezky.
Zuzana Pivcová
Měla jsem pouze v archivu kolegyni, která byla z Jirkova. Tolik míst neznám a různé cestopisné články doprovázené krásnými snímky mi je alespoň na dálku přiblíží.
Jitka Hašková
Krásný hrádek a fotky. Další nápad na bezva výlet. Hezké fotky opravdu lákají.
Lenka Hudečková
Nadi, další hezké místo, kde jsme ještě nebyli. Díky za fotoreportáž. Máš moc hezké fotky. *****
Marie Seitlová
Pěkný zámek i fotky.
Hana Rypáčková
No vida, Jirkov. Zámeček je roztomilý...
Věra Ježková
Naďo, nebyla jsem tam. Moc ráda jsem se podívala. Klíč je super.
Dana Puchalská
Oprava ....jako jiné.....
Dana Puchalská
Moc hezký výlet. Zajímavý zámek. Sláva,že nechátrá jako kiné památky u nás.Ta obora musí být krásná. A díky za fotografie.