Vztahy

Vztahy

20. 1. 2020

Když jsem na portál i60 začala chodit, tak jsem se domnívala, že je to určeno seniorům pro zábavu, komunikaci a sdílení. Prostě vyplnění volného času každého čtenáře a možnost se nějak zapojit . Asi nejvíc sleduji a využívám soutěž "Foto dne". Ale vnímám tam nezdravou rivalitu. Myslela jsem si, že je to určeno pro naprosté laiky, kteří mají fotografování jako koníčka pro vyplnění svého volného času. I možnost se nějak zapojit mezi ostatní a sdílet své úspěchy i nezdary. Mnozí se díky tomu zdokonalili, ale profesionálním fotografům se nevyrovnají a ani to nejsou jejich ambice. Existuje spousta fotografických soutěží, kde fungují odborné poroty. A každý má možnost si vybrat, jakých cílů a ocenění chce dosáhnout. Nechme tuto soutěž na bázi sdílení a radosti ze svých fot. Vynechme vzájemné napadání a osočování. Každý jsme jiný. Každý je jinak cílevědomý, jinak schopný a každý má jiné vybavení. Ale určitě fotí rád, rád se o svá fota podělí i si prohlédne snímky ostatních. Ale také rád uvidí své foto na karuselu. Nechme na hodnocení pouze jednu hvězdičku...líbí/nelíbí. Každý vnímáme věci jinak. Co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému. A nechme volbu na redakci bez zášti. A buďme vděční za to, že se starají o to, abychom tu mohli vůbec komunikovat.

Hodnocení:
(4.7 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Caklová
.... někdy až natolik, že o tom musíme napsat článek?
Jitka Caklová
Kde je tedy ta nesnášenlivost? Není to náhodou tím, že cítíme dokonalí a zpráva o tom, že bychom mohli být lepší, nás "rozžhaví do běla"?
Jarmila Fialová
Fakt pravidelně?Buďte tak hodná a projděte si svoje fotky a s nimi i moje hodnocení,většinou tam máte 5*.A oplácení - to bylo to,že jsem pana Hudečka hodnotila jako všechny ostatní od 3 do 5* a přesto on mi trvale dával 2*.Když už,tak si všímejte všech a ne jen mě.Tím končím a nemíním se o tom s Vámi dál bavit.
Věra Dvořáková
Ano, bylo to po tomto vstupu. Ale netýkalo se to mého hodnocení. Mě tak hodnotíte téměř pravidelně a neozývám se. Ale vy tam narážíte na jakési oplácení. Chtěla jsem tím zabránit další veřejné výměně názorů. Na chat nakouknu opravdu jen málo a většinou mám štěstí na podobné vzkazy a nejednou se z toho rozvinula nepříjemná debata. Zrovna tak to někdy bylo i u rad. Snažím se nepříjemnostem vyhýbat, proto tam nechodím a nepíši. Opakuji, že to nebylo nic proti jakékoli radě. Ale proti reakcím na tyto rady! Asi se to neděje denně, pokusme se tu vzájemnou zášť vynechat a ty chvíle tady si užívat v příjemném duchu. Ona debata o něčem vypadá opravdu jinak, než debata proti něčemu. Už opravdu nevím jak to napsat, aby každý pochopil, co jsem tím článkem a vstupy myslela.
Jarmila Fialová
Myslím,že moc dobře vím,pro koho je tento článek určen.Je dáno 5*,tak jsem je používala.Můj poslední komentář na chatu FD se paní Věře nelíbil,tak sedla a napsala.Udělala jsem jí radost a kašlu na všechny ty ukřivděné a dokonalé,které nesnesou trochu kritiky.
Jitka Caklová
"Ale vnímám tam nezdravou rivalitu." Paní Věro, pokud Vy a všichni "kteří mají fotografování jako koníčka pro vyplnění svého volného času", chcete hrát "Fair play", tak by bylo fér napsat jmenovitě, kdo je tím "profíkem", kdo je tím, který napadá a osočuje, který nehraje "fér hru" a ubližuje "ukřivděným". "Každý má možnost si vybrat, jakých cílů chce dosáhnout". Radek si V DOBRÉ VÍŘE vybral. PORADIT. A co se stalo, jen to, že se těm "ukřivděným" a "dokonalým" povedlo Radka z Foto dne vyštvat. Přeje všem laikům i těm, kteří jeho rady brali, Dobré světlo. "Všeho je jen do času".
Alena Vávrová
Věrko, jak ti rozumím.
Irena Mertová
Já jsem asi srdíčkový chválič, i když umím jen smajlíky. Článek se mi líbí a souhlasím též s Ivanou K. v 11:53 i s Irenou D. ohledně subjektivity. Každý podle svého, každý má svůj pohled a někdy mě překvapí,jak jsou subjektivní pohledy různé - a přece nejsou kvůli tomu nesprávné. Jak už jsem psala dříve, pro mne jsou fotky komunikací beze slov a jsem za ně ráda. A ráda jsem byla také vždy za rady Radka, bohužel je už moc nepíše.
Irena Drob
Názor na fotku je vždy vysoce subjektivní, jsem amatér, který se snaží zlepšovat. Po poslední debatě na chatu hodnotím 4* fotky, na kterých vidím na první pohled menší nedostatky – kompozice, zabarvení, horizont. 5* dávám fotkám, které se mi líbí, ostatní nehodnotím vůbec. Slovnímu hodnocení na chatu se kvůli reakcím vyhýbám, nevyžádané rady neposkytuji.
Naděžda Špásová
Věrko, nic si z toho nedělejte, všichni ví, že jste to myslela dobře. Vůbec se tím netrapte, nemá smysl se trápit nad něčím, co nemůžeme ovlivnit.
Dana Puchalská
Zajímavý článek. A kolik lidí-tolik hlav, kolik lidí-tolik názorů. A to platí i u fotek, co sem mnozí z nás dávají. Není to jednoduchá práce, vybrat ten nej. A ještě se dohadovat jak malé děti na písku o bábovičku,..... :-( :-(
Věra Dvořáková
Asi píchla, ale určitě to nebyl záměr. Zrovna tak jsem se nechtěla dotknout nikoho, kdo se snaží svými radami pomoci! Ale určitě všichni ví, že nemálo rad končilo nepříjemně. Ne každý to jako radu vezme. Stejně tak to hodnocení. A pak vznikají veřejné spory. A na ty jsem chtěla článkem upozornit. Nechtěla jsem nikoho urazit ani napadnout. Jen se mi nelíbí jak se někteří k sobě chovají a my ostatní to čteme. Možná to někomu nevadí, ale mě je z toho smutno. Těch radostí v životě není zase tolik, tak si to tu nekažme věčnými spory a vzájemnou záští.
Jitka Caklová
Naďo, vystihla si to naprosto přesně a srdíčkoví chváliči, hlavně ti, kteří nejsou schopni rozlišit názor od kritiky, se zkrátka jako vosy zachovaly.
Naděžda Špásová
Věrko, asi jste to myslela dobře, ale trochu se bojím, že jste píchla do vosího hnízda.
ivana kosťunová
Žádné rozdělení také nevnímám. Před nedávnem tady Mirek H prezentoval návrh na vznik klubu pro fotografy, kde by mohli zájemci o fotografování prezentovat své názory, případně se i od zkušenějších něco přiučit. Docela mě mrzí, že to vyšumělo do prázdna.
Jitka Caklová
A to jsem ještě nenapsala, kolik svého času věnoval testování různých IT operací týkajících-se nejen fotografování, při přestavbě tohoto portálu.
Zuzana Pivcová
Už se tu zase objevuje zmínka, že tu zaznělo něco o rozdělení. Tak musím znovu opakovat, že nezaznělo. Uvedla jsem, že by bylo Foto dne pro všechny bez rozdílu, a ten, kdo by chtěl nějaké odborné, třeba technické rady, zašel by navíc do nově vzniklé rubriky Škola nebo Kurs fotografování, kde by se diskutovalo v této rovině, která amatérům nic neříká a ani pro ně nemá smysl. Tak jaképak rozdělení?? Kdo to navrhl, já??
Hana Nováková
prostě - úspěch se v naší zemi neodpouští a tak je to i na íčku. Někdy se mi i zdá, že když někdo umí je snad něco víc než ostatní, než by využil toho, aby jim dopomohl radou, aby i ostatní se někam posunuli. Ale i to je obraz dnešní doby. Hezký příspěvek
Jitka Caklová
No abych vyjádřila svoje pocity: Když před časem Radek (manžel) ze zdravotních důvodů na vlastní žádost, opustil členství v redakční radě , pár hlasy to bylo kvitováno s povděkem, že takový člověk do RR nepatří. Před svým odchodem napsal celou řadu článků s návody jak na co atd. Není žádný "profík", jen se celoživotně o fotografování zajímal a zajímá a dával a dál dává na rady těch, co umějí. Jelikož se ve výsledku stal tím kdo se povyšuje nad ostatní a jeho rady se staly bezcenným panfletem, raději skončil. Plně se oba ztotožňujeme s názorem Mirka Hahna 20.1.2020 09:14
Věra Dvořáková
Přeji všem hezký den. No...proč jsem psala. V žádném případě nemám nic proti přirozené rivalitě. Je snad normální, že chceme dokázat něco lépe než ostatní. Ale vadí mi, že jsme schopni si veřejně ubližovat hodnocením nebo i slovy. Je tu možnost si to vyříkat osobně. Když už máme tu možnost sdílet fota s ostatními, nekažme si to vzájemnými přemi a povyšováním nad ostatní. Pokud si v tom ovšem nelibujeme. Myslím, že nedělá nikomu dobře to číst veřejně. Ono dát počet hvězdiček podle svých pocitů je diskutabilní. Už se tu psalo o jakémsi rozdělení. Nemyslím, že by to bylo dobře, Většina určitě fotí pro potěšení a má to jako koníčka pro vyplnění svého volného času. A pak vítá tu možnost to zde sdílet. Další smysluplně trávený čas místo nicnedělání. Někdy se foto vydaří, někdy ne. Možná se chtěl jen podělit o něco, co ho zaujalo, ale foto nevyšlo na 100%. Jak to potom hodnotit? Myslím, že se snaží každý dle svých možností. Buďme proto rádi, že tu možnost máme a buďme na sebe milí!
ivana kosťunová
Spory na foto dne sleduji, ale nezapojuji se do nich, protože já sama nefotím. Na základě mých postřehů není rivalita vůbec na škodu, pomáhá lidem vypracovat se a dosáhnout vyšších met, více však škodí nenaplněné ambice těch, kteří si nepřipustí, že přeci jenom nejsou tak dobří, jak se domnívají. Ale s tím si nedokáže poradit žádná redakce, žádný zásah zvenčí to nevyřeší. Proto si myslím, že nejlépe bude nechat věci tak, jak jsou. Jsme dospělí lidé a tak bychom se s nastavenými podmínkami umět vypořádat. Při sportovním utkání také soudce nebude nastavovat podmínky podle toho, jak to vyhovuje nám, ale drží s zavedených pravidel. U vás, paní Věro velmi oceňuji, že jste se rozhodla tento problém veřejně provětrat
Zuzana Pivcová
Věrko, i redakce má "víc hlav, víc rozumů". :-D
Irena Mertová
Nechala bych to tak, jak je nyní nastaveno. Pokud dávám fota na FD, ráda vidím, komu se fotka líbí - a kdo tam chodí denně, tak už hodntotitele trochu zná a ví, jak a proč kdo hodnotí :-)
Věra Ježková
Upřesňuji: autor každé fotografie, ne každý hodnotící.
Věra Ježková
Milá jmenovkyně, souhlasím s vámi. Diskusí na toto téma proběhlo již hodně. Je plně v kompetenci redakce, jak hodnocení pojme. Podle mne by bylo nejlepší hodnocení anonymní: kdyby šlo zařídit, že každý by každý den dostal příslušné pořadové číslo. :-)
Zdenka Soukupová
Souhlasím.
Zuzana Pivcová
Ono se říká Čím víc hlav, tím víc rozumu, ale rozum s sebou logicky přináší i různé problémy. Sladit myšlení všech není možné. Já jsem zde před pár lety také byla ambicióznější, ne v soutěži s někým, nýbrž sama se sebou. Ale čas obrousí hrany. Ze všeho zbylo jen přání udělat někomu radost.
Mirek Hahn
když se nad tím zamyslím...., tak mi vychází, že soutěživost je v pozadí mnoha společenských problémů :-)
Růžena Kuželková
Omlouvám se,"ujel" mi prst - mělo tam být 5 hvězdiček :-)))
Růžena Kuželková
Pěkně napsáno, i když nejsem "políbená"fotoaparátem,pouze dělám snímky z dovolených,aby zůstaly viditelné vzpomínky,ale pokud je to tak jak p.Věra píše,tak nelze jen souhlasit.I já se ráda "projdu " místy i když jen z fotografie a pokochám se pohledem tam kde jsem nikdy nebyla.