Prohlídka Pražského hradu
Foto: autorka

Prohlídka Pražského hradu

23. 12. 2019

Milí íčkaři,

zajistila jsem pro vás komentovanou prohlídku Pražského hradu s milou průvodkyní v úterý dne 21. 1. 2020 v 10.30h.

Okruh B - katedrála sv. Víta, bazilika sv. Jiří, Starý královský palác, Zlatá ulička

Vstupenka pro 65+ stojí 125 Kč (zakoupíme společně po předložení OP)

Za průvodcovskou službu vyberu na místě já podle počtu účastníků.

Navrhuji sraz na nádvoří Pražského hradu před katedrálou sv. Víta. Každý projde bezpečnostní kontrolou a může zatím fotit, než se všichni sejdeme. Pak už si nás vezme na starost průvodkyně.

Pro ty, kteří neznají cestu: z Hlavního nádraží metrem C na I. P. Pavlova a potom tramvají č. 22 nebo 23, zastávka Pražský hrad. Ze stanice metra A Malostranská též tramvají 22 nebo 23.

Fotit se může všude bez použití blesku.

 

Těší se na vás

Hana Polednová

Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Polednová
Jani, určitě. Doporučuji přečíst všechny informace o srazu, případně spoji a můžeš příjet.
Jana Finkousová
Dobrý den, můžu se ještě přihlásit na zítřek?
Hana Polednová
Milí íčkaři, kteří se zítra chystáte na Pražský hrad. Já s průvodkyní Alenkou se na vás moc těšíme. Přeji hlavně šťastnou cestu všem, kteří cestují zdaleka i blízka. Pokud možno bez problémů a velkého zdržení se všichni uvidíme v úterý 21. 1. 2020 v 10.30 hod. na II. nádvoří Pražského hradu u Kohlovy kašny (fontány), hned za hlavní branou. Zde můžeme udělat i hromadnou fotku, jakmile budeme všichni pohromadě. Nelekněte se bezpečnostní prohlídky, tou musí projít každý návštěvník Pražského hradu. Dle předpovědi pro Prahu nás čeká krásné slunečné počasí. To si vždy, my íčkaři, dovedeme tam nahoře zařídit, alespoň tak to bylo na velkých předešlých setkáních. Vezměte s sebou dobrou náladu a hrst drobných pro mne. Budu vám od rána k dispozici na telefonu, takže volejte nebo posílejte SMS nebo zprávy na WhatsApp, pokud by byly nečekané problémy nebo se budete potřebovat zeptat na cestu.
Hana Polednová
Helenko, připisuji si Tě 2x, děkuji za info.
Hana Polednová
Věru, děkuji za info a hlavně, ať jsi v pořádku.
Helena Dohnalová
Hani, já příjdu s kamarádkou. Už se těšíme. Helena
Věra Ježková
Hani, omlouvám se, zítra nepřijdu. Něco na mne leze, nerada bych to přiživila. Užijte si to; určitě to bude moc zajímavé a příjemné. :-)
Hana Polednová
Hani super, také se na vás těším. Možná byste mohly jet A na Malostranskou a tramvají. To křeslo není špatný nápad☻A skoro ses trefila...mělo by nás být 32♥
Hana Rypáčková
Je nás asi kolem třiceti. Nadopuji se a s kamarádkou Vlastou se těšíme. Možná by mi Zeman půjčil křeslo na kolečkách?.Pojedeme B a A na Hradčanskou...Možná taky dojedeme tramvají..
Hana Polednová
Byl dotaz ještě na cestu. Z Hlavního nádraží lze jet i tramvají č. 15 na Malostranskou, přejít na opačnou stranu a jet tramvají č. 22 a nebo 23 dvě stanice. Stačí jízdenka za 24 Kč, asi nejlepší spojení.
Hana Polednová
Mám na vás všechny velkou prosbu. Budu vybírat za průvodcovství a je to malá částka, tak vás prosím, vezměte s sebou kovové mince včetně 5, 2, 1. Sice tu střádám nějaké drobné na vracení, ale vzhledem k tomu, že je nás hodně, asi by mi to nestačilo, kdybyste každý přišel se 100 nebo 200 Kč. Podle toho, kolik se nás sejde, bude to dělat mezi 30-40 Kč za 1 osobu. Vstupenky budete platit v pokladně a tam je to jedno. Děkuji moc.
Hana Polednová
Maruško, děkuji moc za info a je mi to líto. Přeji brzké uzdravení a určitě zase něco vymyslíme.
Marie Foltýnová
Já bych se chtěla Hani omluvit.Jsem nachlazená.Z té rýmy a kašle se vyklubala viróza a nejsem ještě v pořádku.Bojím se,abych si nepohoršila.Snad budou ještě jednodenní akce,které bych navštívila.Moc se omlouvám.
Hana Polednová
Místo srazu před katedrálou se sejdeme hned za bránou Pražského hradu na II. nádvoří u fontány neboli Kohlovy kašny. Nemůžete přehlédnout, je to hned za vstupem, před informačním střediskem. Zde budeme zakupovat vstupenky a já vyberu peníze pro průvodkyni. Neuvědomila jsem si to hned, ale dnes jsem znovu mluvila s průvodkyní Alenou a shodly jsme se na tom, že to bude lepší, abychom se nemuseli všichni vracet pro vstupenky. Samozřejmě, kdo by nečetl a čekal před katedrálou, vyzvednu si ho tam. *****Pokud by někdo chtěl před odjezdem a nespěchal by hned na vlak, mohla bych s vámi zajet na pozdější oběd, polévku nebo kávu. Restaurace je v blízkosti metra s poměrně slušnými cenami na to, že jsme v centru Prahy.*****Kdo nezná jízdné v Praze, nad 70 let zdarma na občanku a ostatní, kdo nemá pražkou lítačku platí jízdenky v hodnotě 32 Kč cestu např. z Hlavního nádraží na Hrad. Pokud bychom potom jeli do restaurace stačila by jízdenka za 24 Kč tam i potom zpět na Hlavní nádraží. Pokud byste jeli přímo z Hradu na HN stačila by jízdenka za 24 Kč. Tzn. 2 jízdenky 1x 32 Kč a 1x 24 Kč. Prosím ptejte se, ráda vysvětlím a poradím, už se na vás moc těším.
Hana Polednová
Milí přátelé, blíží se nám naše setkání na Hradě, tak ještě další info. Ujišťuji vás, že vám budu k dispozici od rána do večera, jak bude potřeba. Byla bych ráda, kdybyste se mnou během vaší cesty komunikovali, případně mi dali vědět dopředu, pokud nepřijedete, abychom na vás nečekali. Nabízím vám svůj telefon, někteří ho již mají z předchozích setkání a kdo ne, napište si ve vzkazích. Kdo mě nemá v přátelích, požádejte. K organizaci použiju další příspěvek, aby se mi to vše vešlo do jedné zprávy.
Hana Polednová
Děkuji Helenko a připisuji si Tě.
Helena Dohnalová
Ahoj Hani, ráda bych přišla. Mockrát Ti děkujeme, jsi strašně fajn holka. Helena
Hana Polednová
Ano, píšu si Danielo.
Daniela Kábrtová
Paní Hanko, ráda bych se přihlásila na prohlídku 2 osoby. Děkuji, Kábrtová
Hana Polednová
Aničko a Jaruško, píšu si vás.
Jaroslava Handlová
Hanko, ráda se také zúčastním - pokud je to ještě možné, tak bych byla 1+1 (já a sestra).
Anna Potůčková
Hani, tak prosím přihlašuji 3 osoby
Hana Polednová
Maruško K. samozřejmě můžeš a ráda Tě poznám.
Marie Kokotková
Milá p.Hanko,chtěla bych se přihlásit na prohlídku Pražského hradu.Jestli mě tam ještě umistíte do počtu budu velmi ráda.Marie
Hana Polednová
Hani S., určitě s vámi 4 budu počítat a těším se.
Hana Polednová
Maruško, nakonec si našla článek, jsi šikulka.
Hana Samcová
Haničko, přihlašuji 4 osoby, já s manželem a dva noví íčkaři, kteří by se do i60 rádi přihlásili. Je to ještě možné? Byli by jsme moc rádi. Děkujeme.
Marie Měchurová
Přihlašuji dvě osoby - já a manžel. Už se těším. Marie
Hana Polednová
Alenko, bezva, počítám s Tebou.
Hana Polednová
Majko, samozřejmě můžeš, ráda Tě uvidím.
Alena Vávrová
Haničko, sice jsem se hlásila někde na chatu, ale tento článek jsem propásla. Takže dodatečně sděluji, že pokud mi do toho nic vážného nevleze, mám také zájem.
Marie Seitlová
Hani, také se hlásím, jestli ještě mohu.
Hana Polednová
Hani Pr., prohlídka tak 3,5hod., když bude více dotazů a přestávek na WC, může se o chvilku protáhnout.
Dana Puchalská
Bohužel nepřijdu. Mám návštěvu u lékaře. Škoda, těšila jsem se.
Miluše M.
Škoda, že nemohu, docela ráda bych se osobně seznámila s některými dámami s chatu. Zrovna tento den jdu na do FN Motol jasně, že ne na exkurzi.
Hana Práglová
Hani,jak dlouho asi vzde prohlídka trvat???
Soňa Prachfeldová
Hanko, to bude pro všechny nezapomenutelne, měli jsme zájezd na tato místa i s prohlídkou hradu, je to nádhera, přeji všem úžasné chvíle.
Marie Foltýnová
Díky Hani,domluvím se s Aničkou a budu li zdravá,tak ráda přijedu.
Hana Polednová
Děkuji všem, že se hlásíte znovu zde, vím, že někteří jste už na chatu hlásily účast, kdy ještě nebyl upřesněn termín. Tady je to přehlednější.
Hana Polednová
Maruško N., samozřejmě s sebou můžeš vzít koho chceš.
Hana Čadová
Bohužel se nemohu prohlídky zúčastnit, jsem na horách. Doufám, že bude sníh.
Dana Kolářová
Potvrzuji přihlášení - 1+1 a díky.
Hana Polednová
Aničko, pro vás by bylo vstupné 250 Kč.
Hana Polednová
Zdeni, Jitka už odpověděla za mě. Tramvaj 22 min, ale není problém, počkaly bychom na Tebe, kdyby vlak přijel o něco déle, počkala bych tam na Tebe venku já. Snad by se nejednalo o hodinové zpoždění.
Hana Rypáčková
Už jsem se hlásila , možná vezmu kamarádku, projevila zájem...
Jitka Hašková
Zdenko, asi 35 minut. Sice metro 5 minut, tramvaj 20 minut.
Dagmar Bartušková
Pokud to stihnu, ráda se připojím.
Zdenka Žichovská
Hanko, jak dlouho trvá cesta z hlavního nádraží na hrad? Vlak - pokud nebude zpoždění - přijede v 10. 07. Moc ráda bych přijela.
Marie Novotná
Jé, už se těším. Vyměním si směnu a jedu. Vezmu s sebou ještě bráchu s manželkou, můžu?
ivana kosťunová
Prosím dvakrát- ale myslím, že už jsem se jednou přihlásila.
Naděžda Špásová
Hanko, ty jsi hvězda. Hezky si to užijte. :-)
Jitka Hašková
Potvrzuji přihlášení. Jitka
Anna Potůčková
Hani, já mám na 21. ledna lékaře, zkusím po Novém roce se přeobjednat a pokud by to vyšlo, tak bych přijela i s kamarádkou Vlastou. Ani jedna ale nemáme 65 let, takže pro nás by sleva neplatila. To aby jsi věděla. Ostatní bych se s Tebou domlouvala již do vzkazů nebo soukromé zprávy na FB. Pokud by ale v tento den mělo být náledí, tak bychom nejeli.
Věra Ježková
Hani, děkuji. Pokud se nestane nic mimořádného, ráda se zúčastním.
Alena Tollarová
Také se těším a děkuji, Hanko :)
Dana Puchalská
Přijdu. Snad mi do toho nic nevleze, to bych nebyla ráda.