Boj o řidičáky. Je to začátek války generací?
Ilustrační foto: ingimage.com

Boj o řidičáky. Je to začátek války generací?

23. 9. 2019

Senioři hromadně začali projevovat svůj nesouhlas s tím, že se o nich v poslední době čím dál více píše jako o nejčastějších vinících dopravních nehod. Píší protesty, petice.

Kauza ukazuje mnohem více, než jen situaci v dopravě. Díky ní se projevuje, jak se vztahy mezi generacemi mění. Do vysokého věku se totiž dostává generace, která už není zvyklá pasivně mlčet.

Články na téma seniorské nehody provázejí rekordně rozsáhlé diskuse. Na téma, do jakého věku řídit auto, hovoří lidé v autobusech, ve vlacích, v hospodách, v rodinách kvůli tomu probíhají hádky. Ano, je to téma, které nyní jednoznačně hýbe českou společností.

Příčiny? Média začala psát o tom, že senioři způsobují hodně dopravních nehod. Čísla jsou jasná. Zatímco v roce 2009 byl podíl lidí ve věku nad šedesát pět let na dopravních nehodách přes šestnáct procent, loni to bylo přes dvacet čtyři procent. Dříve by takový údaj každý prostě přečetl a tím by to skončilo. Jenže nyní se do boje pustila Rada seniorů i samotní jednotlivci. Jejich argument: Lidí ve věku šedesát pět let a více rok od roku přibývá, tudíž je logické, že když je nějaká skupina početnější, více lidí z ní se stává účastníkem dopravní nehody. Více řidičů rovná se více nehod. Další argument: Stejný počet nehod mají na svědomí mladí začínající řidiči. Poukazovat jen na ty starší je nespravedlivé, ageistické.

Kde je pravda? Mladí jsou přesvědčeni, že senioři přeceňují své síly. Senioři jsou přesvědčeni, že ne.

Argument další: Co jiného si senioři mají počít, než řídit? Svět se změnil. Rodiny nežijí pohromadě, z měst a vesnic vymizely malé obchody, ordinace, pošty, na nákupy je nutné jezdit do supermarketů. Mnozí senioři prostě auta řídit musí, aby mohli normálně fungovat.

Tím, jak  populace stárne, dochází k jevům, které společnosti dříve neznala. Dříve byl osmdesátiletý člověk považován za stařečka, který většinu času tráví na zahrádce nebo u televize. Nyní má v Česku přes devadesát sedm tisíc pět set lidí ve věku nad osmdesát let řidičský průkza.

Vlastní ho i dva Češi starší sta let. Otázkou je, kolik z nich aktivně jezdí a kolika z nim už lékaři měli ze zdravotních důvodů řízení dávno zakázat. To se zjistit samozřejmě nedá. Policisté a odborníci na dopravu však tvrdí, že zlomový věk je sedmdesát pět let. V něm se u mnoha lidí začíná projevovat, že hůře řeší nenadálé situace.

Další stránka této kauzy: Řidiči vysokého věku se musejí podrobovat zkouškám způsobilosti řídit. Jenže případů, kdy lékaři opravdu řízení zakážou, je minimum. Z milionu tři sta tisíc českých řidičů ve věku nad šedesát pět let jich loni přišlo o řidičský průkaz kvůli špatnému zdravotnímu stavu přes dva tisíce sedm set. Problém je v tom, že mnozí lékaři nechtějí  být krutí a vědí, že zákazem by mnoha lidem výrazně zkomplikovali život. Co si počít se starým kamarádem, který říká starému kamarádovi lékaři: „Pepo, neblázni, když mi to zakážeš, tak už se nedostanu ani na chalupu a to bude můj konec. A jak si dojedu nakoupit? Vždyť víš, že Anička už nemůže na nohy a pořád ji vozím po doktorech.“

„Tak dobře, Tondo, ještě ti to nechám, ale jezdi pomalu a jen ve dne.“
„To je jasný, Pepo, však mě znáš, jsem opatrný.“

Ano, tak nějak v mnoha případech funguje posuzování, zda je senior schopen řídit a zda ne.

Jenže když na toto téma promluvíme s mladými lidmi, je hned jasné, jak je v tomto směru společnost rozdělená.

Mezi českými řidiči proběhl průzkum s těmito výsledky: Padesát tři procenta z nich uvedlo, že je někdy ohrozil senior za volantem. Více než polovina uvedla, že ze svého okolí či rodiny zná člověk ve vyšším věku, o němž je přesvědčena, že stále řídí auto, i když to už nezvládá a jeho zdravotní stav je takový, že ohrožuje jiné účastníky dopravního provozu.

A ještě jeden zajímavý údaj: Loni byla každá čtvrtá oběť dopravní nehody v seniorském věku. To znamená, že senioři nehody nejen způsobují, ale také jsou velmi často těmi, které někdo třeba srazí, když jedou na kole nebo jdou po přechodu. Velmi často je usmrtí mladí řidiči, kteří jedou velmi rychle.

Každopádně jde o velké téma, které se projevilo například sepsáním otevřeného dopisu právníkem Jiřím Králíkem, který zastupuje seniory a nevyloučil i ústavní stížnost na to, že jsou senioři nyní pasováni na role viníků dopravních nehod a tudíž diskriminováni kvůli věku. Na něj reagoval dalším otevřeným dopisem šéf organizace BESIP Tomáš Neřold, který veřejnost ujistil, že se žádná šikana seniorů na silnicích nechystá.

Podstatné však je následující: Diskuse, která  kvůli tomuto tématu vznikla, je velmi pravděpodobně ukázkou toho, jak se mění obrázek seniora ve společnosti. Mnozí lidé jsou překvapeni, že se lidé vyššího věku najednou začali ozývat, sepisovat petice, stížnosti a jsou připraveni problematiku aktivně řešit. Možná jde o jednu z prvních ukázek toho, jak  bude společnost vypadat, až v ní bude lidí ve věku šedesát pět let a více ještě větší počet než nyní. Protože tak to bude, to je z demografických prognóz jasné. A možná jde o první naznačení toho, že se senioři stanou většinou, která bude mít ve společnosti velké slovo.

Hodnocení:
(2.5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
Když tak čtu zprávy o dopravních nehodách způsobenými řidiči seniory. tak zatím žádný nebyl zdrogovaný, zfetovaný atd. Protože kdyby se tak stalo, už vidím ty palcové titulky v médiích. Dneska jsem jela po D5 z Plzně do Prahy a zpět. Cesta byla plná omezení rychlosti z důvodu rekonstrukce - cca 40 km.Do Prahy je co od mně z domu celkem 80 km. Kamiony s neustále předjížděly a blokovaly levý pruh (tedy pokud tam náhodou byl). Většinou se jede jen v jednom. Tak prosím nechcete nás drahá vládo a parlamente seniory žít a starejte se raději, aby dálnice byly opravdu dálnicemi a my neplatily tak drahé dálniční poplatky.Soňo super jsi to napsala.
František Matoušek
Omlouvám se za opakováné zvolání. Bylo to neúmyslné.
František Matoušek
Paní Soňo, musím s Vaším názorem vyslovit souhlas. Líp bych to nenapsal.
František Matoušek
Paní Soňo
František Matoušek
Paní Soňo
olga skopanova
Nechápu ten údiv nad tím, že se senioři ozvali a nenechali o sobě šířit když ne rovnou pomluvy tak zavádějící informace. To by snad udělal každý bez ohledu na věk.
Soňa Prachfeldová
Hodně se o tomto tématu píše a to je dobře. Nemocným / kteří mají problémy s řízením a pravidly / a agresivním a blbcům a to platí pro všechny věkové kategorie do rukou volant nepatří. Společnost stárne a jsou to senioři , kteří se z velké části podílejí, ne-li z té větší na vývoji a prosperitě , na domácí ekonomice. Podívejte se na zájezdy v tuzemsku, kdo živí drobné podnikatele, hoteliéry , malé restaurace , No přece senioři. Podívejte se na taneční zábavy, koncertní síně, divadla, kavárny. Kdo tam je jako host a konzument ? No přece senioři. Podívejte se na malá děcka, aby rodiče mohli chodit do práce a vytvářet hodnoty, kdo jim pomáhá, když je potřeba a jsou prázdniny ? No přece senioři. Kdo pomáhá v dobrovolných organizacích bez peněžní odměny na obcích, městech, v DD, v klubech ? No přece senioři . Kdo ví nezkresleně o historii své obce, nenechá se zmást zpolitizovanými řečmi a drží a předává štafetu svým následníkum ? No přece senioři. Jenže se nevytahujeme , nemluvíme pořád o tom co všechno děláme, nevykřikujeme do světa, jak jsme dobří a možná bychom měli. Ale skromnost je naše deviza. Už dnes jsme silná většina, jenže nevyřváváme to na každém rohu,společnost si to začíná uvědomovat. Je na čase, aby se pořád neříkalo s despektem - ti senioři, ti nás zatěžují. Všem je nutno se věnovat, jak starým, tak mladým, aby soužití bylo vzájemné úcty a respektu.
Jarmila Komberec Jakubcová
Proč neustálé omílání, že senioři jsou řidiči atd. Cestuji jak po ČR tak i do zahraničí autem a rozhodně nemám problém ani se šikanou a ani s řízením auta. Ano jsem opatrná, mám většinou nastavenou navigaci, používám kameru atd. Dbám na dobrý stav svého auta, ale i na dobrý zdravotní stav svůj. Řidiči-senioři nejsou o nic horší než jiné věkové kategorie. Nedávno jsem jezdila celý týden autem na Gran Canarii a četli jste někde, že se tam zastavil poslední týden v květnu provoz? To jsem tam v té době byla.
Dana Puchalská
Ano článek je sice dlouhý, ale...... Naprosto zbytečný. Jak už psaly některé přede mnou.
Hana Rypáčková
Jo, to si musí mladí zvykat, že staří lidé nesedí někde v koutě a netočí si mlýnky...O to, aby se generační nerovnost nekonala se musejí postarat oni svými potomky.
Marie Doušová
Mít zdravý rozum a vědět sám ,kdy už nemám za volantem co dělat a přiznat si to. Já byla vášnivá řidička od 18 let do 68, kdy už mi zrak nedovolil mít takovou jistotu za volantem , i když lékař nic proti mému ježdění nic neměl, sama jsem uznala ,že mé vidění mě trochu omezuje a tak jsem nechtěla riskovat. Hodně mi to ježdění chybí ,ale jsem raději zodpovědná vůči ostatním lidem. Nikdy jsem za celou dobu neměla žádnou vážnou havárku, jen jednou do mě naboural jeden mladík ,který jel z hospody s děvčaty a nějak se nevěnoval řízení . No, odnesly to jen plechy a snad ponaučení pro mladíka , aby se věnoval řízení.
Jitka Hašková
Tento článek se mi zdá naprosto zbytečný. Již 11.9. zde byl uveřejněn článek JUDr Jiřího Králíka z BESIPu, že se nejedná o nějaké úřední odebírání řidičáků seniorům. ale spíše se další vzdělávání řidičů v nových předpisech apod. Cituje tam si platné statistiky. Považuji za dostačující si přečíst pečlivě článek z BESIPU a nevyvolávat další diskuse.
Libuše Křapová
Paní Hofmanová, vaše data jsou zavádějící. Senioři nezpůsobili 24 % dopravních nehod, pouze, a to bohužel, při dopravních nehodách způsobených seniory zemřelo 24 % všech obětí dopravních nehod. Do tohoto procenta se samozřejmě započítávají i samotní řidiči senioři, kteří onu nehodu zavinili. Celkově nehod způsobili procent necelých pět - viz článek z 11. 9. 2019 - ŠIKANA NA SILNICÍCH ... Další informace z článku je opět zavádějící - padesát tři procent řidičů uvedlo, že je někdy ohrozil řidič senior. Sto procent řidičů seniorů vám uvede, že je jen za jednu jízdu několikrát ohrozí řidič mladší jedoucí riskantně a nedodržující pravidla silničního provozu. Váš článek se dá zařadit právě mezi ty štvavé, které válku mezi generacemi podporují. To byl jeho účel? Jinak i jako já řidička seniorka bych přísnější prohlídky zdravotního stavu při vydání řidičáku či ověření schopnosti řídit osobně uvítala. Ale celkově, ne jen zaměřené na senoiory.