Fotoreportáž: Prosincová, poslední
Foto: vedoucí kina Pohoda v Jeseníku

Fotoreportáž: Prosincová, poslední

30. 12. 2019

Rok 2019 již zaklepal bačkorami a já se s ním rozloučím po svém. Připravila jsem si pro vás v pořadí již dvanáctou fotoreportáž 2019.
Ano, je to tak. Jste stateční, protože jste to se mnou vydrželi a celý rok sledovali moje fotoreportáže, teda alespoň někteří. Ti ostatní by měli jít do sebe a polepšit se. (Ale ne, je to jen na každém z vás, jestli se podíváte.)
Jak si jistě pamatujete, v listopadu jsem si stýskala, že stál za starou belu. Ale to jsem netušila, že prosinec bude ještě horší. Místo jiskřivých bílých plání, sněhových závějí, prostě zimní atmosféry jsme si užili v tom lepším případě mlhy a v tom horším zachmuřenou oblohu, šedivo. Jen v jednom nám prosinec tady na Jesenicku udělal radost. Zalil naše zahrady, stráně i háje. Ne moc, ale trochu vody spadlo, a protože zem nebyla zamrznutá, vpila se voda do země. Ó díky za ten déšť.
V prosinci kromě vánoc se udály pro mě tři docela významné události.
Za prvé se svými kamarádkami jsme uspořádaly fotografickou výstavu v jesenickém kině a tu budeme v polovině ledna přesouvat do Zlatých Hor. Myslím, že mohu neskromně prohlásit, že se výstava docela povedla.
Za druhé jsme s manželem byli na školním vánočním projektu našich vnoučat (prý se neříká besídka) jejich školy ve Frýdku- Místku. Bylo to krásné a dojemné. Fotky z této akce zveřejňovat nebudu.
No a máme tu za třetí, událost, které bych se s radostí vyhla. Nějaký ten týden před vánocemi nám začal špatně odtékat dřez v kuchyni. Dva dny před Štědrým dnem se slova „odpad – dřez“ staly pro mě sprostým slovem. Nepomohl ani vodař, ani louh, který tam ten první sypal. Načež mu asi po páté porci ten louh bouchnul do obličeje, na tričko. Rozstříkl se po kuchyni až do obyváku. Víc škody než užitku. Doufám, že vodař neutrpěl žádnou vážnou zdravotní újmu, alespoň nás o tom ujišťoval. Je to jinak šikovný a spolehlivý řemeslník. Co bude dál, uvidíme po Novém roce. Kam volat o pomoc, netuším. Zkusím nejdříve z okna.
Když píšu tyto řádky, je dva dny před koncem roku.
A tak mi dovolte poděkovat vám za trpělivost i přízeň, a pokud chcet, podívejte se na moji poslední pravidelnou měsíční fotoreportáž. V příštím roce budete mých měsíčních fotoreportáží ušetřeni, slibuji.
Šťastný rok 2020, přátelé.

Hodnocení:
(5 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Krásné fotky!
Danka Rotyková
Krásné fotky, díky. Přeji vám hodně zdraví a stálého nadšení, ať nás zase potěšíte vašimi obrázky.
Anna Potůčková
Po celý rok Tvé fotoreportáže byly překrásné a snad i třešinkou na dortu na tomto serveru. Tvé fotografie si moc ráda prohlížím a čerpám z nich mnohdy i tipy, co mám vyfotit na svých ne moc častých toulkách přírodou já.
Soňa Prachfeldová
Krásné , půvabné jako vždy. Nasadila jsi Elenko vysokou laťku. Doufám, že budeš jako některé zpěvačky, které prohlašuji, tento rok končím s koncerty a za rok jsou tu zas :-). Takže se těším příští rok opět na Tve fotografické krásy. Přeji Vám v rodině zdraví, štěstí v Novem roce.
Dana Kolářová
A já bych Ti chtěla poděkovat za trpělivost s jakou jsi pro nás připravovala měsíční fotoreportáže a těším se na další. Dobré světlo a dostatek foto motivů!
Alena Tollarová
Svítíme skoro celé dny, ale Ty jsi celý rok rozsvěcela docela jinak. Věřím, že Ti to nedá a za měsíc tu bude další fotoreportáž. Jen co budete mít opravený ten zatracený odpad, budeš mít zase čas připravit pro nás další fotolahůdky. Třeba v lednu přijde i ta zima. Pozdravuj Tvé souputníky a pro nový rok 2020 přeji celé Tvé rodině pohodu a zdraví a specielně Tobě dobré světlo! :)
Alena Vávrová
Elen, děkuji Ti za krásnou podívanou a přeji Ti do nového roku pevnou ruku a dobré světlo a další úspěšné vernisáže. Jakož i další fotoreportáže ;-)) ♥
Jana Kollinová
Dokonalá fotoreportáž. Věřím, že v roce 2020 nás Elena překvapí novým projektem.
Marie Foltýnová
,Zdravím Tě Elen.Tvé fotografie jsou krásné,výstavní.Co se týká odpadu,tak s tím bojuji každou chvíli.Zkoušela jsem ocet,sodu,prášek do pečiva.Nakonec jsem koupila agresivní gel nalila a zvonem kvedlala.Zase bude na chvíli pokoj.Přeji tobě a celé Tvé rodince mnoho štěstí a zdraví do toho magického roku 2020.
Marie Seitlová
Elen, nešetři nás a neslibuj hlouposti. Na tvé fotoreportáže se těším a děkuji za krásné pokoukání. Sněhové budou v lednu. Přeji krásný příští rok tobě i Honzovi.
Mirek Hahn
Prima fotky.
Naděžda Špásová
Elen, kamarádko milá, to s tím omezením fotoreportáží nemyslíš vážně. Bez focení si tě neumím představit, to bys nevydržela. (◕ᴗ◕✿)
Zdenka Soukupová
Eleno, krásné fotky. Jen je škoda, že jsou bez sněhu, ale za to Vy nemůžete. A těším se, že příští vánoce budou fotky se sněhem.
Hana Polednová
Elenko, obdivuji Tvé krásné fotky a děkuji za ně. Měla jsi opravdu pestrý rok, škoda, že vás zradil "dřez" a pokazil pohodu. Přeji trpělivost a vše dobré v tom roce 2020.
Lenka Hudečková
Elenko, gratuluji k Vaší výstavě, určitě stojí za shlédnutí, jen bychom nesměli bydlet na druhém konci republiky . Jinak sníh se nám letos taky vyhýbá, byl jen 12.12. v Mariánkách, kam jsme zrovna jeli a je nahoře v horách. Tam jsme za ním jeli v pátek (na Klínovec). Ale pokud jde o vodu, té tu spadlo v listopadu i prosinci dost, tak si můžete přijet :-). Krásný nový rok 2020 Tobě i Honzovi...
Eva Mužíková
Eleno, jedna krásnější, než druhá. No a Rexik je, krom té barvy typem podobný Bertíkovi... Moc ráda Tvá fotoreportáže, i opakovaně prohlížím. Jen tak dál.
Hana Nováková
Elenko, Vaše fotoreportáže mi asi budou chybět, velmi hezky jste vystihovala přírodu, stavby a různé zajímavosti a obohatila je vtipným titulkem. Snad se dočkám dalších Vašich fotek. Hodně zdraví, pohody a bystré oko do dalšího roku.
Marie Novotná
Začnu od konce. Tvé sliby o nefotoreportážích jistě nemyslíš vážně. Právě jsem ukončila,, instalatérské '' práce (po 4hod.)Neodtikal dřez. Výstava je jistě krásná a věřím , že jich bude ještě víc, díky Tobě a Tvým fotkam. Přeji dobré světlo a děkuji za článek a foto.
Dana Puchalská
Eleno i já Ti přeju pěkný rok 2020. A co je ta hádanka, to nevím.
Jana Šenbergerová
Eleno, ani ta poslední reportáž nezklamala, ale vůbec se mi nelíbí tvůj slib v předposlední větě. Vůbec se nebudu zlobit, když nesplníš, co jsi neuváženě slíbila. Datum vernisáže výstavy je první poznámkou v mém diáři na příští rok. Do toho tobě, i tvému věrnému šestinohému doprovodu přeji jen to nejlepší, tak se snažte nevybírat si nic horšího. A díky, díky, díky!
Naděžda Špásová
Ahoj Eli, tvoje fotky jsou bezkonkurenční (tiše závidím), a moc hezky jsi se rozloučila s rokem. Ten odpad vám naopak nezávidím, protože to máme za sebou. Naštěstí nám sousedka sehnala instalatéra, který nàm to celé vyměnil, sám si koupil materiál a řekl si jen o 600 Kč. Přeju vám, aby brzy došlo k opravě. No a do nového roku štěstí, pohodu, radost a hlavně zdraví. Budu se těšit na setkání. :-) (✷‿✷) Tohle nevím, co bude.
Zuzana Pivcová
Ještě snad zmínka k tomu ucpanému dřezu. Dobře, žes mě varovala. Já to někdy mám už také poněkud "přes čáru" a pak pracně pomáhá Krtek.
Zuzana Pivcová
Všestranně půvabný prosinec, děkuji za možnost ho vnímat zase jinak než "pražsky".