Věnujte se mnou tichou vzpomínku osobnostem, které letos odešly do uměleckého nebe

Věnujte se mnou tichou vzpomínku osobnostem, které letos odešly do uměleckého nebe

26. 12. 2019

Vánoce jsou časem radosti, setkání, ale také vzpomínek na osoby blízké a našim srdcím milé. Zavzpomínejte se mnou na známé české osobnosti, které nás opustily v roce 2019.

Koncem ledna přišla zpráva o smrti herečky Marie Kyselkové, známé jako Princezna se zlatou hvězdou. Představitelce princezny Lady bylo 83 let.
Jen pár dní nato do hereckého nebe odešel herec Luděk Munzar(85 let).

ludek-m.jpg

Začátkem února odešla další legenda českého filmu - Václav Vorlíček. Bylo mu 88 let.
Herec Petr Oliva, jenž propůjčil hlas Robertu Redfordovi, Pierru Richardovi či Bodiemu z britského seriálu Profesionálové, zemřel také na začátku února v 75 letech.
V únoru nás také opustil filmový loupežník z pohádky Lotrando a Zubejda pan Jiří Pecha (74). Domovskou scénou měl v brněnském divadle Husa na provázku, diváci jej znají také z filmů jako Pupendo, Musíme si pomáhat nebo Anděl Páně.

jiri.jpg

Konec února přinesl zprávu o smrti Jiřího Pomejeho (54). Herec a dabér podlehl vleklé rakovině.
Krátce před svými 89. narozeninami začátkem března zemřela asi naše nejmenší dospělá herečka Aťka Janoušková Fanoušci její hlas znali především z pohádek Včelka Mája, Příběhy včelích medvídků nebo Broučci.

atka.jpg

Jako rána z čistého nebe byla zpráva o úmrtí šiřitele pozitivní nálady a největšího českého šoumena Daniela Nekonečného, bylo mu teprve 52 let..

dani.jpg

V květnu odešel do hereckého nebe Pan Herec Václav Postránecký (75). Herec poslední měsíce trávil v nemocnici, zesnul obklopen rodinou.

vaclav.jpg

V červenci nás opustil herec a kaskadér Zdeněk Srstka ve věku 83 let. Známý byl např. z filmu Marečku, podejte mi pero!, odkud pochází nestárnoucí hláška „Hliník se odstěhoval do Humpolce“.

zdenek.jpg

První říjen se zapsal černým písmem do srdcí fanoušků Karla Gotta, který zemřel dva měsíce po svých 80. narozeninách. O tom, že s nemocí bojuje, zpěvák informoval krátce předtím, než doma na Bertramce obklopen blízkými vydechl naposledy.

karel-3.jpg hrob.jpg
Jen osm měsíců po manželovi Stanislavu Milotovi zemřela začátkem října Vlasta Chramostová ve věku 92 let. Diváci si ji nejvíce pamatují ze snímku Spalovač mrtvol a Je třeba zabít Sekala. Od 50. do 70. let působila v Divadle na Vinohradech. Po podpisu Charty 77 nesměla hrát, na jeviště se vrátila až po roce 1989.
Janu Drbohlavovou (78) si fanoušci budou pamatovat především jako „zubatou“ učitelku Peškovou z filmu Dívka na koštěti nebo paní Hermannovou z Arabely.

Děkuji, že jste si se mnou vzpomněli.

 

Hodnocení:
(4.9 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Nováková
Děkuji za přehled těch,které jsme vídali či slýchali po mnoho let. Kteří pro nás tvořili kulturu. Někteří oblíbenější, někteří méně, jak to už bývá. Sluší se však všem poděkovat a věnovat jim tichou vzpomínku. A tak činím i já....
Lenka Hudečková
Děkuji všem za reakce, a ano, patří sem i Taňa Fischerová a sympatický Stáňa Lukešová...bohužel :-( ♥
Miluše Hasenohrlová
Leni, díky za to smutné konstatování.I tohle patří k životu.A k nim už patří i Stánislava Lekešová.
Libor Farský
Také moc děkuji za tuto smutnou vzpomínku.
Alena Tollarová
Ačkoliv mívám pocit, že umělci, které znám od mládí nebo dokonce dětství, jsou prostě nesmrtelní a budou tu se mnou pořád, opak je pravdou a jejich odchod z tohoto světa mě vždycky překvapí.
Lenka Hudečková
Děkuji všem za Vaše reakce, kterých si moc vážím...
Elena Valeriánová
Lenko, smutné shrnutí. Je pěkně si je připomínat a tím si i připomenout, že tady na tomto světě jsme jen na chvíli a tak by nám slušelo trochu pokory a tolerance k ostatním. Děkuji.
Soňa Prachfeldová
Vzpomínám na všechny s úctou a vděkem, dali lidem ve svém umění mnoho krásného.
Jarmila Fialová
Umělci odcházejí,ale rozhodně nezůstává plevel
Eva Mužíková
Díky Lenko za vzpomínku.
Zuzana Pivcová
Je pravda, že ve starší generaci bylo hodně umělců, proto jich také hodně odchází. Ovšem i mladší. Ráda si na ty zde připomenuté i další vzpomenu.
Dana Puchalská
Ano odešlo jich letos nějak hodně. A to je veliká škoda.
Marie Doušová
Hezká vzpomínka . Dík.
Dana Kolářová
Vzpomínku jsem už věnovala při prvním přečtení článku.
Anna Potůčková
A včera k nim přibyla také Tána Fischerová. Celá plejáda vynikajících umělců!
Jana Kollinová
Odcházejí umělci, kteří obohacovali život naší generace. Jejich umění je nesmrtelné a najde si své fanoušky i v dalších generacích. Děkuji autorce článku za připomínku jejich tvorby a možnost vyjádřit jim zde úctu.
Jiří Hudeček
Pomalu odcházejí noblesní herci, zpěváci, umělci...a zůstává plevel :-(
Jitka Hašková
Krásné vzpomínky. Děkuji.