woman-2326694-1920.jpg
Autor fotky: FOTO: Pixabay
zpět

Když nemáš talent, poodhal dvorce aneb jak se rodí celebrity


26. 3. 2021

Nemusí nic umět, dokazovat svou výjimečnost v tom kterém oboru. Stačí se ukázat v rouše Evině a o fanoušky je postaráno. Už dávno neobdivujeme um, nýbrž křivky. A tak nám denně média servírují tu zadeček začínající herečky, tu kousek ňadra zpěvačky z muzikálu či úplně všechno z již vyhaslé, ale stále ještě fešné modelky. Celebrity odhalují pupík v těhotenství, prs při kojení, zadek i předek u vany, bazénu, na pláži či v zimě u zamrzlého rybníka. Jitka Nováčková, Gabriela Boučková, Veronika Kašáková, Michaela Ochotská.Týnuš Třešničková, Monika Marešová, Zorka Hejdová... Znáte je? 

Dříve celebrity rozdávaly rozhovory a podpisy, dnes své odhalené tělo. Je to jednodušší, rychlejší a asi i výnosnější. Média nahotiny kupují, protože si zvýší čtenost a příjmy z reklamy. Dívky a někdy už i ženy v letech si přes média a sociální sítě získávají pozornost, protože jinak jen tak neprorazí. Když nemáš talent, poodhal dvorce. Když nemáš kšeft, vystrč půlky. Když nemáš názor, řekni to tělem.

Česká společnost uvadá, stává se z ní bulvár. Mladí se řídí podle toho, co jim do mobilu natroubí youtubeři, módu a životní styl určují influenceři, sledujeme herečky a herce stupidních a nikdy nekončících seriálů, zatímco autority od lékařů, přes vědce, profesory, po architekty či sochaře přehlížíme. Jsou pro nás nudní, jejich názory nás nezajímají anebo jim prostě nerozumíme. Zato víme, kdo kde má mateřské znaménko či malou jizvičku.

I mně mnohé fotografie oku lahodí, žaludku však příliš nechutí. . Ale třeba je mé vnímání ovlivněno jen současným koronaděním. Ruku na prsa, třeba zase bude líp.

 

 

Počet zobrazení: 139