Milujete se často? Budete žít déle
Ilustrační foto: ingimage.com

Milujete se často? Budete žít déle

11. 10. 2019

Promiňte nám tento odvážný článek, ale otázka je v pravdě vědecká: milujete se rádi? Pokud ano, budete to dělat s ještě větším potěšením, až se dozvíte, že sex má na vaše tělo i duši nejméně deset blahodárných účinků.

Milování ve vyšším věku samozřejmě stojí (především u pánů) větší úsilí. Ovšem experti na geriatrii z prestižní Harvardovy univerzity zaručují, že sex třikrát do týdne může prodloužit život o deset let. Na věku, v němž toto potěšení provozujete, prý vůbec nezáleží. A jaké má tedy láska výhody?

1. Budete mít lepší imunitu. Sex jednou až dvakrát týdně umožňuje produkci protilátek, které chrání před infekcemi, jako je rýma nebo chřipka. Jinými slovy, zde máte lék, který nic nestojí. 

2. Posílí se vaše srdce. Sex je totiž skutečný sport! Úsilí při něm vynakládané nutí srdce pracovat. Z četných studií kromě toho vyplývá, že pravidelný sex snižuje pravděpodobnost infarktu myokardu. 

3. Zapomenete na bolest hlavy. Neurologové z Münsterské univerzity v Německu ve své studii prokázali, že sex může zcela vyléčit bolest hlavy. Osoby trpící silnými migrénami a chronickými bolestmi hlavy zjistily, že jim milování od bolestí pomáhá. 

4. Vaše pleť bude krásnější. Při sexu tělo vyrábí velké množství estrogenů. A to má tu výhodu, že pleť i vlasy jsou mnohem kvalitnější. Pot, který se z nás při milování řine, totiž čistí póry a pleť je pak zářivější. 

5. Zaplašíte deprese. Jestliže víme, že nás partner miluje a touží po nás, uspokojuje nás to a dodává nám to sebedůvěru. A to není všechno. Při sexu vyrábí naše tělo endorfiny, tedy takzvané hormony štěstí. Z toho plyne pocit spokojenosti. 

6. Vrátí se vám dobrý spánek. Po námaze přichází uvolnění. Vydali jste mnoho energie, dali jste všechno, dotkli jste se hvězd – a nyní přichází relaxace. Tu máte lék na nespavost, který nic nestojí a neškodí organismu. 

7. Spálíte kalorie. Spojí se příjemné s užitečným, a kdo by si přál více? Zajisté to není hlavní důvod k milování, nicméně to je dobrý argument. Za půl hodiny sexu spálíte 75 až 100 kcal. Navíc testosteron produkovaný tělem udržuje zdravé svaly i kosti. 

8. Budete inteligentnější. Podle nedávných studií zlepšuje sex produktivitu mozku a podporuje činnost hipokampu, části mozku, kde se kromě jiného nalézá paměť. 

9. Vyhnete se rakovině prostaty. Podle studie časopisu The Journal of the American Medical Association je frekvence ejakulací přímo spojena s rizikem rakoviny prostaty. Čím jsou orgazmy četnější, tím je riziko rakoviny nižší. 

10. Snížíte stres. Studie Princetonské univerzity ukázala, že každodenní milování po dobu dvou týdnů výrazně omezilo uvolňování stresových hormonů. Navíc si uvědomte, že pravidelný sex snižuje vysoký krevní tlak u osob trpících hypertenzí z důvodu stresu. 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(4.2 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Nepejchalová
Jo to je pěkný lék a opravdu pomáhá, ale kde vzít toho spoluléčitele do party, to už je velký problém.
Lidmila Nejedlá
To je bomba! Taková domácí lékárna.
Libor Ptáček
11. Naposledy si užijete. Smrt v posteli a na krásné ženě budou všichni muži závidět.
Dana Nepejchalová
Něco na tom bude, měla bych se nad sebou zamyslet a začít konečně žít naplno!!!
Áňa Lagron
Nedá mi nepodělit se s vámi o tento skvělý vtip. 70.tiletá dcera navštíví v domově pro seniory svou 90.tiletou matku. D - Jak se máš mami? M - Skvěle, mám nového přítele. D - ty máš přítele? Kolik mu je? M - 27 let. D - 27?! to s ním máš i sex? M - mám i třikrát týdně. D - a víš, že v určitém věku je to smrtelné? M - no a co, tak si potom najdu nového. Humor je lék!!!!!