Rozhovory

Mistr cukrář Josef Maršálek: Typicky českou chuť dělají mák a povidla

Prosadil se v Londýně, kde chystal sladkosti pro Buckinghamský palác, Downing Street číslo 10 či luxusní obchodní dům Harrods. Nejdál se dostal se svou profesí do Indie.

22. 1. 2020 Táňa Nečadová, redakce

Japonci neznají volný čas, do školy se chodí denně

Japonsko je letos "in". V létě se tam bude konat olympiáda a s Českou republikou oslaví sto let od navázání diplomatických vztahů. O Zemi vycházejícího slunce jsme si povídali s japanologem Ondřejem Hýblem.

20. 1. 2020 Michaela Bučková

Zdeněk Maryška: Mou hereckou kariéru v USA zachránil Paul Newman

Na počátku 80. let emigroval do USA. Zpočátku se živil jako číšník, obsluhoval Franka Sinatru či Madelaine Albrightovou, poté ale získal angažmá v divadle v Chicagu a stal se kolegou Paula Newmana. Dodnes si drží amerického agenta a má dvě občanství.

16. 1. 2020 Redakce

Milan Hein: Netýrám se, předsevzetí si nedávám

Divadelní podnikání má svá úskalí. Pražský Ungelt je malé soukromé divadlo, které si na sebe musí vydělat. Co všechno proto dělá celý soubor jsme se zeptali majitele divadla a herce Milana Heina.

6. 1. 2020 Božena Hažová, redakce

Po sedmdesátce malířkou. Ludmila ví, že začít se dá v jakémkoli věku

Jmenuje se Ludmila Petřvalská. Je jí devadesát čtyři let. Umí krásně malovat. Tušila to dlouho, od mládí, jenže žila v prostředí a v době, kdy nebylo obvyklé podporovat u mladé ženy nějaký talent. Tak se malování začala věnovat, až když to šlo. Po své sedmdesátce.

2. 1. 2020 Redakce

Jiří Krampol: Nesnáším Santa Klause i Dědu Mráze

Před Novým rokem jsme si povídali s hercem Jiřím Krampolem a zpěvačkou Beatricí Albrecht.

31. 12. 2019 Božena Hažová, redakce

Jana Hanzlíková: Na stárnutí se musí stát připravovat rychleji

Je českým seniorům zajištěna důstojná budoucnost? Jak se odpovědné instituce chystají na demografický vývoj?

29. 12. 2019 Božena Hažová, redakce

Jana Ptáčková: Ani v těžké nemoci nesmíte ztrácet naději. Musíte mít pro koho se uzdravit

Podle údajů statistického úřadu žilo v Česku koncem roku 2018 na 61 507 občanů starších devadesáti let. To je 0,6 % z celé populace. Zvláště silná skupina jsou právé devadesátníci.

25. 12. 2019 Božena Hažová, redakce

Jiří Šlitr byl pilný výtvarník, rád kreslil i erotiku

Jiří Šlitr, jeden z nejvýznamnějších českých umělců 20. století, byl mužem mnoha talentů – skladatel, zpěvák, herec, ale i výtvarník. Jeho výtvarné dílo zachycující lidské typy či kavárenský život je až do 15. února možné obdivovat v pražské Galerii Villa Pellé.

19. 12. 2019 Michaela Bučková

Petra Černocká: Vařím průměrně, ale jídlo miluji

Krásná Saxana, zpěvačka Petra Černocká, právě oslavila sedmdesáté narozeniny. A nenudí se. Vystupuje v pražském Studiu Dva v divadelní adaptaci Saxany, vydala knihu vzpomínek. Radostí ji naplňují hudba, hraní a její vnučka Coco.

10. 12. 2019 Michaela Bučková