Předvánoční výstava
Foto: autorka

Předvánoční výstava

12. 12. 2019

Do předvánoční atmosféry přispívám fotografiemi z malé půvabné výstavy prací klientů sociálně-terapeutických dílen Domova Petra v Mačkově v jižních Čechách. Domov pečuje o děti, mládež a dospělé s mentálním nebo kombinovaným postižením.

Výstava se koná v budově vysočanské radnice. Otevřena je v pondělí – čtvrtek, od 10 do 19 hodin, a to do 19. prosince. Vstup je volný. Bude se vám výstava líbit tak jako mně a malým žáčkům, které jsem na ní potkala?

Zdroj: https://www.praha9.cz/o-praze-9/aktualne/srdce-v-dlanich

Hodnocení:
(5.2 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eliška Murasová
Věrko, milé, taky bych si pár věci vybrala.
Soňa Prachfeldová
Nacházím kouzlo a kus umění v práci těchto zacku. Velký obdiv i jejich vedení. Pěkné Věrko.
ivana kosťunová
Neuvěřitelné, co tito lidé dokáží vytvořit
Libor Farský
Věrko, velký dík, je to půvabné. Co Ty všechno stihneš ... V tomto případě bych rád ocenil především výtvarníky, kteří svým postiženým klientům přinášejí trochu radosti ze zdařilé vlastní tvorby do jejich neradostného života ♥
Věra Ježková
Děkuji vám. Mám radost, že vás výstava potěšila. Hani R., to je moc zajímavé. Taky bych si něco vybrala – hlavně šátky a andílka. :-)
Elena Valeriánová
Moc hezké, taky bych si dokázala něco z těch krásných věcí vybrat.
Alena Vávrová
Moc se mi to líbí, díky.
Miluše Hasenohrlová
Věrko,moc hezké fotky,zajímavá výstava..Určitě bych si vybrala nějaký šátek a samozřejmě andílka.
Hana Rypáčková
Je to nedaleko Strakonic. Moc hezký areál. Mají tam tělocvičny a bazén, kam jsme jezdili s vnoučaty a celý byl tu hodinu po rodinu. Také mají rozlehlý pozemek a chovají koně, ovce, jsou tam kočky a psi. Pěstují zeleninu. Na koně jsme tam s vnoučaty jezdili také. Uvítají vás, poradí, jsou tak milí a ochotní. Tady jsou stránky: https://www.domovpetra.cz/index a co natočila televize : https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096060107-klic/216562221700003/ Vážně je to skvělý Domov.. Dělají neskutečné věci. Jsem moc hrdá na to, jak jsou naši hoši z Oseka a osazenstvo domova v Mačkově všude vítaní. Je vidět, že jak se s lidmi zachází, takoví jsou k nám..
Dana Puchalská
Moc krásné a zajímavé. Děkuju za informaci, asi se tam zajedu podívat.
Marie Doušová
Fotky nádherné a výstava se povedla. Dík.
Hana Nováková
I když jim osud nadělil, že to skoro nemohou unést, nezoufají. Jejich dílka nás potěší a oni tak dokáží, že jsou užiteční i s tím, jací jsou. Prostě Češi mají zlaté ručičky a těmto lidem lze jen popřát, aby se jim dostávalo zdraví a rodily se nápady na další tvoření
Jan Zelenka
Krásná výstava. Ti lidé mají alespoň pocit, že jsou užiteční. A jejich výrobky jsou moc hezké.
Libuše Křapová
Věrko, to jsou hezké výrobky :-) Určitě bych si také vybrala a koupila :-)
Jitka Hašková
Moc krásné. Díky.
Jana Šenbergerová
Věrko, krásné jako vždy. Vybrala bych si obzvláště z obrazů a šátků malovaných na hedvábí.
Irena Mertová
To jsou krásné věci.. polštáře, obrazy, šátky... Věro, koupila sis něco?
Mirek Hahn
Páni! Tam bych si vybral.... Moc pěkné figury andělů, malované hedvábí s "urban" motivy a ten obraz co visí nad medvídky je naprostá paráda.
Anna Potůčková
Většinou je to tak, že když je někdo mentálně postižený má zase moc šikovné ruce. Přesvědčila jsem se o tom na mnoha takových akcích. A tito lidé pak mají mít pocit, že i oni jsou pro společnost potřební a nejsou tu mezi námi marně. Některé z nás dokážou také obohatit......
Zuzana Pivcová
To mi připomnělo Domov sv. Anežky České v Týně nad Vltavou. Má obdobnou klientelu a v místním obchodě také moc hezké výrobky.