Magdalena Dietlová vzpomíná, 
jak Karel Gott zachránil první Miss
Magdalena Dietlová. FOTO: archiv redakce

Magdalena Dietlová vzpomíná,
jak Karel Gott zachránil první Miss

4. 10. 2019

Krátce před revolucí v roce 1989 jsem moderovala s Pepou Dvořákem přímý televizní přenos první soutěže Miss Československo ve Vítkovické hale.

Pamětníci si možná vzpomenou, že mezi mnoha blondýnkami se na ní objevila i výrazná tmavovlasá Slovenka. Jmenovala se Ivana Christová a během jednotlivých disciplín stoupaly její akcie u diváků i u poroty výš a výš. Tak to šlo až do finále, v němž stála vedle krásné Ivany poslední krásná blondýna…
 
Porota se nemohla dopočítat výsledku, a Pepa Dvořák začal ze zoufalství hovořit velmi důrazně a pomalu, čímž vystupňoval napětí u diváků i mezi dívkami k nevydržení.
 
A když konečně padl verdikt poroty a korunka Miss přistála na hlavě Ivany Christové, stalo se něco, co nikdo nečekal. Diváci po tom napětí, které povolilo, sice začali tleskat, ale taky pískat. Nastalo pár vteřin podivných rozpaků.
 
A v tom se rozjela hudba a na pódium vyrazil svižným krokem Karel Gott. Nasadil přesvědčivý úsměv, vzal Ivanu za ruku, začal zpívat: “Svět má ty chvíle rád, když začne slunce hřát….”, a vyrazil s ní rovnou z pódia mezi pískající diváky. 
 
Vedl si ji hrdě, ona se rozzářila, diváci ji viděli zblízka, vše se v dobré obrátilo. Karel zpíval, prošel s ní dlouhou uličkou mezi lidmi tam a zpátky, a zpátky na pódium ji už přivedl jako opravdovou královnu toho večera.
 
No jo no, krása je krása, ale kouzlo osobnosti je kouzlo osobnosti…
 
Magdalena Dietlová
 
 
 
 
 
 
 
 
Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Nepejchalová
A pan Karel Gott byl prostě elegán a gentleman. Bude vždy v mém srdci.
Dana Nepejchalová
Moc děkuji paní Dietlové za článek a vzpomínku na první Miss Ivanku Christovou, musím říci, je to můj názor, takovou krásku, jaká byla Ivana už v dalších ročnících nebyla, aspoň dle mého názoru, pro mne bude vždy jen Ivana. Moc ráda na to vzpomínám.
Hana Polednová
Krásná vzpomínka. Ano, Karel nikdy nezklamal. Děkuji p. Dietlové za hezký článek.
Dana Puchalská
Na tu volbu si pamatuji.
Marie Ženatová
Díky moc za zajímavou a hezkou vzpomínku...
Elena Valeriánová
Krásná vzpomínka, děkuji. Byl to kouzelník a nechce se mi věřit, že už tu opravdu není.
Alena Tollarová
Také jsem se tehdy dívala.
Helenka Červenka
Jojo, už můžeme jen vzpomínat
ivana kosťunová
Vybavilo se mi, jak se ujal Martiny Balogové, účastnice první řady Superstar. Martina byla jednoznačně nejlepší, to uznávala i pozdější vítězka Aneta Langerová. Přesto byla už v pátém kole vyřazena, patrně pro svůj romský původ. Karel Gott se tu nespravedlnost snažil napravit, natočil s Martinou duet, a všemocně se ji snažil podpořit.
Hana Nováková
Karel byl rytíř galantností a tím si získal mnoho lidí, protože galantnost a slušnost se v současné době vytrácí z běžného života mezi lidmi
Jitka Hašková
Krásná vzpomínka.
Svatava Páleníková
Moc pěkná vzpomínka, děkuji za ni paní Dietlové.
Marie Doušová
Hezká vzpomínka, Ivana byla krásná dívka a také pamatuji ,jak Karel zareagoval a pomohl zvládnout trapnou situaci.
Dana Kolářová
...kouzlo osobnosti je kouzlo osobnosti… Souhlas. Děkuji za vzpomínku.
Zuzana Pivcová
Vlastní vyhlášení Miss jsem tehdy sice neviděla, ale vím, že byly hlasy, že se mnoha lidem Ivana Christová nelíbila. Mně tehdy naopak ano, měla krásnou, a jak se říká, oduševnělou tvář. Je to hezká vzpomínka, díky.