Skořice nevoní jen o vánocích
Ilustrační foto: pixabay.com

Skořice nevoní jen o vánocích

21. 1. 2020

Za okny je zima, nezima. Poslední dobou trochu chumelí, ale protože je nad nulou, tak za hodinu je bílá krása pryč. Nyní zrovna prší, prší sice drobně, ale vytrvale. Tak alespoň trochou vody ten nahoře obšťastní matičku zemi. Tento čas moc neprospívá našemu zdraví, a tak si každý z nás hledáme nějakou pomoc z přírody.

Denně si s mužem užíváme jednu polévkovou lžíci medu a půl kávové lžičky mleté skořice rozmíchám v mističce, event. přidám trochu vlažné vody. Takto se léčíme obden, po dobu celého roku.

Skořice má mnoho účinků na náš organismus, a to především:

- cukrovkáům a těm, kteří mají problém s játry napomáhá k obnově jaterních buněk
- stimuluje metabolismus, podporuje proces trávení a rychlejší odbourávání tukových zásob
 - med i skořice posilují srdce, stabilizují srdeční rytmus a krevní tlak

Zvláště v této době uvítáme uvolnění mysli, odbourání stresu a napětí. Protože není pravá zima, můžeme zase očekávat chřipkové epidemie, proto je třeba bojovat už nyní, abychom posílili imunitu medem a skořicí. A pro nás seniory obzvláště cenná rada, kdo by měl problém s infekcí močového měchýře, nechť zkusí: 2PL medu, 1 KL mleté skořice rozmíchat ve sklenici teplé vody a vypít. Opakovat po několik dní.

Všem přeji hodně zdraví, pohody a těšte se, leden se blíží ke konci a to je přeci zase krůček k jaru...

Tak hodně zdraví!

Hodnocení:
(5.2 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Nováková
Děkuji vám za příspěvky a další vylepšení receptu
Elena Valeriánová
Skořice patří i mezi moje oblíbené koření. V zimě ji spolu s hřebíčkem a badyánem přidávám k zázvoru, citrónu a pomeranči s medem. A toto pak používáme do čaje. Všechna tato koření zahřívají organismus a třeba hřebíček i desinfikuje.
Marie Seitlová
Skořici mám ráda do všeho kam patří. Ale mám ji ráda i na pečivo potřené medem,je to dobré a zdravé. Medovou vodu také piji nalačno. Střídám to z citronovou vodou. Je to dobré nastartování metabolismu.
Jitka Caklová
Skořici také dávám do štrúdlu, ale častěji do svařáku, nebo jiných horkých nápojů s alkoholem, neboť v této formě nejlépe stimuluje metabolismus, podporuje proces trávení, rychleji odbourává tukové zásoby, posiluje srdce, stabilizuje srdeční rytmus a krevní tlak a to nejdůležitější - odbourává stres a uvolňuje mysl a napětí. Ale pozor, při větších dávkách, v ojedinělých případech, někdy až moc :-) :-)
Zuzana Pivcová
Skořice je voňavá a chutná, ale údajně poněkud zvyšuje tlak, možná se mýlím. No, nemám tolik jídel, na něž bych ji používala. Nejradši jsem ji měla jako dítě na krupicové kaši a na kynutých ovocných knedlíkách.
Dana Puchalská
Mám skořici ráda. Štrůdl bez skořice si ani já nedokážu představit. Jako malá holka jsem doslova milovala lívance posypané cukrem se skořicí. Ano, je zdravá. P. S. A nejen pro lidské zdraví, ale zapíchne-li se kousek skořice do květníku, je to dobré hnojivo.
Marie Ženatová
Skořici využívám také denně, je i pro mne lékem...
Věra Ježková
Skořici mám ráda. Někdy ji dávám do bílého jogurtu nebo Cottage. Taky na chleba s mazadlem. Sypu ji bez cukru na sladké knedlíky. Štrúdl je samozřejmost.
Irena Mertová
Skořicí jsem před chvílí posypala jabka ve štrůdlu. A ráno dávám na ovesnou kaši.