Domácí mazlíčci

Láska v říši zvířat

Vážené íčkařky,řada z vás má své psí nebo kočičí miláčky, či jiná zvířátka, jak je možné se z…

14. 11. 2019 Hana Nováková

Akvarijní rybičky. Dobrá volba pro seniory

Podzim obzvlášť naléhavě připomíná, že příroda v našich zeměpisných šířkách má jednu velkou nevýhodu: v zimě spí. A tak není od věci pořídit si její kus domů – třeba v podobě akvária.

31. 10. 2019 Redakce

Pes jako zkáza partnerského vztahu

Muž nejede se ženou na dovolenou, protože jim nemá kdo pohlídat psa a dotyčný jej odmítá dát do psího hotelu. Žena projevuje psovi více pozornosti, než svému partnerovi.

22. 10. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Psí terapeuti léčí pacienty v Česku už 30 let

Canisterapie je český název pro psem asistovanou léčbu. Ta se začala v Česku rozvíjet po roce 1989. Od té doby ji využívají nejen nemocnice, domovy seniorů, ale i soukromé osoby.

10. 10. 2019 Jana Nevěčná

Polibky, mazlení. Mají to psi rádi?

Pusa na čumák, na hlavu, na bříško. Neustálé tulení se, hlazení, drbání. Snaha o nepřetržitý fyzický kontakt. Tak se mnoho lidí chová ke svým psům. Je jim to příjemné, ostatně, pejska si pořídili, aby jim přinášel radost. Jenže psi neumějí říct, zda je to příjemné i jim.

21. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Můj společník

Leží na balkóně. Rozkošnicky se rozvaluje na sluníčku. Relaxuje. Všechny svaly zcela uvolněné. Srší…

10. 9. 2019 Dagmar Milotová

České psí poklady. Znáte je?

Český strakatý pes, český fousek, československý vlčák, pražský krysařík, chodský pes. Nejsou nijak na první pohled výjimeční, ale mezi odborníky jsou cenění pro své vlastnosti a schopnosti. Jde zpravidla o psy zdravé a dobře vychovatelné.

2. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Některé psí pachy mohou signalizovat závažná onemocnění

To, že pes nevoní po fialkách, je známo, je to přeci jen zvíře. Velmi intenzivní psí zápach například z tlamy nebo uší, ale může být příznakem i různých onemocnění, jako je ušní infekce, vážná paradentóza nebo ledvinové a jaterní poruchy.

24. 8. 2019 Redakce

Psa nikdy neházejte do vody. Z šoku by se mohl utopit

Horko přináší zdravotní nástrahy nejen lidem, ale i našim čtyřnohým miláčkům. Ti vedro snášejí, kvůli nemožnosti pocení, hůře než lidé. Tady je několik praktických rad, díky kterým bude léto pro pejsky i jejich majitele příjemnější.

10. 8. 2019 Redakce

Kočka na paprice

Když jsem byla tak v 5.- 6. třídě, pořídily jsme si s mou kamarádkou Zlatou každá kočičku. Ta moje,…

14. 6. 2019 Jana Hošková