Zdraví a krása

Respirační virová onemocnění: koronaviry v Číně a chřipka v ČR, prevence a režimová opatření

Počátek roku bývá období nových začátků, předsevzetí a plánů. Ale taky období respiračních virových onemocnění, která dokážou minimálně pěkně potrápit, ale každoročně jim taky podlehne několik stovek nemocných.

24. 1. 2020 Renata Pavlíčková, redakce

Karel Nešpor: Každý střízlivý den je skvělý, natož celý měsíc

Karel Nešpor, český psychiatr specializující se na léčbu návykových nemocí, celý život říká, že normální je abstinovat. Jak se podlě něj mění chování Čechů k alkoholu a dalším drogám a co si myslí o moderní iniciativě Suchej únor?  

23. 1. 2020 Michaela Bučková

Ranní rozcvička nastartuje tělo. Jak na to?

Skoro všichni se cítíme po ránu ztuhlí. Navíc platí, že čím jsme starší, tím víc tělo při spánku tuhne. Proto je tak důležitá ranní rozcvička. Stačí několik správně zvolených cviků a hned se nám bude po celý den lépe dýchat i hýbat.

23. 1. 2020 Michaela Bučková

Katetrizační ablace je desetkrát účinnější než farmakologická léčba u fibrilace srdečních síní

Ze zprávy vydané u příležitosti celosvětového týdne na podporu povědomí o onemocnění fibrilace síní, vyplývá, že nová metoda léčby fibrilace srdečních síní - katetrizační ablace je až 10 x účinnější v oddálení progrese onemocnění než farmakologická léčba, přesto miliony pacientů s fibrilací síní nemají k této léčbě přístup.

22. 1. 2020 Božena Hažová, redakce

Skořice nevoní jen o vánocích

Za okny je zima, nezima. Poslední dobou trochu chumelí, ale protože je nad nulou, tak za hodinu je…

21. 1. 2020 Hana Nováková

Medová voda

 Nedávno jsem se dočetla zajímavou informaci o účincích medové vody. A tak jsem se rozhodla, že jí…

19. 1. 2020 Dana Puchalská

Máte potíže s nohama? Pomůže podolog či podiatr

Takové chodidlo se během života 300milionkrát ohne, natáhne a stáhne. Pokud nohy jako opěrná část těla nefungují správně, problémy se řetězí a postupně se stěhují do jiných částí těla.

18. 1. 2020 Renata Pavlíčková, redakce

Kvalitní spánek dokáže ubírat kilogramy

Lidé, kteří se často válejí v posteli, jsou obézní, nemotorní, líní. Vypadá to jako logické tvrzení, ale pozor, není pravdivé. Čím dál častěji se mluví o tom, že spánek napomáhá naopak hubnutí.

17. 1. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

Pokroky oční medicíny: od jehly až po laser

Časté ostření na obrazovky televize, monitoru i displeje chytrých telefonů dávají očím v 21. století zabrat. Na druhé misce vah se ovšem nachází technologický pokrok, díky němuž lze dnes diagnostikovat a léčit mnohé vady a choroby.

13. 1. 2020 Redakce

Ve stáří čas ubíhá rychleji. A ví se proč

Ten čas letí. Vše utíká rychleji než v mládí. Rok je zase za námi, ten uběhl. Takové věty jsou slyšet často. Většina lidí má pocit, že se jim v dětství a mládí dny zdály delší. Mnohdy se vlekly. Rok byl pro ně dlouhá doba. A čím jsou starší, tím se jim zdá vše rychlejší a kratší. Je to pocit nebo skutečnost?

12. 1. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce