Móda pro šedesátnice. Tady je jejich ikona
FOTO: Instagram

Móda pro šedesátnice. Tady je jejich ikona

11. 1. 2020

Jmenuje se Margarita Argüelles a ve svém rodném Španělsku je velmi známá. Udává totiž styl. Sází na jednoduchou dostupnou módu z velkých obchodních řetězců a ukazuje, jak ji kombinovat. A také potvrzuje, že i po padesátce se žena může stát módní hvězdou na sociálních sítích.

Její účes je jednoduchý a léta ho nemění. Stejný je její styl oblékání. Pohodlné nízké boty, baleríny nebo mokasíny. Kalhoty velmi často končí nad kotníkem, takže celkově oblečení nepůsobí usedle. Nebojí se pestrých barev.

Velmi často jednoduché oblečení kombinuje s výraznými šátky, šálami, taškami. Její boty jsou sice pohodlné, ale působí elegantně a velmi často jsou v pestrých barvách. Výsledek? Styl, který sluší naprosté většině dam středního a vyššího věku, těm hubeným stejně jako baculatým. Kdo se ho naučí, zpravidla je pokaždé velmi dobře oblečen, aniž  by do módy investoval hromady peněz a jeho šatník překypoval zbytečnostmi.

Margarita Argüelles je mámou Pauly Argüelles, která je ve Španělsku hodně sledována na sociálních sítích. I ona udává styl, módu, mladé ženy ji rády sledují a inspirují se jí. A právě ta má na svědomí to, že přiměla k zveřejňování fotek i svou mámu. Ta se prý zpočátku trochu zdráhala, ale pak ji to začalo bavit.

Nyní patří ve své zemi k nejsledovanějším módním ikonám a jejími fanynkami jsou samozřejmě zralé ženy. Ty, které donedávna říkaly: Módní byznys na nás kašle, oblečení je jen pro mladé, o starší dámy se výrobci módy nezajímají. Margarita jim ukazuje, že dobře a vkusně je možné se obléknout v normálních módních řetězcích a na věku přitom vůbec nezáleží.

Hodnocení:
(4.5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Mirka Šulcová
Spousta lidí se tu vymlouvá na cenu, ale myslím že dost slušivých (pro všechny generace) a často i luxusních kousků se dá koupit v sekáči za pár kaček. Jenom se to musí trochu umět nakombinovat. A i v 60ti může být skoro každá ,,čupr babka" :)
Jindřiška Sáblíková
Musím mít halenu přes boky, jsem tvarem jablíčko, takže pásky, haleny v kalhotech nepřipadají v úvahu. Nízké boty nenosím, potřebuji nutně podpateček minim. 2cm. Výjimku tvoří botasky ale i u nich aspoň 1cm. Dívám se zde na oblečení a říkám si nic moc, žádná novinka, toto oblečení vídám dnes a denněi nosím dnes a denně. Pouze něco delšího na krk, toho by mohlo být více, to ženy ani já nenosíme. Jsme prostě zvyklé na zlato..:-)
Lenka Kočandrlová
Jestli je něco,co nenosím,tak jsou to baleríny! Nedělají hezkou nohu,tím,že jsou placaté,se v tom špatně chodí.Musím mít určitý podpatek, nebo platformu,jinak bych bolestí nedošla nikam. No a je jasné,že štíhlým se to předvádí v modelu! Ale co dělat,když tu to sádlo navíc je,kam to schovat?? A sukně nebo šaty: nosila bych,ale tím,že se mi šoupou stehna,tak bych brzy "došla"!
Eva Toufarová
Mně se modely líbí moc, jsou velmi inspirativní. Ráda podobné budu zkoušet.
Alena Várošová
Slušové modely opravdu pro moc štíhlé až hubené ženy. Proč ne?Lepší vypadá žena pokud má 2 ,3 i 5 kg navíc,jak nějaká ikona,držící diety.
Marie Doušová
Pěkné fotky ,ale této postavě sluší skoro vše. Chybí mi sukně a šaty pro inspiraci. Dnes opravdu nosíme hodně kalhoty.
Soňa Prachfeldová
Slušivé a při štíhlé postavě dvojnásob. Ale šaty a sukně více postrádám i v běžném životě. Ženy se napasuji do kalhot i v horkých dnech.
Jarmila Janoušová
Moc pěkné modely, při její štíhlé postavě si může dovolit cokoliv.
Hana Rypáčková
Líbí se mi všechno, ač nerada, shodila jsem dvě kila, ale blůzy do kalhot a sukně stejně nezvládnu. Připadám si jako kojná. Ale zezadu liceum, zepředu muzeum nemusim. Trochu na věku přece jen záleží.
Dagmar Bartušková
Slušivé modely - vybrala bych si 3,1, 3,2 a 6. Pásek neřeším. Pokud nemám štíhlý pas, dám halenu přes a je to.
Zdenka Jírová
Myslím, že zde nejde o Dustina Hoffmana, ale o pěkné modely a nápady. Také bych si nedala halenku do kalhot, tak ji nosím přes kalhoty.
Jitka Caklová
Oprava - omluva:...sice už není tak populární, jako před pětačtyřiceti lety, byl mu udělen britskou královnou Alžbětou II. Řád britského impéria a je to.....
Jitka Caklová
Copak Dustinu Hoffmanovi, to je pohoda. Já jsem v době největší slávy The Beatles (1964 -1965) kvůli autentičnosti nosu měla přezdívku Ringo a věřte že v patnácti až šestnácti letech, obzvláště od kluků, to zrovna příjemné nebylo. Dnes bych na to byla možná hrdá, sice už není populární, ale je to ve svých letech pěkný chlap. :-) :-) :-)
Alena Tollarová
Modely se mi líbí. Přijde mi to jako normální oblečení, žádná extravagance. Košili si přece nemusím dávat do kalhot. Oblékla bych si z těch sedmi obrázků všechno, i když vím, že těch pár kil už nikdy neshodím :)
Jana Šenbergerová
Hanko Š., dobrý postřeh. :-)
Jana Šenbergerová
Nepotrpím si na žádné ikony. Sluší jí to. No a co? Proto přece nemusím nosit to, co ona. A i kdybych chtěla, byl by problém to sehnat, anebo zaplatit.
Hana Novotná
Také se mi to moc líbí, jenže - jak už tu je popsáno. Není moc pěkné dát si halenku do kalhot a pásek, když není štíhlý pas. Jinak moc pěkné.
Dana Puchalská
Jsou to modely pěkné, ale..... Jak už píše Hana Švejnohová, je to pro dámy s hodně menší váhou a užším pasem. Ano kalhoty mám ráda, ale lidi také. :-) :-)
Danka Rotyková
Té dámě to opravdu sluší. A souhlasím i s tím, že se lze pěkně obléknout i v obchodních centrech. Já to tak občas dělám, ale ... abych vypadala dobře, nesmím moc šetřit. Alespoň u nás v OC jsou obchody střední kategorie, ale i ty luxusní. Takže jde to, ale je to poměrně drahé.
Růžena Kuželková
Můj vnuk měl včera maturitní večírek - nikdo si neumí představit kolik obchodů jsem "proběhala"abych koupila halenku.Všude velikosti do 38 nebo SX,nejspíše si výrobci myslí,že !postarší dámy se mohou obalit jutou a to jim stačí k životu.
Jitka Caklová
Já si spíš kladu otázku, proč v módě pro ženy se více nepreferují sukně a šaty. V podobě bych řekla, že v tomto případě velkou roli hrají brýle. Ale možná na jiných fotkách bez brýlí tam podoba je, nevím, neporovnávala jsem :-)
Naděžda Špásová
Tahle paní vypadá dobře, je vidět, že má čas a prostředky na svou údržbu. Taky bych to nosila, kdybych neměla lymfedém levé nohy. Váha by mi v tom nebránila.
Hana Švejnohová
A jen tak mimochodem... nepřipadá vám paní Margarita jako mladší sestra Dustina Hoffmana? Mně se zdá, že je mu trochu podobná... :-)
Jitka Hašková
Zajímavé, já mám svůj styl, také jak napsala Dana, chtělo by to také módu pro baculky.
Hana Švejnohová
Oh la lá, to je nádhera! Přesně můj styl! Ale Danina otázka je naprosto na místě! Kdybych si stejné modely oblékla já, když se rozhodně nemůžu pochlubit propadlým hrudníčkem, můj obličej je stejně široký jako dlouhý a sebeslušivějšímu pásku bych nedovolila obepnout můj pas, tak by to nebyla pastva pro oči, ale pro bránici... Nu což, je mi to sice líto, ale zas na druhou stranu - proč nedat důvod k zasmání... zkusím najít nějaký kompromis. A díky za inspiraci, je fakt skvostná...
Eva Hynkova
Modely se mi líbí, v jednoduchosti je krása bez ohledu na věk.
Věra Ježková
Paní je sympatická, sluší jí to. Ale já obecně nemám ráda vzory k napodobování. Stačí mi vlastní rozum a vkus. :-)
Dana Kolářová
A proč v tomto stylu není oblečená nějaká baculatá dáma...
Jana Kollinová
Modely na fotografiích jsou slušivé, líbí se mi. :-)