Senioři vybírají auto roku 2019. Který vůz se líbí vám? Hlasujte
Ilustrační foto: ingimage.com

Senioři vybírají auto roku 2019. Který vůz se líbí vám? Hlasujte

19. 11. 2019

Jaký automobil se nejvíce hodí pro seniory? Podle jakých kritérií si senioři nové vozy vybírají? Je pro ně rozhodující cena, anebo je zajímá hlavně pohodlí, bezpečnost, spotřeba či velikost kufru? Na tyto otázky odpoví anketa Senior Car 2019 - Auto roku pro seniory, která právě startuje.

Ačkoliv neexistují přesné statistiky o tom, kolik nových automobilů si pořídí ročně čeští senioři, podle odhadů automobilek to může být až pětina z celkového počtu zákazníků. Řidiči v seniorském věku jsou pro prodejce vozů stále zajímavější cílovou skupinou, a to hlavně proto, že na rozdíl od mladé generace mají zajištěno bydlení, nemají výdaje na děti a během dlouhých let v pracovním procesu si na nové auto našetřili. A je tu ještě jeden důvod - starší lidé dost často uvažují tak, že nechtějí mít se svým "posledním autem" žádné starosti. Nechtějí si tedy kupovat ojetinu pochybného původu, se kterou budou objíždět servisy.

Prodejci vozů rovněž potvrzují, že si senioři v posledních dvou letech nepořizují výhradně malá auta s nízkou spotřebou, ale jdou s trendem a stále častěji si vybírají mezi modely SUV, a to zejména kvůli pohodlnému nastupování, lepší viditelnosti a většímu pocitu bezpečí.

„Senioři jsou významnou cílovou skupinou pro výrobce a prodejce osobních vozů, jejíž důležitost bude narůstat. Mobilita je základním projevem svobody, a tak jak se za posledních 30 let zvýšila životní úroveň a kupní síla české společnosti, také senioři mají dnes podstatně více možností, než dříve. Dnešní vozidla nabízejí celou řadu komfortních prvků aktivní i pasivní bezpečnosti, elektronických asistentů a dalších technických vychytávek, které mohou seniorům usnadnit život a umožnit svobodný pohyb,“ uvedl Zdeněk Petzl, výkonný ředitel Sdružení automobilového průmyslu, které nad anketou Senior Car 2019 převzalo záštitu.

Jaké auto by si senioři nejraději pořídili?
Největší portál pro aktivní seniory i60.cz a magazín Automakers vyhlašují anketu SENIOR CAR 2019 - Auto roku pro seniory. Jejím cílem je umožnit seniorským řidičům hlasovat o tom, jaký automobil, prodávaný na českém trhu, je pro ně nejvhodnější z hlediska pohodlí, užitných vlastností, bezpečnosti a dalších kritérií. Proto jsme oslovili importéry a prodejce, aby nominovali do ankety tři kategorie automobilů - malé vozy, vozy střední třídy a vozy SUV, ze kterých si budou moci řidiči senioři vybírat.

Od 18. listopadu 2019 do 31. ledna  2020 budou moci senioři rozdávat své hlasy mezi 30 modely aut, které se v letošním roce prodávaly na českém trhu. Vítěz ankety bude vyhlášen v průběhu února 2020.

Hlasovat v anketě Senior Car 2019 - Auto roku pro seniory můžete na tomto místě.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(4.3 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Tahle anketa je zcela na nic. Nejsem rozjásaný senior s několika melouny na účtu. Spíš přemýšlím, kde budu bydlet, až nebudu mít na nájem. Já, moje letité auto, i pes, už dosluhujeme. Nemám zájem, nic tím hlasováním neovlivním.
Lenka Kočandrlová
Jó,kdyby měl člověk dost peněz,tak by asi kupoval...Ještě nikdy jsem neměla nové auto,ani takové,co bych si sama vybrala....Tyhle ankety jsou skoro nanic.Kdyby nabízeli,že za vyplnění budou ve slosování o nějaký ten model,tak bych to asi vyplnila - takhle si můžou trhnout!
Peter Pema
Dobrý den, příjemně mne překvapila vaše vypsaná anketa „Auto roku pro seniory“ Chtěl jsem se zúčastnit hlasování,ale dle nabízených možnosti jsem si žádné auto nevybral. Navrhují v rámci objektivity přidat ještě možnost „individuální výběr auta“ Hezký den přeje Pema
Soňa Prachfeldová
Začínala jsem s Wartburgem kombik, super auto, pak Škoda 12o, Fabia, ale ta mi k srdci nepřirostla, následoval Citroen Xsara tohle auto jsem milovala a teď jezdím 3 roky s Hundai 20 , jezdí se mi s ním super. Je malé, pohyblivé, pokud nezklame šofér i spolehlivé. Vejdem se i s dědou, psem, ba i s vnoučaty.
Jan Smrž
Je mi 70,před 6lety jsem si koupil škodu citigo dvoudvéřové protože jiné v té době jestě nebyly na trhu..Nyní mám najeto 295tisíc km jezdím za 4litry a jsem max spokojen.Ještě před tímto autem jsem měl bmw 330 jenže k čemu je vám takové auto když můžete jet max 90 nebo 130 když se vám ve 150km zdá že jedete pomalu? Je pravda že v něm jezdíme s manželkou sami a jako důchodci nikam nespěcháme...
Eva Mužíková
Také jsem vybrala, já mám slabost pro Suzuki.
Václav Bok
No. cca před 4 lety jsem již jako důchodce řešil to poslední auto, v pořadí již patnácté. Takže, kritéria byla ... pohodlí, přehled, nastupvání, asistenty (adapt. tempomat, udržování pruhu, brzdný, signalizace vozidel kolem atd) velká nádrž a nízká spotřeba, cena pojistky a ceny některách dílů). No, samozřekmě, z toho nemohlo vyjít nic jiného než SUV. Takže jsem si vybral Mazdu, přičemž jsem objel 7 značek. Jo, zatím spokojen. Ale jestli je to auto roku pro seniory? Tak to bych netvrdil. Každý má jiné preference, podmínky, finance atd. A podle toho vybírá. Takže ta anketa je, podle mě, trochu mimo. Bohužel. A výběr aut je také omezen. Hlasovat tedy nebudu. Há si myslím, že auto které bude vyhovovat všem, u kategorie seniorské prostě není. A mžná, že auto, které nedostane moc hlasů, bude pro své seniorské majitele předmětem plné spokojenosti.
Regina Hradecká
Pěkná auta. Nemám oprávnění řídit dlouho a jsem v důchodu, mě více zajímají menší auta. Lépe s ním zacouvám, všude se vejdu. Sice méně odvezu, ale co jedna osoba potřebuje.
Milan Šilhan
Dobrý den, jistě by se dalo nějaké auto vybrat, Já jsem si už ale vybral, koupil jsem si v létě nový Nissan Micra. Nechápu proč není tento vůz ve Vašem výběru, určitě by si to zasloužil, jsem s ním velmi spokojený a mohu jej vřele doporučit - zejména do města.
Zbyhněv Jaworski
Mám vybráno, top pro mne je auto kterým současně jezdím Suzuki Ignis. Pro mne je důležité aby se dobře nastupovalo, mělo motor bez turba a jiných ptákovin ale dokázalo auto pořádně rozjet-být živé. Současné litry bez turba mi připadají svou neživosti v dnešním provozu až nebezpečné.
ivana kosťunová
Vybíralo by se , vybíralo, keby bolo za čo. Vycházím z toho, že vůz pro seniory musí být bezpečný a levný. Z kategorie těch levnějších jsem si vybrala.
Hana Rypáčková
Vybrala jsem si....
Mirek Hahn
No..., nevím, poněkud divoká seniorská nabídka :-) Osobně bych zvolil spíš z vozů, které tam nejsou. Ale tady na Íčku je většina žen, možná, že pro ně to je zajímavé.....
Karel Boháček
No snad to nebude to auto na fotce...
Antonín Vácha
To se mi líbí, jsem zvědav, jak to dopadne.
Jana Šenbergerová
Já už našla svého favorita.
Eva Hynkova
Skvělý nápad!!!
Alena Tollarová
Super akce! Já se sice v autech nevyznám, ale budu navigovat manžela, aby si vybral a odhlasoval i za mne :)
Jan Raška
Každý má k dispozici 5 hlasů, které může rozdat vybraným modelům.
Jitka Hašková
Napsala jsem připomínku redakci. Je chyba v pokynech.