Sladěné páry. Ne, není to zbytečnost
Ilustrační foto: pinterest.com

Sladěné páry. Ne, není to zbytečnost

21. 5. 2019

Když si muž a žena vyrazí společně, mělo by jim to spolu ladit. To, že patří k sobě, by mělo být patrné nejen z toho, jak se k sobě chovají, ale také z toho, jak vypadají, co mají oblečené. Jistě, někteří lidé řeknou: Jsou to jen hadry, ty nejsou podstatné. Podstatné nejsou, jen hodně vypovídají.

Žena má krásné elegantní květované šaty, malou kabelku a boty na podpatku. Je vidět, že si pečlivě upravila vlasy, je nalíčená. Vedle ní jde muž, který má tričko s nápisem, kraťasy zvané kapsáče a tenisky, které už mají dost za sebou. Takový obrázek je v ulicích vidět poměrně často. Bývá častý i v přímořských letoviscích.

A podobných nesourodých variant může být mnoho. Například muž v kalhotách, košili a v saku a jeho žena v podobě nestárnoucí hipísačky v batikovaných rozevlátých šatech. Nebo každý z páru je tak pestře oblečený, že když sedí vedle sebe, člověka až bolí oči z těch barev, vzorů, reklamních nápisů.

A pak se stane, že potkáme pár, který k sobě na první pohled ladí. Není ničím nápadný, výjimečný, prostě jim to spolu sluší. Muž v klasických tmavých džínách, lněné světlé košili, v hnědých mokasínách. Vedle něj žena v plátěných béžových kalhotách, bílé košili a zlatých teniskách. Je jedno, jestli je jim třicet nebo sedmdesát, v takovém stylu a v takové sladěnosti prostě vypadají dobře. Pro někoho je to zbytečnost, pro někoho příjemná hra na to, jak dát světu najevo: my k sobě patříme, rozumíme si, máme stejný vkus.

Tak tady je malá ukázka, jak různě mohou páry vypadat.

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Kočandrlová
Pár s kolem a ten u modrého sloupku: tak nějak bych si to dovedla představit i u nás. Hlavně nevypadat "jako mladí",je ošklivý pohled na "mladíka 70. letého" ,jak jde bos a v džínách otrhaných na kolenou a s dírami nákupním centrem....Nebo "mladice okolo osmdesátky",co se vratce potácí na vysokých podpatcích a člověk trne,kdy se mu zřítí před nohy.
Alena Várošová
Článek se mi velmi líbí a je pravdivý.Ráda se ohlédnu decentně po páru,když jim to spolu sekne.Naopak když ona je jak modelka a on vedle ní jak šupák,tak si udělám obrázek o ní.Muž by měl být vizitkou své ženy a naopak.
Zdenka Jírová
Souhlasím, je to pěkné.
Jana Mesarčová
Saty delaj člověka, to platí i pro páry, souhlasím...harmonie má význam
Danka Rotyková
Moc se mi sladěné páry líbí. S mým manželem jsme se tak oblékli pouze výjimečně při společenských událostech a také o víkdendech, kdy jsme si užívali pohodlí ve sportovnějším stylu.
Věra Ježková
S přítelem chodíme rádi barevně sladěni. (Janiny sladěné duše mě zaujaly.) Většina fotek se mi líbí, nepřijatelné je pro mě č. 13.
Dana Puchalská
Mně se líbí snímky 21,3,5, 11. Je pravda, že pár by měl aspoň trochu ladit.
Jana Šenbergerová
S tím se dá souhlasit. Podobně myslíme, podobně se oblékáme. Ale ideální jsou sladěné duše. Ty však nebývají vidět. :-)
Daniela Řeřichová
Když jdeme s manželem na společnou akci, snažím se, abychom byli sladěni. Ne nějak urputně, ale aspoň stylem a barvou. Na těch ukázkových fotografiích jsem se ale nenašla - za mne dost nepřirozené.
Zuzana Pivcová
Moc lidi neprohlížím, ale někdy mi tak během jízdy metrem padne zrak na dvojici a říkám si, že jsou oba oblečeni stylově stejně či podobně. Oba džínoví nebo naopak oba decentně elegantní. Není to však pravidlem a roli v tom nehraje věk. Spíš společenské zařazení.