Asi 90 000 důchodců v naší zemi je v exekuci

Asi 90 000 důchodců v naší zemi je v exekuci

1. 9. 2019

Bohužel, je to trend dnešní doby, lidé si půjčují peníze i ve vyšším věku, jsou to bezmyšlenkovité půjčky, a nebo si kupují věci do domácnosti, které vůbec nepotřebují, nebo naletí v rámci podepsané smlouvy nějakým podvodníkům a překupníkům a pak to jde ráz naráz.

Začne to tisícikorunou a končí to i desetinásobkem, lidé nemají na bydlení, nemají na léky, vyloženě živoří. Ti, co mají nízké důchody, sice zbytečně nenakupují, ale i na nájem si půjčují. Není cesty zpět, zadlužených důchodců přibývá. Takže jejich potomci budou dědit dluhy, ne příjmy.

Hodnocení:
(2.6 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Ptáček
To zadlužení není jen o půjčce a pro koho, ale podstatné je jak částka roste díky smluvním pokutám, úrokům, nákladům exekutora nebo poplatkům soudům. Díky těmto podvodným a úmyslně nevýhodným podmínkám je spoustu dluhů nesplatitelných a přechází i na dědice.
Dana Nepejchalová
Máme rodinného přítele, který kvůli podnikání svého syna přišel o byt a o dům a bydlí v podnájmu na chatě, syn teď pije, žena mu utekla, takže znám konkrétní případy, ale neuvedla jsem je tam to je fakt .
Dana Nepejchalová
A to je špatně zadlužit se kvůli dětem, ty děti se pak ani o ně nepostarají a šoupnou je do LDN, to se mi nelíbí, bohužel je to trend dnešních rodin .
Dana Nepejchalová
Dobrý den děkuji všem za komentáři, já je neodsuzuji ba naopak je mi jich líto, bohužel dnešní doba je velmi zlá a lidé v důchodu mnohdy žijí na pokraji chudoby, poněvadž důchod mají nízký, navíc přijdou nemoci a pak je to hned. Ale popravdě znám i pár případů . co se zadluží kvůli svým dětem, kteří ne zrovna žijí spořádaným životě, takže nikoho neodsuzuji jen konstatuji.
Drahomíra Stínilová
Neodsuzovala bych všechny lidi, kteří se dostanou do dluhové pasti. Někteří důchodci celý život poctivě pracovali a bydleli ve státních bytech. Platili nájem, který byl tenkrát malý. Zemřel partner, už teď jsou nemocní a nemohou si přivydělat a bytový dům někdo zdědil, nebo koupil a zvedl nájem tak, že důchod nestačí. V dnešní době najít nějaký levnější byt je dost těžké. Do domova důchodců se člověk dostane za několik let. Potřebují rychle na nájem, aby se nedostali na ulici. Tak se zadluží. Neříkám, že všichni jsou v téhle situaci. Ale znám pár takových případů. Samozřejmě, že jsou i opačné případy, nezodpovědně se zadluží. Ale já myslím, že právě těch, co sem píší, se to netýká.
Zuzana Pivcová
Ještě v minulém zaměstnání jsem měla kolegyni, která na sebe vzala insolvenci své dcery, protože ji prostě jako matka nechtěla nechat padnout. Pobírala jen 8 tisíc korun na nejnutnější výdaje. Také jsem zažila, jak v autobuse jedna mladá žena volala matce, kterou doslova atakovala prosbami o pomoc, že mají (asi s přítelem) na krku exekuci a že přece nemůže dopustit, aby jim vnikli do bytu a vzali všechno drahé zařízení!! Hovořila o částce asi 150 tisíc, které dluží. Vůbec se neostýchala mluvit nahlas před cizími lidmi. Myslím, že jí matka pomohla. Důchodců, kteří utrácejí pro sebe a zadlužují se, je asi minimálně.
ivana kosťunová
Článek jsem si otevřela, protože mě zaujalo téma. Po přečtení se mi chtělo říci-a co jako ?) Tak dobré téma by si zasloužilo více rozpracovat, uvést příklady, prostě trochu si s tím pohrát. Jak už tady bylo řečeno nebo naznačeno přede mnou. Berte to prosím, jako radu začátečníkovi, nikoliv jako kritiku :))
Jitka Hašková
Velmi zjednodušené. Mnoho důchodců se zadluží,aby měli na dárky dětem, nebo jim finančně pomohli.
Jana Šenbergerová
Problém je i v tom, že si často berou rodiče důchodci půjčky pro mladé. Než jsem se nadála, byla jsem součástí hypotečního úvěru, aby moje dcera po rozvodu nezůstala se třemi dětmi na ulici. Jsem jediný blízký příbuzný, který jí mohl pomoci. Vzdálenější příbuzní mají svých problémů dost. Nejsou věci jen černobílé. Bezmyšlenkovité půjčky jsou mnohem častější u mladých, aby se vyrovnali těm, kteří na to mají. Nikdy by mě nenapadlo vzít si půjčku na dovolenou nebo vánoční dárky, ale dovedu to pochopit.
Elena Valeriánová
Libuško, svatá pravda.
Libuše Křapová
Není to tak jednostranné. Řady zadlužených důchodců z větší části rozšiřují ti, kteří do důchodu už s dluhy vstupují a najednou zjistí, že nemají na splácení. Těch, kteří se zadluží až v důchodu není zase až takové množství. Moc by mne zajímala nějaká statistika, ve které by bylo tohle uvedené. Ale o něčem takovém nevím. Tahle v mediích uváděná data pak hodně nahrávají různým mladším nespokojencům, kteří se opovržlivě dívají na nás starší s vědomím, že neumíme hospodařit s penězi, všichni jsme schopni naletět podvodníkům a nakupujeme nesmysly v akcích.
Anna Potůčková
Elena to napsala za mnohé z nás, není co dodat!
Jitka Caklová
Tyto záležitosti jsou mi naprosto jedno, stejně jako psí hovínka za našim plotem. Proč bych se měla zabývat něčím, s čím nemám nic společného a zbytečně tak plýtvat energií, potřebnou pro vlastní perpetuum mobile :-)
Naděžda Špásová
Shodují se s Elenou. Ti důchodci mají také rodiny, není spíš problém v nezájmu o život seniorů? Nebo v příslušných orgánech, kteří mají takové poskytovatele půjček trestat?
Dana Puchalská
Lidi prostě neuvažují a berou si půjčky bezmyšlenkovitě. Nejlepší by bylo zakázat tak masivní reklamou na půjčky. Ať už v televizi, tisku a taky na nettu. Vždyť oni někteří těmi půjčkami lidově řečeno "vytloukají klín klínem".
Elena Valeriánová
Čekala jsem v článku třeba konkrétní příklad zadluženého důchodce. A ne všeobecně známé shrnutí.