Náš mazlíček. Soutěž portálu i60 o super prémiová krmiva Brit
Ilustrační foto: ingimage.com

Náš mazlíček. Soutěž portálu i60 o super prémiová krmiva Brit

11. 2. 2020

Startujeme první literární soutěž letošního roku, která je tentokrát určena všem, kteří doma chovali, anebo chovají nějakého živého tvora. Partnerem soutěže na téma "Náš mazlíček" je společnost Vafo, největší český výrobce super prémiových krmiv pro psy a kočky značky Brit.

Zažili jste s vaším mazlíčkem nějakou vtipnou příhodu? Osvojili si váš pejsek nebo vaše kočka nějaké nevšední dovednosti? Umí váš papoušek mluvit? Chovali jste doma nějaké zvířátko, když jste byli děti a utkvěl vám z té doby nějaký zážitek dodnes? Jaké radosti, ale i starosti vám váš domácí mazlíček přináší?

Napište příběh, povídku, reportáž či glosu na téma "Náš mazlíček" a vyšlete je do soutěže, jejíž vítězové získají balíčky super prémiového krmiva značky Brit.

Pravidla soutěže
Soutěže se mohou zúčastnit všichni registrovaní čtenáři (registrovat se můžete zde), kteří vloží soutěžní příspěvek přes svůj čtenářský profil. Přivítáme, když text doprovodí fotografie, ale není to tentokrát podmínkou (vzpomínky z mládí). Každý soutěžící může do soutěže vložit jeden příspěvek. Soutěž potrvá do 25. února 2020, tři nejzajímavější příspěvky, které vybere redakce společně se zástupci společnosti Vafo, oznámíme v neděli 1. března.

Těšíme se na vaše příběhy s domácími mazlíčky!

 

BRIT MONO_CZ.jpg

Hodnocení:
(5 b. / 25 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Haltufová
Ještě před nedávnem jsem chodila do práce, kde jsme zažili takovou příhodu s jedním opeřencem. Stal se taky mazlíčkem, i když tak trochu jinak. :)
Jitka Hašková
Pane Parobku, také nechápu, co je pro vás na pokynech v článku nejasného. U vkládaného článku se určit, aby článek byl vložen do sekce "Domácí mazlíčci". Tím je jasné, že článek patří do soutěže. Kdybyste se začal řídit pokyny v článku, tak byste na toto všechno přišel sám.
Jiřina Votavová
Libuško, děkuji. ☺ Milý pane Parobku, moje univerzální rada není zas tak od věci, a když jste tak chytrý, tak se divím, že jste si neporadil sám. ☺
Libuše Křapová
Pane Parobku, než se začnete na někoho zlobit, zkuste si pořádně přečíst, co se v článku píše. Svůj příspěvek do soutěže musíte vložit přes svůj profil. Klikněte si na své jméno, profil se otevře a tam by se Vám měl ukáízat nápis Založit nový článek. Pokud si nebudete vědět rady, každý tady rád pomůže, ovšem možná byste měl zmírnit své vyjadřování. Obávám se, že se do toho nyní moc lidem chtít nebude.
Jan Parobek
Milá paní Votavová, nevím sice co jste zač, ale takové rady si laskavě strčte za klobouk. Taková rada, jakou jste sem vložila vypadá tak, že chcete z někoho dělat vola a ne slušně odpovědět na oprávněný dotaz.
Bohuslav Douša
Dobrý den , jak jsem se zmínil o mém ,,dárku,, k narozeninám -článek z 10.01.2020 ,tak se už mohu ,,pochlubiti ,, s ůspěchem mého dárku. V Brně 1.02 a 2.02.2020 na mezinárodní výstavě jsme dostali ocenění-,,ŠAMPION ČECH ,, ve své rase -Ruský Toy . Spokojenost veliká a foto sa pokusím poslati .Zdraví Sl. Douša
Jan Parobek
Nejsem nějaký velký milovník psů ale od určité doby jsem na ně změnil názor. Přesvědčil jsem se, že pes rozumí lidské řeči, umí s člověkem komunikovat a dokonce umí i počítat. Naši mladí mají pejska, nevím co to je za rasu, nejspíš ořech. Zpočátku, když jsem k nim přišel zuřivě štěkal ale od té doby co jsem mu začal nosit piškotky (vždy tři) tak jsme největší kamarádi a vždy když přijdu se může radostí umlátit. Když vytáhnu piškotky tak už ví, že si musí sednout a decentně si vzít jeden po druhým. Pak znovu začne radostí šílet. Jednou jsem mu ale přinesl čtyři piškotky. Uvítání proběhlo jak obvykle, šílení, sed, konzumace a po třetím piškotku opět šílení. No byl tu ještě čtvrtý piškotek a to vyvedlo pejska tak z míry, že najednou nevěděl co se děje, zůstal stát v rozpacích jestli si má sednout nebo pokračovat v šílení. Zkrátka napočítal tři obvyklé piškotky a s tím čtvrtým nepočítal a to ho plně vyvedlo z míry. A že rozumí lidské řeči? Jednou, abych se mohl v klidu svlíknout a zout boty, tak jsem mu řekl, abych se ho na chvíli zbavil, "kde máš balónek" i když jsem nevěděl jak zareaguje. On na to vylítl jak blesk psími dvířky ven na zahradu a za chvilku byl zpátky i s balónkem. Pochválil jsem ho a on si to zapamatoval a teď když k nim přijdu tak po patřičném uvítání, vždy vyběhne ven a něco donese, nějakou hračku, kost nebo jenom kus okousaného dřevěného klacku aby mi udělal radost. Ještě napíšu pozoruhodný příběh o inteligenci fenky jezevčíka.
Jiřina Votavová
Pro pana Parobka moje univerzální rada jak na počítač: SLEDOVAT internetové stránky, ČÍST, PŘEMÝŠLET a KLIKAT, KLIKAT, KLIKAT... Začněte vlevo nahoře a klikejte na vše napsané, podtržené nebo na obrázky, a uvidíte, co se vám otevře a nabídne. Když kliknete na těchto stránkách na každé podtržené jméno a příjmení, třeba moje, prohlédnete si profil a příspěvky zaregistrovaných. Vrátit se můžete šipkou "zpět" vlevo nahoře. Nemusíte být ani přihlášeni. Když se přihlásíte, tak si proklikejte svůj profil, kde pak můžete napsat a vložit vlastní článek. :-)
Zuzana Pivcová
Ano. Libore, schváleno. :-D
Libor Farský
Mohu po určité úpravě použít článek, který jsem na íčku již před pár lety publikoval?
Lidie Rumanová
Příspěvek do soutěže Naši mazlíčci. Napsala jsem o životě s pejsky básničku : Život je pes. Nevím, pročpak každý říká, že život je pes, s tím mým bych si vyměnila místo ještě dnes. On nemusí ráno vstávat, chystat se do roboty, nemusí mi jídlo dávat, a mýt po mě šlápoty. Ráno on otevře oko, a hned na to druhé, olízne mě, že chce ven jít, a ví, že hned půjde. Potom mi sebere papuč, chce si se mnou hrát, nestačím před jeho tlamou zavčas uhýbat. Tak tancujem po kuchyni, zas mi ukrad sukni, zatímco se na mě zubí, já od zlosti puknu. Jednu ruku v jeho hubě, ledničku otvírám, hned po ránu na vidličku žrádýlko mu chystám. Mám mu dát vepřové nožky, či rýži s ledvinkou? Možná by si dal piškotky, máčené v pudinku. Až jak vycházím ze dveří celá poslintaná, vzpomenu si, že sem muži nic nenachystala. Celu šichtu uvažuju, co všecko mám sehnat, vitamínky, játru. Balón! Ať si pes má s čim hrát! Domů letím jak na křídlech, celý žhavý čeká, kňučí a ocáskem vrtí, a blaženě štěká. Honíme se po zahradě, hážeme aportek, za chvilku si lehne před práh, a spí jak ten dudek. Večer může na špacíru ploty označkovat, celý vděčný bude mi pak uši olizovat. Celý život pro nás bije to srdíčko psí, on je šťastný, že je s námi, a my, že jsme s ním. Lidie Rumanová, Kravaře
Jan Parobek
Kam máme napsat příspěvek do soutěže Náš mazlíček? Ví to někdo? Do příspěvků do diskuse nebo kam? Organizátoři upřesněte dispozice k soutěži!
alena hofírková
Tak nevím,vložila jsem příspěvek do profilu a nevím,jestli jsem v soutěži?
Dana Kolářová
Hezké téma.
Marie Měchurová
Jsem chovatelka a milovnice koček. Nicméně měla jsem to štěstí, že jsem si mohla vyzkoušet život s pejskem. Měli jsme jednoho celých dvanáct let, a na rozdíl od manžela, tvrdím, že nám opravdu obohatil život. Článek o našem Bakulkovi určitě bude.
Bohuslav Douša
..Jo ,jo pejsek, radost i starost . Byly zase ,,narozeniny a rodinka se nemohla rozhodnouti co ,,letos,, dáme našemu jubilantovi?? Zbývalo jen několik málo dnů do ,,oslavy,, a pořídit adekvátní dáreček... Dcera měla od kamarádky telefon a ,,bylo,, rozhodnuto....proč? v rodině se očekával ,,vrh,, zvláštního druhu pejska-Ruského Toye -je jich po světě velmi málo a tak až se po ,,čase,, kdy se štěně může odebrati od matky bylo ,,jasné,, kdo-či- komu bude věnován. No a ted´ jsem šŤastným majitelem ,,šampiona,, -už má 6 pohárů a diplomu .Je velmi perspektivní a 1-2.02 se v Brně ,,rozhodne,, zda-li bude mít ,,metu,, nejvyšší …..champion ,své rasy. Ps. foto dle možnosti …...Jo a je ,,jasné,, že se pochlubíme …..když sa zadaří... Amen.
Věra Ježková
Moc hezké téma. Jistě bude hodně příběhů. Taky jeden přidám. :-)
Jaroslava Handlová
Skvělé téma, určitě bude hodně zajímavých příběhů! Už se těším.
Anna Potůčková
Tak to je moje parketa, tak budeli čas, pokusím se zapojit
Jarmila Komberec Jakubcová
Také zkusím něco o svých kočičákách napsat. A zítra jim zkusím koupit nějakou pochoutku Brit.
Libuše Křapová
Super, tentokrát to zkusím :-)
Eva Mužíková
Na tyto články se opravdu moc těším.