bali-3810587-1920.jpg
Autor fotky: Orwellova prasata. FOTO: pixabay
zpět

V Česku jako na Orwellově farmě. Čínský vir prověřuje nejen naši imunitu, ale i charaktery


26. 1. 2021

První místopředseda Hnutí ANO Jaroslav Faltýnek s ministrem zdravotnictví za Hnutí ANO Romanem Prymulou domlouvají s dalšími kumpány kšefty v podniku pro lobbisty v době nouzového stavu. A teď si na narozeninové párty bývalého poslance a socanského kmotra Petra Bendy ťukají na zdraví bývalý premiér Jiří Paroubek s bývalým policejním prezidentem Vladislavem Husákem, bývalým českým hokejovým reprezentantem a současným "ministrem sportu" Milanem Hniličkou a dalšími pohlaváry.

Na druhou stranu ve stejný den se dozvídáme, že majitel ústecké restaurace Veranda Radek Žďárecký byl odveden policí v potech a skončil v cele předběžného zadržení poté, co se připojil k výzvě iniciativy Chcípl PES a otevřel svou restauraci ve snaze zachránit svou živnost.

Nedivím se restauratérům, kuchařům, číšníkům, provozovatelům lanovek a vleků, majitelům malých obchůdků, že už mají veškerých vládních opatření po krk. PES už pár měsíců štěká o sto šest, ale vyvolení si hůl najdou..

Jak může Hnilička vyjednávat pro tisíce profesionálních sportovců a statisíce amatérských sportovních nadšenců zmírnění opatření, když sám se chová slušně řečeno nesportovně? Může vysoce postavený policejní úředník dávat rozkaz svým podřízeným, aby vyháněli hosty z tajně otevřených restaurací a sám si hodovat ve společnosti politické a byznysové smetánky?

Podobně je to s očkováním. Já, více než sedmdesátník, si budu muset na vakcínu ještě pár měsíců počkat, ale o dvacet či třicet let mladší lidé už naočkovaní jsou. Jenom proto, že mají funkci, známé jméno nebo dobré známé. A ty si, obyčejný smrtelníku, klidně pojdi!

A pak, že v Česku v době nouze chcípl pes. Kdepak, o zábavu se nám starají naši novodobí papaláši. Kdo ví, čeho se ještě dočkáme.

Každopádně čínský vir pořádně prověřuje nejen naši imunitu, ale i naše charaktery.

 

Počet zobrazení: 42