Sri Lanka 2

Sri Lanka 2

29. 4. 2019

Sri Lanka podruhé. Možná  si přečtete můj první článek o této zemi. To, co se děje nyní, je naprosto šílené, a proto mnoho lidí odsuzuje tyto teroristické akce spáchané na nevinné lidi. A já se k nim připojuji.

Sri Lanka - země, kde hlavní vývozní artikl je čaj, ženy trhají lístky čaje v horách, je to práce, která se provádí za každého počasí, denní plat činí asi 2 dolary!! Dalším příjmem do státní pokladny je turistika, luxusní hotely  u moře nabízí luxusní nadstandard, cena za 1lůžkový pokoj /den 200 dolarů. Každý hotel má svůj bazén, restauraci, bar, ovšem  pivo v tomto baru  přijde asi na 200 Kč. Víno je zde velmi drahé, lahev vína na letišti stála 12 dolarů. Zahraniční turisti ze západních zemí k moři ani nedojdou, celý den se plácají v bazénu u hotelu!!!

Alkohol se nedá koupit normálně, je zde částečná prohibice, prodává se jen ve zvláštní shopech nebo ve zvláštním oddělení supermarketu (pivo v plechovce vyjde asi na 14 Kč), tvrdý alkohol je oproti ČR podstatně dražší!!

V každé obchodě se nachází ochranka!! Pokud nastane ůplněk, alkohol se neprodává vůbec!!!

Ve vnitrozemí jsme navštívili město Candy. je tam úžasná botanická zahrada, vstupné asi 450 Kč. Jsou zde zastoupeny všechy botanické druhy místní flory, je možnost uvnitř jet vláčkem, nachází se zde pavilon orchidejí a na konci je místo, kde mnoho státníků a významných osobností vysadilo strom, a tak jsem viděli strom, který vysadil Gagarin, Ghandí..a další.

Další významnou památkou města je TEMPEL - Chrám Buddhova zubu, vstupné na osobu zase 450 Kč. Ročně ho navštíví tisíce turistů, při příchodu se musí každý návštěvník vyzout a prochází celým areálem budov bosky, také musí mít dlouhé kalhoty a ženy zahalená ramena. Před chrámem prodávají květiny, které se obětují bohům.

Možná, jestli Vás můj článek zaujme, napíši pokračování.

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helena Přibilová
Candy je město s úžasnou atmosférou, je to jakési kulturní srdce země. V době naší návštěvy Srí Lanky v květnu 2016 se v zemi slavil budhistický svátek. Chrám v Candy byl uvnitř vyzdoben květinami, z nichž se linula lahodná vůně. Městem pak procházel průvod, jehož součástí byli sloni pokrytí ozdobami z lesklých plíšků. Byla to nádherná podívaná.
Alena Vávrová
Moji mladí tam byli na předsvatební cestě.
Dagmar Bartušková
...opr. kteří tam...
Jana Šenbergerová
Znám jen z vyprávění a fotografií přátel, kteří tam byli a přivezli nám odtamtud čaj. Určitě pište dál. Sama se tam nepodívám.
Zuzana Pivcová
Mám ráda cestopisné filmy i články. Nejen zeměpisné, případně historické údaje, ale hlavně různé osobní postřehy. A těch jsem tu našla dost.
Dagmar Bartušková
Článek mě zaujal. Ostrov znám jen z fotek a vyprávění od mojich mladých, který tam nějaký čas strávili. Ráda se na tuto zemi podívám i z Vaší strany. Zrovna teď v TV hlásí, že kvůli bezpečnosti byl na SL vydán zákaz zahalování se.
Dana Puchalská
Pane Ladislave piště dál.