Žena jako inspirace: Vanessa Redgrave
Vanessa Redgrave. FOTO: pinterest.com

Žena jako inspirace: Vanessa Redgrave

5. 5. 2019

Je jiná, než úspěšné filmové hvězdy bývají. Letos se dožila osmdesáti dvou let. Zestárla přirozeně, řeči o plastických operacích a vráskách jsou jí k smíchu a mnohem více než otázky týkající se stárnutí ji zajímá stav současného světa.

Vanessa pochází ze staré divadelnické rodiny, která byla známá už v devatenáctém století. Ona se však stala z celého rodu herců nejúspěšnější, má Oscara, Zlatý Globus, Řád zlatého lva za celoživotní dílo a další významné ceny. V

ěnovala se divadlu i filmu, dostávala především velké charakterní role. Jedním z jejích životních partnerů byl známý herec Franco Nero, se kterým má syna. Vanessa nikdy nepatřila mezi prvoplánové krasavice, typy, kterým se ve filmovém průmyslu říkávalo sexbomby.

Její krása byla rafinovaná, mnohdy spíše skrytá. A právě v jejím případě se potvrzuje to, co se o těchto typech žen říká. A sice, že se jim stárne lépe než krasavicím, kterým svět ležel u nohou a byly zvyklé vzbuzovat obdiv. Vanessa má sice vrásky, ale zároveň styl energické mladistvě působící ženy, kterou nelze přehlédnout. Na veřejnosti je ji vidět často, protože se i přes svůj pokročilý věk velmi zajímá o věci veřejné a často se k nim vyjadřuje.

Tak tady je ukázka toho, že i filmová hvězda může zestárnout s noblesou a že není důvod bát se viditelných vrásek.

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Danka Rotyková
Byla krásná mladá dáma, krásnou zůstala i ve stáří. Pomohl jí k tomu její styl a také rozum - nesnaží se být mladší za každou cenu.
Anna Dudková
Jako Isadora byla úžasná, měla přesně toho nespoutaného ducha, v očích se jí zračil jiný, éteričtější svět, ale přitom si dokázala jít za svým.
Eliška Murasová
Také si ji pamatuju ve Zvetšenině, a pak jako Isadoru Duncanovou. Nevšední žena.
Dana Puchalská
Byla to nevšední kráska. A dosud je to velice krásná žena.
Zuzana Pivcová
Pamatuji si ji z mistrovského filmu Zvětšenina. To se nezapomíná.
Elena Valeriánová
Krásná žena