Košile by neměla chybět v šatníku v žádném věku
Ilustrační foto: ingimage.com a pinterest.com

Košile by neměla chybět v šatníku v žádném věku

30. 10. 2019

Neformální ležérní oblečení se zabydlelo v šatnících zralých dam jako nikdy dříve v minulosti. Souvisí to s tím, že lidé vyššího věku sportují, jezdí na výlety, zkrátka žijí aktivně.

Oblečení původně určené jen pro volný čas vytlačilo ze skříní dříve mnohem početnější šaty, halenky, elegantní kalhoty. Na jejich místa se dostala trička.
 
Jenže pozor, tričko je sice velmi oblíbený kus oděvu, ale také pořádně zrádný. Zdaleka neplatí, že v tričku automaticky žena vypadá mladě, sportovně, aktivně, jak si mnohdy myslíme. U dam vyššího věku mnohdy právě v tričku vyniknou faldíky, bříška, povolené svaly. Když se zvolí triko volné, nepomáhá to, žena často vypadá jako by byla v nočním úboru nebo se chystala doma uklízet.
 
Ano, takové hodnocení oblíbeného kousku našich šatníků, je kruté, ale schválně se podívejme po svém okolí. V čem obvykle vypadá zralá žena lépe, v tričku nebo v košili? V košili. Klasická pánská košile je zkrátka slušivější. Dělá lepší postavu. Dá se v ní jít na procházku, na nákup, na výlet do hor.
 
Totéž platí pro společenské příležitosti, hladká bílá košile je kus, ve kterém se dá s výrazným šperkem klidně vyrazit do divadla, na koncert či na jakoukoli jinou událost. Samozřejmě, že existují trička kvalitná, zajímavá, která mnohým ženám sluší. Ale tentokrát zkrátka pějeme oslavnou ódu na košile.
 
Tady je inspirace a důkaz, že jde o oblečení, které sluší v každém věku.
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šimonová
Košile sluší jen štíhlým a plnoštíhlým. Pořádně vyvinuté dámy se v košili buď musí cítit jako v pytli, nebo se v ní nemohou ani nadechnout, posadit, zvednout ruce a pod. Na štěstí dnes je k mání mnoho topů z různých přátelských materiálů, které lahodí i prostorově výraznějším figurám. Košile fakt nemusí být v každém šatníku.
Ivona Lachová
Košile jsou hezké, jen nevím, kde sehnat velikost 48-50. To si můžete nohy ušoupat. Tak souhlasím s paní Mášovou.
Mariana Mášová
samé pěkně štíhlé a konfekční velikosti , ve vyšším věku jsou české ženy poněkud víc vyvinuté a pěknou košili sehnat nelze