Pravidelná nedělní přátelská setkání s tancem v Praze
Foto: autor

Pravidelná nedělní přátelská setkání s tancem v Praze

22. 10. 2019

Jistě si pamatujete, jak jsme se v dobách našeho mládí bavili o víkendu. Když nám bylo kolem 17ti, byly středeční diskotéky, a jakmile nám bylo 18 a víc, každé město zvalo na páteční, sobotní i odpolední tance s živou hudbou. V restauracích, hotelech večerní barové kapely, kde jeden druhého slyšel, ale mohl si i zatančit. A dnes?

Ve všední den NIC. V pátek a v sobotu maximálně diskotéka, ale už ne pro nás v našem věku. Ono už po 35 letech je problém kam jít. V menších městech tak maximálně country zábava, ale je to přece jen zaměření na užší okruh obdivovatelů, a výběru muziky i rytmu.

Večerní posezení v kavárně, v hotelovém prostředí či jinde, při typické barové muzice je už pomalu z oblasti sci-fi. V Praze, kde toho bylo na každém kroku, je po tomto veta. Ano, diskotéky v centru jsou, opivnění chlapi na mol neznajíce češtinu,  děvčata pro všechny, ale náročné na jejich peněženky, a hudba ve stylu duc du blablabla neměnný rytmus zahraničních skupin. Výmaz mozku, a drógo drógo.

Ano, country večery na okraji města jsou, ale jak se pak dostat např. na druhou stranu města domů, je většinou úděl na hodiny, nebo infarkt peněženky při placení Taxi služby. Jedině autem a cumlat FOFOLU. Hezká zábava, že?

Ale jak se říká, zázraky se dějí. Šli jsme s Helenkou jen tak na cour do města, a jak tak jdeme, něco mě zaujalo na plakátech vylepených na autobusové zastávce.

Vrátil jsem se a musel si protřít oči. Zdá se mi to nebo ne, Nezdálo.

Pravidelné setkání osob 40+, kteří se chtějí seznámit, pobavit, zatancovat každou neděli od 17 do 22 hodin, a dokonce slosovatelné vstupenky. "No jo," řekl jsem nahlas, zase někde na kraji města. OMYL.

Pro nezadané 40+, ale i pro zadané , kteří se chtějí zabavit, zatancovat a poznat třeba prima kamarády na jiné akce, se v centru Prahy v Klubu TRESOR na Vinohradské 25 Praha 1 ( nad muzeem, asi 200 m) konají pravidelná nedělní setkání s tancem od 17 do 22 hodin. Prý diskotéka 90 let, živé kapely, co hrají písně co známe všichni... a dokonce tombola.

No, a jak už nás znáte, řekli jsme si, že to očicháme, zjistíme, jaké to je, zkrátka, když je to první hop hop neděle, a rozjíždějí to na novo, to musíme dát.

Šli jsme od Národního muzea kolem rozhlasu, a po levé straně jsme narazili na Klub TRESOR, kde se tyto akce budou konat. Venku už podupávaly dámy našeho věku, a čekali jsme na otevření. Otevírali čtvrt hodiny před začátkem. A hned na začátek milé překvapení. Lístky byly ten den jako první akce, ZDARMA. Číslo vstupenky se pak použilo do tomboly.

Vešli jsme do sálu. Sál velký prostorný, nasvícený, velký bar s nápoji alko, nealko, prý děláno na 200 osob. Sedli jsme si do pohodlných sedaček, objednali si pití (nealko) a diskotéka začala. Výhoda byla, že jsme hudbu znali, SMOKIE, BONY M, DAVID, nedalo se mlčet a nepobrukovat si text, a vrnět se do rytmu. Nevydržel nikdo sedět. Prostor na tanec byl velký, bylo nás tam kolem 50... Ono se o tom moc nevědělo, pořadatel nestihl informovat veřejnost... vylepili jen 5 plakátů, dva dny před začátkem.

Jediné, co trocha je na škodu, že to je v neděli, a končí se ve 22 hodin a druhý den se jde do práce. No a za chvíli začne vánoční šílenství...

Tak jsem si řekl, že něco nafotím a dám to sem. Mohli bychom se z okolí Prahy a z Prahy občas v neděli sejít, popovídat si, zatancovat, a v pohodě jak busem, tramvají a metrem se dostat včas domů.V neděli bude prý živá hudba, tak uvidíme, bude se to prý střídat. Tak máte tip, kam jít. Jede tam tramvaj 11, stanice Italská. Vstupné je 150 Kč. Sezení se dá i rezervovat.

Já vím, někdo mne nařkne, že tu dělám reklamu něčemu.... nedělám, jen jsem si vzpomněl na Vás, a řekl jsem si, že by to nemuselo být špatné se tam scházet na popovídání a zatancování v klidu mezi lidmi staršího věku.

Zkrátím to... jukněte se na www.veselacekarna.cz, anebo na stránky klubu www.klubtresor.cz

My v neděli JDEME!

Hodnocení:
(5.1 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Tak to já bych se ráda zúčastnila, ale.... Liberec je sakra trochu z ruky...tak hezkou zábavu...
Dana Puchalská
Romane, já neumím tancovat. Je to tak. Užij si to s Helenkou, ano?
Roman Procházka
Zuzko, nejde o to povinně tančit. Jde o to se sejit, v klidu si povidat a třeba poslouchat známé pisně. chvíle v příjemném prostředí... ale...je to na každém jen, jak se rozhodne... dojdi a uvidiš...
Zuzana Pivcová
Tancovala jsem moc ráda, i když na počátku, v tanečních, ne. Jenže dnes bohužel na to nemám dech, což mě dost mrzí. Jít jen na ploužáky nemá cenu. Ale vy dva si to užijete, jste skvělí tanečníci, pamatuji si z Doks. :-D
Roman Procházka
Tak pojď v neděli s náma, Dani. Zaplatíš 150 Kč, a dostaneš voucher na 5 dalších nedělí zadarmo. Je to živá kapela Elán revival, známé písničky. Od 17 h. otevřeno od 16,45. My jdeme. co doma...
Dana Puchalská
Romane,perfektní pozvánka. Ano, měli nechat vytisknout a vylepšit víc plakátů. Tsk ať se vás tam sejde hodně tanečnic i tanečníků.
Naděžda Špásová
Romane, to by bylo, aby jste s Helou něco neobjevili. Tak si to hezky užijte, třeba se k vám pražští přidají. Může to být bezva zábava. :-)