Zamyšlení v adventním čase

Zamyšlení v adventním čase

4. 12. 2019

Zdá se mi to, nebo ne? Zdá i nezdá,pravda je ta, že čas zcela jistě ubíhá pořád stejně, jen nám seniorům se někdy zdá, že rok uběhl jako mávnutím proutku. A tak, než jsme se nadáli, nadešel po roce zas ten adventní čas, jako po staletí, lépe řečeno od nepaměti. Starý rok s rokem novým se pomalu připravují na to, jak si pomyslně podají ruce, předají žezlo, a tak nebude snad nikdy přerušen řetěz vládnutí času na naší Zemi.
V tento adventní čas jsem jen lehce mezi úklidem,vánočním zdobením domu a pečením trochu přemýšlela, co bych vám všem íčkařům popřála do nového roku.
Řadu z vás znám jen prostřednictvím vašich příspěvků, komentářů, poezie, fotek. Sleduji občas i vaši prezentaci v různých diskuzích, mnohdy se podívám i na váš profil, pokud nějaký naleznu. S některými bych se ráda sešla, na nějakém plánovaném setkání. Bohužel, vzhledem k mému zdravotnímu stavu to asi nebude možné. A navíc, nemám totiž ráda takové to – slibem nezarmoutíš a pak nic. Spíš se stávalo, že jsem neohlášeně dorazila někam, když se zdravotně zadařilo, a to bylo teprve to parádní setkání. Zatím nic nenasvědčuje, že by se mi podařilo vydat se někam dál od domova.

Na druhé straně jsou i někteří, které bych chtěla spíš jen mlčky minout a jít svou cestou dál bez povšimnutí. Podle jejich projevů, které mám možnost sledovat, cítím špatnou energii, vzdor, tvrdohlavé prosazování svého názoru, útočné narážky, někteří se prezentují, jako kdyby měli patent na rozum a další negativa, pro mě zcela nepřijatelná. Někdo se více či méně snaží toho druhého nějak popíchnout, trochu nevhodně zkomentovat, upozornit na nedostatky. Mnohdy je to dosti úsměvné. Pořád říkám, jsme senioři, naše různorodá kariéra je již za námi, tak nač ty zcela nevhodné invektivy. Přeci nebojujeme o nějaký pracovní post. Někdy je to ale marné, je to marné. Nikdo není genius, nikdo není neomylný a dokonalý. Někteří se honosí slovy o demokracii, ale chovat se podle toho zcela neumí, jak dokládá, někdy, nebo spíš často, jejich prezentace.A vrcholem je i nekázeň, která se vyžaduje i předpokládá při chatu a která u některých pak vede i k jejich vyloučení a zamezení přístupu na web. No, to moje hlava nebere, v tomto věku být právem pokárán a vyloučen. I když, já si myslím, že některým je to zcela jedno.Zkrátka celý život se demokracii musíme učit, pokud ovšem chceme...

Nás všechny íčkaře má pod křídly íčkařská redakce. I jí patří nepochybně poděkování za to, že nás pod svá křídla vzala a spolu s námi tvoří jeden velký celek, naše íčko, které snad v republice nemá obdoby. Propojit seniory napříč republikou v mnoha oblastech zájmů není určitě jednoduché, zvláště pak uhlídat, aby nedošlo k porušení příslušných zákonů, či aby se příspěvky nebo diskuze držely na určité, slušné úrovni a nedocházelo k vulgaritám. Práce redakce je jistě daleko složitější, než si všichni dovedeme představit, ale je vidět, že kdo umí, ten umí, protože web patří k největším, nebo dokonce je největší a hlavně nejčtenější v naší zemi. A to samo o sobě vypovídá hodně o profesionální práci redakce a o snažení se nás ostatních. Sice na psaní nás zase tolik není, více je íčkařů na focení. Taky je více žen jak mužů.Ale i to stačí na to, abychom si všichni početli, pokochali se fotkami. Zkrátka, aby web patřil k našim každodenním rituálům.Je to web, který spojuje pomyslně lidi od západu na východ a od severu k jihu, no není to paráda?Taky je moc fajn, že se íčkaři ze všech koutů naší země dokáží soustředit na setkání a parádně si ho užít.

Za sebe vám všem a to bez rozdílu,chci popřát do nového roku vše dobré a nejen to.
Nikdy totiž nemohu a hlavně nechci opomenout k tomu přidat ještě čtyři kouzelná slovíčka, pro někoho možná klišé, omílající se každý rok nejen na vánoce, ale i při všech výročích a svátcích. Já si to však nemyslím. Zdraví, pohoda, štěstí a láska– slova těsně a neodlučně spojená denně s našimi životy, jak se níže dočtete.

Sluší se popřát vám zdraví, protože bez něj nelze život žít naplno. Bez zdraví není ale ani pohoda a konec konců, bez pohody tzn. hlavně bez stresů nemůže být pevné zdraví. Je to jakýsi uzavřený kruh.

Přát štěstí, ale co je vlastně štěstí? Každý má o štěstí jinou představu.Pro mě jsou to třeba:
rozesmáté tváře vnoučat a mé rodiny
když mám kolem sebe pár dobrých přátel
když mám milující a spokojenou rodinu
když mám svůj domov a svou vlast
když pro někoho něco znamenám a můžu se o něj opřít
Nemám vše co chci, ale každý den jsem vděčná za to, co mám. Vážím si všech a všeho, co mě životem provází. Ctím myšlenku: Díky za každé nové ráno. Nesnažím se dosáhnout na to, co nemůžu mít, protože to by mi pak mohly utéci obyčejné věci, maličkosti, okamžiky, které dělají život životem a jsou pro mě štěstím, které ti, co touží a ženou se za bohatstvím, mocí a slávou, většinou nikdy nepoznají.Rovněž tak jsou na tom i ti, kteří v sobě chovají zlobu, zášť, závist a nenávist. Ti všichni se neumí totiž radovat z maličkostí, které tvoří život většiny z nás. Vždyť nepoznat štěstí, je jako žít bez lásky, bez rodiny a bez přátel...

Rovněž tak láska, ať už je milenecká, láska k dětem, vnoučatům, pravnoučatům, láska k rodičům, či láska k vlasti, neopomenu i lásku ke zvířatům, je pevně spjata s našimi životy, je vlastně pro každého z nás štěstím. Bez lásky nejde žít a v dnešní době a právě v tento adventní čas je příhodné si tato slova zvláště připomenout.

 

Každého laskavého člověka s dobrým srdcem a dobrou vůlí, nechť zdraví, pohoda, štěstí a láska ruku v ruce provází nejen v následujícím roce, ale po celý čas jeho pozemského putování a třeba, nebo právě proto s touto nádhernou písní:

                                           

https://www.youtube.com/embed/vmmmlnFGQ9s?rel=0 

 

 

                              Pohodový vánoční a novoroční čas, šťastné vykročení do roku 2020 

                               přeji ze srdce všem íčkařům…..

Hodnocení:
(5.1 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Várošová
Paní Hano,moc krásně a pravdivě jste to napsala Zamyšlení v adventním čase.Děkuji Vám a přeji Vám tolik potřebného zdravíčka,ale ne jenom Vám,ale všem čtoucím Vaše krásné zamyšlení.Zamysleme se a rozjímejte s čistou a klidnou myslí !!!!
Hana Nováková
Vám všem, kteří se v adventním čase na chvíli zastavili nad mým článkem, patří můj dík.
Jan Zelenka
Krásné zhodnocení plynoucího času i tohoto webu. I já se připojuji k ostatním s přáním pohodových Vánoc a stejně tak pohodového Nového roku.a
Jaroslava Handlová
Ať mír v duši Vás každým ránem provází, stejně jako v písničce K. Gotta, na kterou jste dala v závěru zamyšlení svůj odkaz. Děkuji
Marie Ženatová
Díky moc za hezké adventní rozjímání. Já jsem byla včera v našem městě v Domově důchodců na návštěvě u mých čtyřech známých, které jsou bohužel v této době ležáky. Donesla jsem jim nějaké vánoční cukroví, ale ony všechny měly radost hlavně z mojí přítomnosti, z popovídání a vzpomínek na společné zážitky. Také jsem byla za jednou mojí spolužačkou, ovšem jí jsem nemohla ani to cukroví dát, že už je není schopná spolknout - stále spala. Na mojí otázku, co jí vlastně je - jsem dostala jen udivenou odpověď mladší zdravotní sestry - to je přece stáří... V tomto zařízení jsem si včera pobyla delší dobu a když jsem odcházela mrazivým dnem domů, tak mi tekly slzy, za které jsem se vůbec nestyděla. A musím přiznat, že mi bylo ještě dlouho smutno z toho, jak se ze zdravého, činorodého, soběstačného člověka nějakým úrazem nebo náhlou nemocí stane "ležák..." Při svém odchodu jsem všem těmto mým laskavým známým přála také pokojný Advent i Vánoce. A po přečtení tohoto hezkého článku Vám všem i já přeji pokojný Advent i Vánoce. Ale právě dnes vidím nejvíc, jak je úplně jednoduché sedět u počítače u tohoto nádherného webu, kde většinou všichni účastníci znají ta čtyři kouzelná slovíčka, ale hlavně nejvíc to slovo "zdravíčko..."
Soňa Prachfeldová
Milé adventní rozjímání, ano jsme lidé různých povah a smýšlení, mládí se teprve hledá v sobě i v životě, střední věk je zaneprázdněn prací, kariérou, výchovou dětí. Náš věk už nám dovolí rozjímání, úvahy, vychutnání si i maličkosti. Už víme, Jak chutnají radosti i žalosti, jak málo stačí , aby naše svíčka zhasla. Tak si ten plamínek opatrujte a budme oporou jak sobě, tak nejbližším i přátelům. Jak se říká, pomáhej druhým, pomůžeš i sobě. Krásný pokojný Advent přeji všem .
Hana Rypáčková
Díky za přání a hezký Advent i Vánoce všem lidem dobré vůle..
Jitka Caklová
Tak jako slunce svítí stejnou měrou dobrákům i grázlům, stejně jako déšť i rosa nedává vláhu jen ušlechtilým rostlinám, ale dává ji i plevelům, tak i láska patří všem bez rozdílu. Nikdy mě nebudou všichni milovat, přesto nemám potřebu proti komukoliv vznášet soudy. Nejsem Bůh, ten dědoušek na obláčku, který rozhoduje, kdo bude konat dobro a kdo zlo. To si musí rozhodnout každý sám za sebe. Krásný adventní čas, Vánoční svátky plné pohody a lásky a krásné bytí po celý rok 2020 přeji úplně všem.
Jaroslav Charvát
Jen se mně zdá, že tu lásku každá generace chápe trošku jinak. Nemůžeme žít v době Stříbrného větru, Máchova máje ani Anny Kareniny. My jsme dnes úplně jinde, naše děti, ty jsou naprosto jinde. Už není doba Čapkova loupežníka, Babičky Boženy Němcové, dnes je jiná doba, velkých technických změn, jiného myšlení, doba větší krutosti mezi firmami i mezi lidmi. I státní úředníci jsou jiní. A bohužel i láska a advent je již jiný. Nedívejme se dozadu, dívejme se dopředu. V životě zpětné zrcátko není tak důležité, jako u řízení auta. Ale pohled dozadu nám může mnoho osvětlit. Vše nejlepší v novém roce.
Marie Seitlová
Zajímavé zamyšlení, líbí se mi a je pravdivé. Děkuji za přání a i já vám přeji pěkný advent i Vánoce.
Alena Vávrová
Děkuji za přání a ráda opětuji.
Růžena Kuželková
oprava - dny
Růžena Kuželková
Já jsem moc ráda,že jsem se dostala zde mezi "íčkaře" i když jen sporadicky.Ale co si nenechám ujít je každé ráno 2 otázky,říkám,že si startuji mozek někdy to vyjde jindy nikoliv,ale to je jako v životě,rovněž já přeji pisatelce i ostatním hezké ny do konce roku a veselost v roce příštím K.
Dana Puchalská
Kdyby byli všichni lidé stejní, byla by na světě nuda. I já přeji hezký a klidný advent.
Věra Ježková
Milá Hano, hezké zamyšlení. Považuji vás za spřízněnou skorokolínskou duši. Přeji vám krásný advent a Vánoce.
Věra Ježková
Milá Hano, hezké zamyšlení. Považuji vás za spřízněnou skorokolínskou duši. Přeji vám krásný advent a Vánoce.
Danka Rotyková
Hezké počtení, díky Hano. Věřím, že nás, kteří to cítí stejně jako Vy, je převaha. Tak buďte zdraví, šťastní a neztrácejte naději. To přeji všem dobrým lidem.
ivana kosťunová
S potěšením jsem si přečetla moudré zhodnocení uplynulého roku. Jsme lidé různí, jiné už to nebude. :))
Zuzana Pivcová
Hani, jsme lidé různí a chybující. To se samozřejmě projevuje i zde na portále i60. Jsem moc ráda, že zde převládají lidé moudří a citliví, kterým ti ostatní nejsou lhostejní, ba dokonce nepříjemní. Díky za pěkné rozjímání a přání, co dokážu, to si z toho pro sebe uschovám.