Domácí mazlíčci

Můj mazlíček Bakula

I když teď jsme obklopeni kočičí smečkou, máme zkušenost i s pejskem. Když mi bylo 50, dostala jsem…

13. 2. 2020 Marie Měchurová

Kamarádi Čak a Šaton

Měli jsme desetiletého malého bílého oříška Šatona a rozhodli jsme se k němu pořídit ještě jednoho většího psa, nejlépe také křížence. Paní z Varnsdorfu přes inzerát nabízela štěňata, jejichž otec byl briard, matka kříženec NO a rotweilera, pejska za 100 a fenku za 50 Kč.

13. 2. 2020 Věra Malá

Už jen moje Pepinka

Nikdy jsem nechtěla kočku a už vůbec ne doma. Samozřejmě odříkanýho chleba největší krajíc, a tak mám kočku a ještě doma. A nemyslete, není to nějaká vyšlechtěná kočka, ale obyčejná vesnická kočka.

12. 2. 2020 alena hofírková

Jak jsme zachraňovali pejska

Bydleli jsme na konci vesnice kousek od Kozího vrchu a často se stávalo, že jsem v blízkosti našeho domu nacházela opuštěné pejsky nebo kočky, které lidi vyhodili z auta, případně nám je házeli přes plot. Každou chvíli jsem volala městskou policii a zajišťovala převoz do útulku.

11. 2. 2020 Ilona Kolářová

Náš mazlíček. Soutěž portálu i60 o super prémiová krmiva Brit

Startujeme první literární soutěž letošního roku, která je tentokrát určena všem, kteří doma chovali, anebo chovají nějakého živého tvora. Partnerem soutěže na téma "Náš mazlíček" je společnost Vafo, největší český výrobce super prémiových krmiv pro psy a kočky značky Brit.

11. 2. 2020 Jan Raška

Filípek

Filip byl pejsek mého někdejšího přítele. Vzal si ho z útulku. Byl to sympaťáček, měla jsem ho moc…

7. 2. 2020 Věra Ježková

Život se psem i kočkou aneb Tak se na mne nezlob!

"V novém domečku budete mít každý svůj pokojíček a zvířátko," slíbili jsme dětem jako satisfakci za určitá omezení při stavbě domu. Trochu nám pak dalo práci, než jsme jim vymluvili žirafu a slona, až po návštěvě zoo se děti smířily s pejskem a kočičkou.

6. 2. 2020 Libuše Křapová

Bobík z útulku

Milí člověci, mohou se soutěže v i60 zúčastnit taky pejskové? Byla jednou jedna psí holka, která…

6. 2. 2020 Alena Gebauerová

Domácí mazlíčci: O vztahu člověka a zvířete

Zvířata byla odnepaměti našimi společníky. Žili s námi ve vzájemné symbioze, my jsme potřebovali je, oni potřebovali nás. Tak jako každý člen rodiny, i každé zvíře v rodině mělo své místo, svůj význam. Kravka dávala mléko, slepice vajíčka, pes hlídal stavení, kočka chytala myši, atd.

5. 2. 2020 ivana kosťunová

Pejsek Matýsek

Mám psíka, malého jorkšírka, a jmenuje se Matýsek. Říkám o něm, že je to nejlepší chlap mého života. Je skromný, chce se jenom vyvenčit  a najíst, a když má náladu, tak pomazlit. No, některý chlap to chce také, ale má smůlu, není pes.

3. 2. 2020 Hana Šimková