Hlídání zoo
FOTO: autorka

Hlídání zoo

7. 12. 2019

Zavolali mi mladí, mamko, nepohlídala bys nám o víkendu zvířátka? Domluveno. Přijela jsem, oni odjeli s dětmi a já hlídám zoo. Teda hlavně psa. Je to pražský krysařík a je to pes blbý jak tágo.

Jdu s ním ven a mám v kapse pytlíček na bobka. On udělá malinkatého bobíčka, já ho seberu, vyhodím do popelnice a asi po hodině se vracíme z procházky k domu. Ze schránky jsem vybrala spoustu letáků. Najednou ten mrňavý pejsek udělá u hlavních dveří obrovskou hromadu málem větší, než je sám. Další pytlík v kapse nemám, tak jsem ten poklad zabalila do letáků a šla znova k popelnicím.
Včera truchlil po páníčcích tak, že přestože jsem s ním odpoledne byla asi třikrát venku, vždy mezitím doma z trucu obchcal všechny nohy od stolu a židlí, každý kout, kočárek pro panenku, koloběžku, visící ručník v koupelně a podobně. Ráno se vys... na kachličky v předsíni a sežral to ...prozradil ho smrad a špinavá "razítka". Poté se usadil v bílém křesle. Najednou zase smradu jak v Cařihradu, kouknu, on si vesele uprdl, ale prd byl šťavnatý a křeslo do hněda! Hlídací babička našla SAVO a chemizovala. Zavolala jsem dceři a požalovala, že pes posr.. křeslo, protože co kdybych jí to zapomněla říct, ještě si bude myslet, že to jáááááááááá!!!!!
Taky jsem dostala na starost tři křečky. Miska na žrádlo prázdná. Vezmu podle rady dcery do prstů trochu žrádýlka a nesu k misce, vtom křeček vyskočí a zakousne se mi do prstu....Auuuuu, potvoro! Shodím křečka a u druhého akvárka už jsem opatrnější. Ještě napustit vodu do napáječek. Chvíli bojuji s přísavkou a kousací křeček se mi opět nečekaně zakousne do prstu! Auuuuu, bolestí mi vyletí ruka z akvarka i se zakousnutým hlodavcem. Z křečka se stala poletucha a zvířátko dopadlo na kachličky. Leží tam rozplácnuté jak placka a k té snadné kořisti běží pes. Odháním psa a seberu mrtvolku. Vidím spoustu krve. Ježíšmarjááá, jak tohle vysvětlím vnučce? Jdu po předsíni s mrtvým křečkem, krev kape na kachličky. Najednou se mrtvolka otřepe a já vidím, že to nekrvácí zvíře, ale jáááá! Obživlou potvoru dám zpět do domečku a jdu ošetřit sebe. V prstu díra jak do.... Lotr jeden, takhle mi ublížit!!! Nejenže celou noc dělá kravál, ještě babičku sežere jak vlk v pohádce O Karkulce. Protože užívám tabletky na ředění krve, tak prstík ještě dlouhou chvíli krvácí. S ovázaným prstem vytírám zakrvácenou předsíň. Křečci mezitím sežrali všechno zrní a sedí tam jak nafouklé balónky. Vyhýbám se jim obloukem. Ještě mám nakrmit ryby, snad na mne nevyjede nějaký žralok! Hotovo, postupuji do dalšího kola bez ztráty kytičky.
Pes už zase kňučí u dveří. Beru pět pytlíčků a jdu venčit.

Hodnocení:
(5.2 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Helenko, co dodat. Asi jen to, že je mi líto pejska, křečka a i trochu Tebe.....
Mirek Hahn
Krvelačné bestie :-)
Hana Rypáčková
Myslím, že je chytrý dost. Prostě protestuje, dělá to naschvál, aby už ho neopouštěli. Na exkrementy bych byla háklivá. Vydrž...
Soňa Prachfeldová
Helenko, stýská se mu. Říkají, že krysarici a čivavy jsou chytří pejsci. Buď něžná nejen k Dimkovi ale i k pejskovi. Gratuluji k vydane knize.
Dana Puchalská
Helčo to je přímo bojiště. Pobavila jsem se.
Libuše Křapová
Helčo, humor a smích nade vše :-)
Zuzana Pivcová
Helenko, Ty máš zážitky! Napřed pád na toaletě v nákupním centru, teď zase zranění od "mazlíčka". Ale Tvůj přístup k malérům se mi moc líbí, nejsi žádná Kalamity Jane.
Jitka Hašková
Helčo to ti nezávidím. Já bych toho křečka asi zabila, kdyby mě kousnul.
Zdenka Soukupová
Helenko, obdivuji že jste to zvládla jen s prokousnutým prstem. Hlavně, že hlava zůstala nepoškozená! (Tím myslím, že jste se z toho nezbláznila, mě by se to asi stalo).
Vladislava Dejmková
Jé, mám podobný zážitek z minulého týdne. Hlídala jsem vnoučata a maminka mé snachy mě poprosila, zda bych během dne nenakrmila a nevyvenčila 8 týdenní štěně. Proč ne, souhlasila jsem. To jsem netušila, co všechno péče o psí mimino s rodokmenem obnáší. Nakrmit, to bylo to nejmenší. Ale vyvenčit se dvěma malými dětmi v zádech, které před ním stále utíkaly, protože je při hraní občas stiskl mezi zuby, to byla fuška.
Naděžda Špásová
No, Červenko, za hlídače našich miláčků bych si tě fakt nevybrala. To kousnutí sis vydezinfikovala? :-)