Dobrovolníci ADRA budou pomáhat v SeneCura SeniorCentru Liberec
FOTO: SeneCura Liberec

Dobrovolníci ADRA budou pomáhat v SeneCura SeniorCentru Liberec

10. 1. 2020

Dobrovolnická činnost neodmyslitelně patří k životu a péči v domovech pro seniory. Proto také SeneCura SeniorCentrum Liberec navázalo spolupráci s libereckým dobrovolnickým centrem ADRA, aby přivítali nadšence, kteří chtějí pomáhat a zkvalitnit život obyvatelům domova.

První školení dobrovolníků pro liberecké SeniorCentrum proběhne již 19. ledna.

„Veškeré informace o možnosti dobrovolnictví budou k dispozici ve stánku ADRA před OC Dunaj na Soukenném náměstí v Liberci v pátek 10. 1. a v pondělí 13. 1. 2020 od 8:00 do 16:00,“ vysvětluje Anna Klímová z dobrovolnického centra ADRA Liberec. Práce dobrovolníků spočívá v tom, že si se seniory povídají, čtou, luští křížovky, hrají hry, tvoří nebo chodí na procházky. Společnost SeneCura dlouhodobě podporuje dobrovolnictví, takže v jejích domovech pomáhají desítky dobrovolníků po celé republice.

Koordinátor ADRA společně s vedením domova vždy pečlivě vybírá daného dobrovolníka k jednotlivým seniorům, aby si co nejlépe rozuměli. Dobrovolníkům je také zajištěno vstupní i pravidelné školení, pojištění, proplacení cestovného a nabídka různých zajímavých akcí, jako je například setkávání dobrovolníků.

První školení dobrovolníků proběhne v neděli 19. 1. 2020 od 9:00 do 14:00 přímo v SeneCura SeniorCentru Liberec na adrese U Sila 1723. Zájemci se mohou přihlásit na e-mail anna.klimova@adra.cz nebo na telefonním čísle 605 254 555.

SeneCura SeniorCentrum Liberec nabízí sociální služby Domov pro seniory , Domov se zvláštním režimem (zaměřený na péči o seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence)
a Odlehčovací službu.  Kromě zdravotní, ošetřovatelské a sociální péče poskytují širokou škálu doplňkových služeb i bohatý výběr volnočasových aktivit. Cílem SeniorCenter SeneCura, kterých je v Česku patnáct, je stát se komunitními centry v daných lokalitách a maximálně podporovat a rozvíjet soužití klientů, jejich příbuzných, zaměstnanců SeneCura, dobrovolníků a veřejných orgánů.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
V minulé době jsem jednala se sociální pracovnicí tohoto zařízení. Dohodly jsme se na spolupráci, až uzavřou smlouvu s DC Adra. Takže tímto článkem jsem si jaksi svoji myšlenku - pomáhat, osvěžila. Už jsem jednala s pracovnicí DC, půjdu na tu schůzku 19.1.--- uvidíme. Mám to od domova dvě stanice MHD, nebo 5 minut autem.. Dám vědět, jak vše dopadlo.
Jitka Hašková
To je opravdu velmi užitečná činnost.