Bydlení a zahrada

A v důchodu si to konečně užít!

Žádné starosti s udržováním domu či bytu, žádná samota a stesk. Naopak útulné bydlení v komunitě seniorů, které život baví a zajímají se o svět kolem sebe.

1. 12. 2019 Sponzorovaný článek

Jak vybírat matraci pro seniory

I ty nejkvalitnější matrace mají životnost maximálně 10 let. Po této době matrace ztratí své ortopedické vlastnosti, neposkytuje tělu tolik potřebou oporu, stává se proleželou a je na čase ji vyměnit. Jak ale vybrat správnou matrací?

27. 11. 2019 Sponzorovaný článek

Častý sen pro mladé, ale problém pro seniory - to je život na vesnici

Příbuzní bydlí blízko sebe a navzájem si pomáhají. Člověk se necítí sám, má v okolí spoustu přátel. Je tam čilý komunitní život. Čím je obec menší, tím lépe se v ní žije. A čím je člověk starší, tím více to ocení. Tak pozor, to jsou mýty spojené s životem na venkově.

25. 11. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Dobrá zpráva pro obyvatele jižní Moravy: SeniorCentrum Šanov dále potvrzuje kvalitu svých služeb

SeniorCentrum SeneCura v Šanově dnes převezme od jihomoravského hejtmana Bohumila Šimka Národní cenu spokojený zákazník Jihomoravského kraje, která je dalším z ocenění, které sociální zařízení v Šanově v poslední době získalo.

12. 11. 2019 Redakce

K stáru chceme minimalizovat svůj domov. Přitom bez mnoha věcí nemůžeme být. Co s tím?

Každý, kdo se z prostorových důvodů, hlavně při přestěhování do menšího bytu, rozhodl omezit svůj domov, ví, že ta zkušenost je jako citová lavina. Tak nějak vypadá proces zbavování se věcí.

11. 11. 2019 Redakce

Seniorům ve městech chybí příroda. Lidé na vesnici se v penzi lépe adaptují

Zahrádka, možnost si posedět venku, milé sousedské vztahy, klid. Nebo řada možností se vzdělávat, bavit, pohodlně nakupovat, žít aktivně. Něco nabízí život na venkově, něco naopak život ve městě. Kde je lepší žít, když člověk zestárne?

9. 11. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Když chytrá domácnost pomáhá

O chytrých domácnostech se již nějakou dobu mluví, ale do běžných domácností se dostává pomalu. Co to tedy vlastně znamená, kdy s chytrou domácností začít a jak si usnadnit život?

5. 11. 2019 Sponzorovaný článek

Stárnou celé domy. A je to problém

Šedesát, sedmdesát i více let. To je v mnoha činžácích a panelácích věkový průměr obyvatel. Osazenstvo mnoha domů zestárlo tak, že paneláky připomínají domovy seniorů. Má to výhody, ale převažují nevýhody.

29. 10. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Minulost na Veselém Kopci

Je pět hodin ráno. Ve světnici je chladno, kachlová kamna přestala sálat někdy kolem půlnoci a…

27. 10. 2019 Lubomír Müller

Chata či chalupa na penzi? Má to řadu výhod, ale i mnoho nevýhod

Chatařů a chalupářů je v Česku více, než bývalo za socialismu. Takže neplatí tvrzení, že si chaty lidé pořizovali proto, že za totality nemohli běžně cestovat do zahraničí a chtěli se nějak realizovat.

26. 10. 2019 Redakce