Narozeninový dárek
Foto autorka

Narozeninový dárek

20. 1. 2020

Vzhledem k tomu, že leden je pro mě vždycky trochu traumatizující, protože nový rok začínám o rok starší, což není zrovna důvod k veselí, přemýšlela jsem tedy, co by mi rodina mohla dát. A přišla jsem na to. Není to dlouho, kdy bylo znovu otevřeno zrenovované Národní muzeum v Praze. V Praze jsem chodila do školy a několik let pracovala. Poznala jsem tu svého manžela, zkrátka mám na ta léta spoustu vzpomínek. V TV jsem zahlédla reklamu na výstavu Tutanchamon a Egypt. Dcera má toto téma moc ráda, a tak jsem jí nabídla, že bychom se mohly do Prahy podívat. Slovo dalo slovo a 12.1.2020 jsme vyrazili na výlet. Přidal se syn, snacha a vnučka, manžela jsme nechali doma s pejsky. Myslím, že mu to ani moc nevadilo.

Přiznám se bez mučení, že jsem tak trochu kulturní barbar. Výstavy, koncerty, divadlo nejsou zrovna můj koníček, ale chtěla jsem muzeum v novém hávu vidět a tak trochu si zavzpomínat. A opravdu se bylo na co dívat, muzeum je krásné z venku i zevnitř. Výstava Tutanchamon byla celá v audiovizuální podobě, prošli jsme vše, co bylo v nabídce, vynechala jsem jen Sametovou revoluci, nemusím vidět všechno. Pohled z kupole na Prahu byl nádherný, bohužel nešlo moc fotit, hlídací paní nás odháněla od oken, takže to je na některých fotkách trochu vidět. Prošli jsme spojovacím koridorem i do bývalé budovy FS, která nyní slouží jako muzeum, ale nic k vidění tam nebylo. Pohledem na Václavské náměstí jsem si vybavila pár nostalgických vzpomínek na školní léta, kdy jsme tam chodily tancovat, kino Blaník bylo také naše oblíbené. To už není ani pravda.

Metrem jsme se vrátili do Letňan, kde jsme parkovali, prošli se Obchodním centrem, naše Fórum mi opravdu stačí, dobře se najedli a unavení, ale spokojení jsme vyrazili domů. Výlet se mi moc líbil, nejenom proto, že jsem byla s dětmi, že jsem se na chvíli vrátila do mládí, že jsem viděla spoustu zajímavostí a krásy, že nám přálo počasí, že jsem se zase svezla metrem. Bylo to pohlazení po duši, byla to soudržnost s rodinou a i ta děsná únava se tím pádem jevila snesitelnější.

Úmyslně jsem nepsala žádné technické informace, výstava Tutanchamon je do konce ledna a kdo bude mít zájem, najde vše na internetu. Přeji všem spokojeně prožitý rok 2020.

Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Naděnko díky moc za krásný článek i fotečky - hodně jsem si připomenula. Ve zrenovovaném Národním muzeu jsem už byla a je skutečně nádherné...
Alena Vávrová
Nadi, to byl krásný výlet a moc pěkně jsi to nafotila, dík. Já to mám slíbeno s mladými příležitostně.
Jitka Hašková
Zajímavě a krásně napsáno a výborné fotky.
Marie Seitlová
Nadi, krásný dárek jsi měla, také mám ráda zážitky. Fotky se mi líbí, po opravě jsem tam ještě nebyla.
Jana Šenbergerová
Naďo, tvůj dárek je tak trochu i mým dárkem, přestože nemám narozeniny. Praha je daleko, a tys mi ji zase jednou trochu přiblížila.
Eva Mužíková
Tvé články ráda čtu, fotky ráda prohlížím. Přestože já jsem spíš na krajinky, ráda jsem si fotky prohlédla. Díky Tobě jsem byla v Národním muzeu, ale osobně mne tam nikdo nedostane... Hezký článek i fotky kamarádko.
Dana Puchalská
Naďo, hezký narozeninový dárek. A jen tak mezi námi, já tam taky po rekonstrukci ještě nebyla. Fotky máš parádní.
Elena Valeriánová
Pěkný narozeninový dárek. je hezké, že dárek sdílíš s námi.
Jarmila Komberec Jakubcová
Jako vždy máš Naďo velmi pěkné fotky a zajímavé vyprávění
Naděžda Špásová
Děkuji za příspěvky. Álo, odpovím na chatu. :-)
Hana Nováková
Pěkný článek s poutavýma fotkama, celé je to povedené přiblížení výletu a prohlídky
Alena Tollarová
Taky mám ráda zážitkové dárky, ten co jsem dostala k narozkám v září, na mě ještě čeká. Do NM jsme se chystali s vnoučaty, ale nějak nám to nevyšlo. V nové budově jsem byla odevzdávat nějaké věci do sbírky a pojedu tam ještě s další várkou věcí. Lidi, než něco vyhodíte, zkuste to nabídnout některému z muzeí. Na výstavě Tutanchamon se fotit nesmělo?
Zuzana Pivcová
Taky už začínám, Naďo, zastávat názor, že lepším dárkem než nějaká věc pro mě bude nějaký "zážitek". Na výstavu jsi mě nalákala dostatečně, díky.
Anna Potůčková
Nadi díky za článek a hezké fotky. Alespon takto byla přítomna v muzeu také jí - musí to být nádhera v reálu!
Věra Ježková
Naďo, díky za výlet a prohlídku muzea; ještě jsem tam nebyla. Mně nevadí, že jsem o narozeninách o rok starší – ta druhá varianta by byla mnohem horší. Tak hezký rok! :-)