Krmivo pro psy, které má šťávu
Ilustrační foto: pixabay.com

Krmivo pro psy, které má šťávu

12. 1. 2020

Pejsci jsou mlsouni a stejně jako jejich lidští kámoši si i oni rádi pochutnají na dobré baště. Ta by samozřejmě neměla pocházet z pánova talíře. Mezi pochoutky a odměny určené speciálně pro psí bříška patří také masové konzervy.

Vězte, že po prvním přičichnutí k jejich voňavému obsahu se ocásek vašeho chlupáče rozvrtí do všech světových stran.

Plnohodnotné jídlo i chutná odměna

Pokud hafanovi v misce čas od času přistane obsah nějaké chutné konzervičky, očička se mu určitě rozzáří. Žádný pes není u vytržení, pokud se mu každý den na talíři objevují jen granule, ačkoliv prospívají pevnému zdraví. Věděli jste, že kvalitní konzerva poslouží jako velký pomocník, a to dokonce na několik způsobů? Můžete ji servírovat jako odměnu hodnému pejskovi, který vzorně čekal, až přijdete domů z práce, jako zpestření jeho monotonního jídelníčku, jako narozeninový „dortík“, ale také jako plnohodnotnou stravu dodávající všechny potřebné živiny nebo ji využít jako potravu na cesty pro psy, kteří jsou na BARF stravě. Nedocenitelná je i v horkých dnech nebo před sportovním výkonem domácích mazlíků, kdy je možné ji použít jako zdroj tekutin. Psy lze v těchto případech zavodnit dokonce i tak, že konzervu před podáním rozmícháte ve vodě a zvíře pak doplní více tekutin najednou.

Měkké kousky masa mají navíc tu výhodu, že je rozžvýkají i chlupáči, kteří mají špatné zoubky a tvrdé granule se jim konzumují obtížně.

Maso, to je základ

Základem kvalitní konzervy by vždy mělo být maso. Svalovina a vnitřnosti jsou totiž složky, které odpovídají přirozené stravě psů tak, jako by si ji sami ulovili v přírodě. Pes jako masožravý tvor si také nevybíral, kterou část úlovku sní, a kořist zkonzumoval celou i s jejími vnitřnostmi a obsahem natrávené potravy. Živočišné tkáně navíc slouží jako různé zdroje bílkovin a zajišťují psímu jídelníčku vynikající chutnost a vůni.  A právě proto zvolila značka Brit pro své nové konzervy receptury založené na masu a orgánech. Řada Brit Paté & Meat obsahuje pouze maso, svalovinu, srdíčka, játra a plíce, přičemž jednu část konzervy tvoří paté a druhou celé kousky. Obdobně tomu je také u konzerv Brit Monoprotein, které ovšem obsahují vždy pouze jeden druh masa, svaloviny a orgánů. Díky tomu je tato varianta vhodná pro pejsky trpící alergiemi – v jednodruhových konzervách totiž nehrozí, že se ve složení ukryje ingredience, která by mohla vyvolat alergickou reakci. Čtyři druhy konzerv z řady Monoprotein jsou navíc doplněny hypoalergenní přílohou – rýží nebo sladkými brambory, které mají pozitivní vliv na celkové zdraví zvířete.

Kvalitní dobrota

Řady Brit Paté & Meat a Brit Monoprotein spadají do kategorie kompletního krmiva a lze je proto podávat samotné. Vedle nešlápnete ovšem ani v případě, když je psovi podáte jako chutnou odpolední svačinku, po které se bude olizovat až za ušima. A na co si dát při nákupu pozor? V kvalitních konzervách by se neměl vyskytovat lepek, sója ani geneticky modifikované organismy (GMO). Konzervy Brit obstojí i v tomto směru, protože žádnou ze zmíněných nezdravých ingrediencí neobsahují.

BRIT_PATE_banner_1_CZ.jpg

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Gebauerová
Nelíbí se mi, že všude propagují Brit. Mluvila jsem s jednou pani, která našemu vetovi přinesla upoutávku a přímo řekla,že svému psovi by to nedala.
Eva Mužíková
To rozmíchávání konzerv ve vodě jsem mnohokrát viděla na soustředěních / závody. Tak se do těla opravdu dostane potřebná tekutina, kterou by po vyčerpání ve formě čisté vody pes do těla nedostal.
Eva Mužíková
Kdybych si pořídila znovu štěně, začala bych po zkušenostech krmit pouze syrovým masem a zeleninou. / Barf / Dnes jsou k dostání i malá zmrazená balení hovězího, kuřecího, kachního, králičího, lososa a hlavně zelených dršek. Něco v kusech, něco již mleté. Je to to nejpřirozenější krmení, ovšem daleko pracnější. Žádné zažívací problémy, krásná srst. Ganulky a konzervy jsou pohodlnější... Opravdu vím o čem píši, každému bych doporučila...To má tu největší šťávu...
Zuzana Pivcová
Jeden z našich kocourků, Míša, který dlouhá léta jedl jen suché krmivo a rybu, si ke konci života oblíbil kapsičky Brit s tuňákem, jiné si nedal....
Svatava Páleníková
Díky za tip, vyzkoušíme.
Jitka Caklová
Svět jsme my všichni a na naši zvrácenost, různými katastrofami a živelnými pohromami, příroda upozorňuje dost dlouho. Uvidíme jak dlouho ještě s námi bude mít trpělivost.
Jitka Caklová
A navíc 12.1.2020 11:18 jsem reagovala na článek.
Jitka Caklová
Evo, tak to Ti nezávidím, pro mě naštěstí už není nic, nad čím by se mi rozum zastavil. Vždy budou lidé méně schopní, více schopní, někteří dokonce všeho schopní, názorovou rozdílnost nevyjímaje. Ale důležité je, že slunce svítí všem stejně, bez rozdílu. To je jediná spravedlnost a hlavní je mít to ☼ v ♥
Eva Mužíková
Opravdu mi někdy zůstává rozum stát nad některými názory......Jani, plně s Tebou souhlasím, poskytovat kvalitní krmení pro psy není zvrácenost, ale nutnost. To víme i my v útulku, kde krmíme opravdu kvalitními granulemi a konzervami. V tomto duchu oslovujeme i všechny dárce krmení, raději dejte méně, ale kvalitní. K tomu dostávají jako bonus různé pamlsky. Pes, který má nařízené speciální krmení má je označené a toto se přísně dodržuje. Zrovna tak štěňata a malá plemena se krmí krmivem určeným pro ně. Takže nakrmit všech cca 25 chlupáčů je opravdu velmi náročné.. Tato poctivá práce se nám vrací formou zdravím prosperujících zvířat. Když si člověk psa pořídí, měl by brát zřetel, že toto zvíře je odkázáno plně na něj. Doby, dostával jen odpad z kuchyně, to je díky současným nabídkám na trhu již snad minulostí a hlavně je tento způsob krmení daleko kvalitnější a jednodušší.
Dana Puchalská
Jano, ano.. A děkuju.
Jana Kollinová
Svět není zvrácený. Někdo rád vdolky, někdo rád holky. Někdo miluje floru, někdo faunu. Někdo přispívá na opuštěné děti, někdo na opuštěná zvířata, někdo na obnovu lesů napadených kůrovcem, někdo .... atd. Svět není zvrácený tím, že někdo přispívá na něco, co jiný neakceptuje. Svět je neživotný pojem, jeho hodnoty tvoří nebo devastují lidé. Svět není zvrácený, jsou ZVRÁCENÍ lidé. :-)
Dana Puchalská
Pejska už nemám opravdu dlouho. Byl to mlsoun a ten granule jíst nechtěl. Radši do rána trucoval a pil jenom vodu. Jediné co mu chutnalo byly kapsičky, tuším že se jmenovaly Frolic. Jinak jsem mu dávala hlavně uvařené kuřecí maso a miloval vnitřnosti. Ale chutnala mu paštika ovšem pro kočky.
Jitka Caklová
Kolikpak je asi na světě dětí, které by také rádi jedli dobré jídlo. Právě v tomto vidím zvrácenost světa.
Jana Kollinová
Když jsem si brala pejska z útulku, tak mi správce útulku již před osmi lety doporučil krmivo Brit, které dle něj splňuje veškeré požadavky na kvalitní výživu psa. Léty soužití se vytříbil Čikinin jídelníček a pochoutkou je čerstvě uvařené kuřecí stehno (nikoli ohřívané druhý nebo třetí den), masová konzerva míchaná s granulemi a co je bonusem? Morek z kostí! Možná mě mnozí chovatelé odsoudí, že psa rozmazluji, ale i mně nechutná každý den stejné jídlo. :-)