Fotoreportáž: Prohlídka Pražského hradu
Foto: autorka

Fotoreportáž: Prohlídka Pražského hradu

23. 1. 2020

Jednoho dne ještě před Vánocemi dostala Hana Polednová skvělý nápad, domluvit prohlídku Pražského hradu. A to nejen okem, ale také slovem, abychom se něco dověděli i o historii pro nás tak důležitého místa, kde se mnohdy píší dějiny našeho národa. Využila k tomu svoji kamarádku průvodkyni, která toho opravdu ví hodně. Navíc to byla moc milá a příjemná paní, takže  atmosféra byla vynikající.

Prohlídka započala katedrálou svatého Víta, Václava a Vojtěcha, která je pro celou Prahu symbolem tohoto našeho hlavního města. Já osobně jsem se do katedrály těšila ze všeho nejvíce. Zde jsem se např. dověděla dosud mně neznámé informace, kdy byla stavba dokončena i přes to, že jsou na zdech katedrály místa, kde měly být další sochy a dosud nejsou. A dalším zážitkem bylo vidět na vlastní oči korunovační klenoty, byt je to jen replika. Trochu mě mrzí, že nejsou zpřístupněny hrobky v katedrále.

Z katedrály jsme se přesunuli všichni do Královského paláce, kde se nachází Vladislavský sál, v němž se volí naši prezidenti. I toto místo jsem viděla zcela poprvé v životě.Navštívili jsme zde také Zemské desky, kde je však zakázáno fotit, cedule s tímto zákazem tu byly na několika místech.

Třetím objektem této prohlídky byla Bazilika sv. Jiří, která  je jednou z nejstarších českých kostelů. Zde se nachází také kaple sv.Jana Nepomuckého, která je velmi krásně vyzdobena a určitě stála také za zhlédnutí.

Poslední částí prohlídky byla Zlatá ulička, ve které je několik malých domečků, které byly postaveny u hradebních zdí a jsou opravdu malinké. Ulička vznikla v 16. století. V těchto domečcích jsou nyní různé krámky, galerie a expozice.

A po prohlídce, která byla moc příjemná, následoval odchod někam na jídlo, kde nás šlo asi tak polovina ze skupiny. A tady jsme se po jídle mezi sebou všichni rozloučili a odcházeli na vlaky, abychom dojeli v pořádku všichni domů. 

A stejně cenné, jako byla prohlídka, bylo také setkání s ostatními známými i novými Íčkaři. Byla velmi přátelská atmosféra, Hanka snad dokonce psala všem svatým, aby nám zařídili krásné počasí bez deště, sněžení či náledí. Škoda, že brzy odjela Evička M. která kvůli zimě odjela domů a moc jsme si s ní nepovídali. Ale snad si to vynahradíme na jiném dalším setkání! Jen ještě dodám, že kamarádka Alena a její přítel, které jsem na toto setkání vzala, byli velmi spokojení. Tak uvidím, zda se k nám také přidá na Íčko.  

Hodnocení:
(5 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
Ančí, povedlo se. Krásná reportáž i fotky.
Hana Polednová
Aničko, krásně jsi vystihla své pocity a hezké fotky k tomu. Ráda jsem se vrátila k příjemnému setkání. A všem děkuji za pochvalu, mám velikou radost, že se vám líbilo.
Jan Zelenka
Pěkné fotky, Aničko. Žil jsem v Praze 45 let, takže celý Hrad důvěrně znám.
Marie Měchurová
Aničko, parádní reportáž. Já jsem tu svoji zatím nevytvořila ale Ty jsi to zvládla za všechny. Moc se mi fotky líbí !! Máš talent...
Helena Dohnalová
Alenko moc děkujeme bylo to fajn. Velký dík Tobě i průvodkyni. Příště půjdeme zase. Ahoj
Hana Rypáčková
Průvodkyně Alenka byla velmi příjemná osoba , celé setkání bylo moc hezké.(Aničko ta fotka se moc nepovedla...Oběma děvčatům velký dík)
Soňa Prachfeldová
Potěšila jsem se s vámi, krásné povídání i fotky.
Marie Novotná
Opravdu to bylo hezké. Tvoje fotky to dokazují. Je na co vzpomínat. Díky a článek.
Věra Ježková
Moc hezké, děkuji. Ráda jsem s vámi pobyla alespoň takto.
Elena Valeriánová
Je vidět, že to byl krásně prožitý den. Aničko, díky za reportáž.
Naděžda Špásová
Aničko, máš to moc pěkné,je dobře, že se to tak vydařilo. :-)
Eva Mužíková
Aničko, krásně jsi to celé shrnula, fotky parádní.
Marie Seitlová
Aničko díky za článek a fotky, jsi rychlík. Bylo to moc pěkné, průvodkyně velmi šikovná a dík patří Hance za zprostředkování.
Alena Várošová
Aničko,moc krásně jsi jsi ten váš poučný výlet popsala,včetně krásných fotek děkuji.
Hana Nováková
jedním slovem krása, vydařené
Jana Šenbergerová
Díky za přiblížení další zdařilé akce íčkařů. Hezký článek i fotografie. Zdravím organizátorku i všechny, které jsem poznala.
Dana Kolářová
Pěkně jsme v novém roce íčkařská setkání zahájili. Aničko, díky za fota.
Dana Puchalská
Hezký výlet a hezká fotogalerie.
Alena Tollarová
Velký dík Hance Polednové i Tobě, Aničko, za článek, kde jsi íčkoakci pěkně shrnula. Paní průvodkyně byla velmi příjemná a přestože i jí byla zima, řekla nám určitě víc než má "v popisu práce". A jsem ráda, že se nás sešlo tolik a z toho ještě navrch dost nových íčkařů.
Zuzana Pivcová
Zajímavá reportáž, svědčící o tom, jaká bezvadná akce to pro všechny byla.
Jitka Hašková
Bezva článek Aničko. A fotky také.